TJ Sokol Třebeš - U19 3:1 (2:1)

Hradec Králové - V sobotním dopoledni na krásně připraveném travnatém pažitu jsme rozehráli druhý mistrovský zápas na půde srdnatě bojujího Sokolu Třebeš. Zápas byl od úvodních minut jak herně zajímavý, tak i bohatý na góly. 

Začátek zápasu nám opět nevyšel. Sice jsme to byli my, kdo byl od začátku aktivnější, nicméně první branku vsítili domácí hned z první standardní situace v 7. minutě hlavičkou na vzdálenější tyč (1:0). My jsme ihned kontrovali silným tlakem, ze kterého vzešlo několik (zblokovaných) střel, průniků do vápna (bez zakončení) a několik rohových kopů. Po jednom z nich jsme se mohli radovat. Marek Yarullin našel ve 14. minutě hlavičku Švejdy, který ideálně trefil rovněž ke vzdálenější tyči (1:1). Uběhly jen tři minuty a soupeř získal po rychlém protiútoku možnost zahrávat pokutový kop. Domácí Stehlík nedal Steinerovi šanci a vymetl roh naší branky (17´ 2:1). Po celý zbytek prvního poločasu jsme už domácí prakticky nepouštěli na naší polovinu, dobře jsme kombinovali, a s aktivní podporou krajních obránců, chytrou hrou záložní řady a s trojicí agresivních útočníků jsme si postupně vytvářeli a minutu po minutě stupňovali tlak na domácí branku. Vyložených šancí jsme si však vytvořili málo. Ve velké šanci se ocitl po skvělé akci Kraus, ale nedal střele potřebnou razanci. Nebezpeční jsme byli hodně z rohových kopů, ale branku se nám vstřelit nepodařilo. Do šaten jsme šli s jednobrankovou ztrátou.

Do druhého poločasu jsme šli s jasným záměrem a sice překlopit misku vah na naši stranu. Obraz hry byl podobný jako v poločase prvním. Střešovice na míči, avšak bez gólového vyjádření. Postupem času se domácí dostávali snadněji do nebezpečných protiútoků, jelikož jsme pro naše útočné aktivity spotřebovávali mnoho energie i materiálu. V asi nejnebezpečnější situaci se ocitl po skvělé přihrávce od Yarullina Jakub Ridzák, ale nezamířil přesně. Čas neúprosně ubíhal, my jsme vrhli všechny síly do útoku s cílem vyrovnat skóre, ale domácím stačila jedna střela na pohřbení našeho snažení a deset minut před koncem vstřelil domácí Kober na konečných 3:1.

S předvedenou hrou i nasazením nemůžeme být nespokojeni. S výsledkem pochopitelně ano. Jak nám říkal po zápase trenér domácích: "byli jste lepší, ale bohužel se na to nehraje". Tesat do kamene! Předfinální a finální fáze, bránění standardních situací, chování v pokutovém území. Úkoly máme jasně stanovené.....

Sestava: Steiner - Thor(70´ Sinkula), Votruba(83´ Mizer), Švejda, Madej - Magendans, Fischer(K), Kraus(46´ Dařílek) - Yarullin, Ridzák (83´ Novotný), Šafránek (77´ Hudec)
Góly (Asistence): 14´Švejda (Yarullin)

Jubilea hráčů (počítáno od ročníku 2015/2016):

Marek Švejda - 105. zápas za SKS

Daniel Klír, 30.08.2020

Pojď s námi hrát fotbal!

Největší fotbalový klub v praze 6
nabírá nové hráče

Zobrazit více

  • Msmt Logo
  • Praque Logo
  • Praque 6 Logo
  • Facr Logo
  • Praque Football Logo
  • BBP STAVBY
  • Oc Estka 120
  • STRESKY