U19 – Fotbalová Akademie Praha 6:1 (2:1)

FA praha

Střešovice – V dalším kole jsme se utkali s týmem FA Praha (Střížkov). Ještě máme v živé paměti úžasný zápas z podzimu plný krásných gólů, který jsme se štěstím vyhráli (5:4) gólem Jakuba Turka v nastavení (tato branka byla pak vyhlášena nejlepším gólem Střešovic 2014!!). V současné tabulce byl tým FA Praha na 3. místě 4 body za námi.

Od začátku se hrál důrazný rychlý fotbal z obou stran. Ve 2‘ zahrával David Konejl přímý kop, ale trefil jen hráče soupeře ve zdi. V 3‘ se prohnal naší obranou útočník soupeře, ale gól z toho naštěstí nebyl. V 6‘ zahrává z dobré pozice přímák Petr Doležal, ale střela šla těsně nad bránu soupeře. Ve 23‘ si na dlouhý nákop Jakuba Turka naběhl Tomáš Kouklík, a když obránce hned dvakrát neodvrátil, vedli jsme – 1:0 (blahopřeji Tomášovi k jubilejnímu 950. gólu „97“ v mistrácích). Ve 26‘ po závaru ve vápně hostí nastřelil David Konejl tyč branky soupeře. Ve 31‘ nebezpečně pálí útočník soupeře, naštěstí mimo naší branku. Ve 37‘ zahrává Marek Rajniš rohový kop a zcela volný David Konejl hlavou zvyšuje – 2:0. Hned v 39‘ ukázal soupeřův útočník svou rychlost a bylo sníženo – 2:1.

O poločase jsme se oficiálně rozloučili s bývalým kapitánem Martinem Roušalem a současný kapitán mu předal pamětní dres SK Střešovice 1911.

Aktivní hra pokračovala i po změně stran. V 47‘ se ve vápně uvolnil Tomáš Kouklík, ale jeho střela z těžkého úhlu nešla do branky. V 53‘ po faulu na Tomáše Kouklíka zahrával Petr Doležal přímý kop a „nachytal na švestkách“ gólmana soupeře – 3:1. V 61‘ se k přímému kopu téměř z půlky postavil Jakub Turek a soupeři zatrnulo. Bylo z toho však jen břevno. V 62‘ si na roh Martina Vyskočila naběhl Lukáš Vegricht a vedli jsme již o 3 branky – 4:1. Po tomto gólů již bylo o vítězi utkání rozhodnuto a soupeř již nenašel sílu na odpověď. Do gólových šancí se postupně dostávali – 64‘ Martin Vyskočil, 75‘ v samostatném brejku Tomáš Kouklík a v 77‘ Lukáš Timko. V 86‘ po rohu Pavla Ferstla si soupeř dal vlastní gól – 5:1. V 87‘ uzavřel brankový účet utkání Petr Doležal – 6:1.

  

Závěrem:

Jestliže jsem minule psal, že v letošní sezóně nám „nesedí“ Union Vršovice, co pak má říkat FA Praha o nás – na podzim se krásně „rozjeli“ (výhra na Tempu 10:1) a pak doma prohráli s námi (4:5), když jsme otáčeli z 3:1. Na jaře pak ve Střešovicích nejtěžší porážka FA této sezóny. Našim klukům se zápas povedl, ale zpátky „na zem“ - za týden nás čeká Dukla Praha, která v tomto kole vyhrála ve Vršovicích (4:3).

Další mistrák hrajeme s Duklou Praha U18 v sobotu 4.4. od 16:30 hodin, sraz v 15:30 na hřišti Schulhoffova, Praha 11 (Litochleby).

 

Sestava SK Střešovice 1911:

V brance: Jakub Turek

V poli: Tomáš Pazourek (70‘ Adam Šperl), Petr Koutský, Lukáš Vegricht, David Konejl, Petr Doležal, Martin Vyskočil (67‘ Kiril Kokorev), Lukáš Timko, Lukáš Markvart (70‘ Jaroslav Malík), Marek Rajniš (46‘ Pavel Ferstl), Tomáš Kouklík (85‘ Anthony Masner).

Připraven: Tomáš Doležal

 

Střelci SKS v utkání:

23‘ Tomáš Kouklík; 37‘ David Konejl; 53‘, 87‘ Petr Doležal, 62‘ Lukáš Vegricht, 86‘ vlastní

Zapsal - Libor Kašpar 29.3.2015

Video vybraných akcí:

První poločas

Druhý poločas

Něco navíc 

Pojď s námi hrát fotbal!

Největší fotbalový klub v praze 6
nabírá nové hráče

Zobrazit více

  • Msmt Logo
  • Praque Logo
  • Praque 6 Logo
  • Facr Logo
  • Praque Football Logo
  • BBP STAVBY
  • Oc Estka 120
  • STRESKY