ZT: U19 – FC Přední Kopanina B 5:1 (1:0)

Střešovice – V posledním utkání zimního turnaje jsme se utkali s týmem Přední Kopanina „B“. Soupeř byl na 5. místě turnaje, ale měli jsme na paměti, že porazil před 14-ti dny Statenice 10:0! Naši kluci byli pro třídenním jarním soustředění, ale nepředpokládali jsme, že by z důvodu únavy nepodali kvalitní výkon.

Hned po rozehrání kluci zahrozili – Tomáš Pazourek se až nečekaně snadno dostal přes obránce, přihrál před branku a tam ve skluzu Martin Kašpar jen lehce tečoval a i další naši hráči na míč nedosáhli. Ve 3‘ soupeř výborně zacentroval zprava a Osi v naší bráně se musel vytáhnout proti dorážce soupeře. Hráči soupeře byli překvapeni z rychlosti a agresivního napadání hned několika našich kluků. Zejména rychlost soupeři dělala velké problémy a ve spojení s nešikovností některých hráčů soupeře z toho byly často fauly – jako například v 19‘, kdy si David Konejl z první obhodil soupeře, který jej ve vápně podrazil – nařízenou penaltu bezpečně proměnil Tomáš Kouklík – 1:0. V 21‘ se středem obrany hostů prohnal Lukáš Markvart, ale jeho střelu zastavila tyč soupeřovy brány. Pak měl několik šancí Tomáš Kouklík po pěkných kombinacích, ale skóre se nezměnilo.

Druhý poločas se hrál ještě více „nahoru dolu“ a šance se střídaly na obou stranách. V 67‘ z postu stopera se rozeběhl Petr Koutský, vysunul Petra Doležala, který nezištnou přihrávkou nabídl Tomáši Kouklíkovi gól jako na podnose – 2:0. V 72‘ vysunul Lukáš Markvart Pavla Ferstla, jehož centr využil Adam Šperl – 3:0. Soupeř zaslouženě snížil z přímého kopu v 78‘ – 3:1. Pak však soupeř, ve snaze zápas zdramatizovat, otevřel obranu a kluci jej potrestali – 81‘ Kiril Kokorev – 4:1 a v poslední minutě po rohu Pavla Ferstla krásně hlavou na bližší tyči Lukáš Vegricht – 5:1. Za zmínku stojí ještě dalekonosná střela Martina Vyskočila v 83‘, která se odrazila od tyče do náruče překvapeného brankáře hostů.

 

Závěrem:

Naši kluci proměnili svou první účast v zimním turnaji o Střešovický pohár v jasné vítězství. Možno říci, že se (až na drobná zranění a nemoci) příprava na jarní část mistrovské soutěže vydařila. Každopádně toto vše byla jen příprava.

Pro nás je důležitější mistrovská soutěž, kterou začínáme v sobotu 21.3. doma od 12:45 hodin s UNION Vršovice.

Na našem prvním turnaji s týmy dospělých kluci naznačili, že by pro tento tým přechod do kategorie „Mužů“ nemusel být problémem. Turnaj kluci vyhráli bez jediné prohry s náskokem 7-mi bodů. Je pravdou, že se utkali s týmy nejvýše z 1. B třídy mužů, ale podle mne má tým „SKS 97“ velký fotbalový potenciál. Budu sám zvědav, jestli v nebližší budoucnosti Střešovice, nebo někdo jiný dokáže tento potenciál využít ve svůj prospěch… uvidíme…. necháme se překvapit……

 

Sestava SK Střešovice 1911:

V brance: Jakub Turek

V poli: Tomáš Pazourek, Petr Koutský, Lukáš Vegricht, Adam Šperl, Petr Doležal, Martin Vyskočil, Martin Kašpar, Lukáš Markvart, Marek Rajniš, Tomáš Kouklík.  

Střídali: Kiril Kokorev, Pavel Ferstl a David Konejl.

 

Střelci SKS v utkání:

19‘ (p), 67‘ Tomáš Kouklík; 72‘ Adam Šperl; 81‘ Kiril Kokorev; 90‘ Lukáš Vegricht

Zapsal - Libor Kašpar 14.3.2015

Video vybraných akcí:

První poločas

Druhý poločas

Pojď s námi hrát fotbal!

Největší fotbalový klub v praze 6
nabírá nové hráče

Zobrazit více

  • Msmt Logo
  • Praque Logo
  • Praque 6 Logo
  • Facr Logo
  • Praque Football Logo
  • BBP STAVBY
  • Oc Estka 120
  • STRESKY