ZT: SKS O35 - SKS U19 2:2 (2:1)

Střešovice – V šestém utkání zimního turnaje jsme se utkali s „Černým koněm“ turnaje, týmem SKS O35 (Garda). Soupeř byl jediný, který nám mohl sebrat vítězství v zimním turnaji o Střešovický pohár (za předpokladu, že by vyhrál a současně my bychom v posledních 2 kolech nebodovali). Na naší straně se spousta kluků čerstvě vrátila z hor (jarní prázdniny pro Prahu 6-10), a proto jsme se obávali absence jejich herní a tréninkové praxe.

Naši kluci nastoupili svižně a hned v 7‘ nastřelil Lukáš Markvart břevno a ani dorážka neskončila v brance. V 9‘ již centr Lukáše Timka našel volného Marka Rajniše, který otevírá skóre – 0:1. Bohužel hned v 10‘ kluci nepohlídali svou levou stranu a soupeř po pěkném centru a důrazné dorážce Romana Martínka srovnává – 1:1 (Roman nám dal v ZT již 3. gól!!). Kluci se snažili, ale v přehuštěném prostoru před brankou soupeře bylo mnoho střel zblokováno. Naopak v 30‘ se do šance dostává soupeř, ale gól z toho ještě nebyl. V 40‘ krásná rána Honzy Šulce málem „vysadila“ naší bránu a zřejmě skončila za brankovou čarou (stejně první u dorážky byl opět Roman Martínek)2:1.

Druhý poločas naši kluci přitlačili soupeře před vápno, ale šance se rodily velmi těžce. V 53‘ Petr Doležal centruje a Tomáš Kouklík hlavičkou míjí branku. V 58‘ jsme měli velkou šanci srovnat – Tomáš Kouklík byl ve vápně lehce faulován, ale přísně nařízenou penaltu Petr Doležal nedal. V 62‘ měl šance soupeř, ale gól z toho nebyl také. Největší šanci „spálil“ v 68‘ Roman Martínek, když hlavičkou minul z malého vápna. Posledních 10 minut se naši kluci hnali ještě důrazněji za vyrovnáním, které přinesla v 88‘ (po centru Lukáše Vegrichta) hlavička Lukáše Markvarta – 2:2.

Závěrem:

Naši kluci „urvali“ potřebnou remízu až v posledních minutách, ale podle mne si remízu za snahu zasloužili. Na druhé straně musím vyzdvihnout výkon soupeře. O fotbalových kvalitách hráčů soupeře a o taktické vyspělosti není pochyb, ale překvapili, že dokázali fyzicky vydržet plných 90 minut – všechna čest.

Touto remízou si naši kluci zajistili zaslouženou výhru v ZT již 2 utkání před koncem (Krňany nakonec k předposlednímu našemu utkání nenastoupí, a tak kluci vyhráli kontumačně 3:0).

Poslední utkání ZT hrajeme v sobotu 14.3. od 12 hodin s Přední Kopaninou „B“.