SK Sparta Kolín - U17 4:2 (3:1)

Kolín - Sportovní centrum mládeže, Sportovní středisko mládeže, fotbalová školička, tým mužů, který před pár lety hrál druhou celostátní ligu. Domácí mají ideální tréninkové podmínky: nádherný areál s třemi přírodními trávníky a jednou trávou umělou.

Náš soupeř měl za sebou prohru s Náchodem a remízu s pražskou Admirou, kde nakonec padl v penaltové loterii. My jsme však samozřejmě jako vždy přijeli s cílem porvat se o body, na které jsme sahali v obou přechozích zápasech. Tento nebyl vyjímkou. Začátek zápasu tomu však neodpovídal. Ba naopak byl přímo hororový.
Telegraficky: 7´ Čáp 1:0, 20´ Žilka 2:0, 24´ Řehák 3:0
Byli jsme všude druzí, v soubojích jsme prohrávali, chyběl nám pohyb, větší zaujetí pro hru, touha válčit a bojovat o každý čtvereční centimetr hrací plochy.
25´ a přestávka na pití. Využili jsme ji k zamíchání sestavy a napití zázračné vody, jejíhož obsahu se stále nemohu nikde dopátrat.
Začali jsme být lepším týmem, v zadu jsme byli důraznější, pro postupné útoky se konečně do hry zapojila záložní řada a útočníci srdnatě bojovali s domácími beky o každý míč. Odměnou byl tlak, hra na polovině soupeře a zejména pokutový kop, nařízený po faulu na náš tank -> Matěje Krause. Filip Sinkula potvrdil svoji pověst chladnokrevného zabijáka a propálil 6 minut před přestávkou domácího gólmana.

V kabině jsme se o přestávce shodli, že i přez nepříznivý vývoj zápasu nemáme k bodům daleko a v druhé půli vyběhnem na pažit s motorem, hnaným touhou body vyválčit. Enormní nasazení ihned z kraje druhého dějství přineslo ovoce v podobě druhé branky Sinkuly po výzvě od letní posily, Jakuba Skřivana. Oblíbenec paní a dívek Sinkula se ocitl tváří v tvář brankáři i za několik málo minut, ale byl zastaven praporkem AR1. Neuplynulo ani pět minut a opět se řítil do další velké šance. Střela však minula tyč z nevhodné strany o pár centimetrů. 
Do konce zápasu zbývalo 25 minut, Krause nahradil na pravé straně obrany tradiční kapitán Švejda, který šel na hřiště zejména s cílem podporovat hru směrem dopředu. Kolín naneštěstí využil pootevřených vrátek v naší defenzívě a Petr Koutský vstřelil v 70 minutě po dobrém centru z pravé strany gól na konečných 4:2. Kluci se snažili až do závěrečného hvizdu přidat další branku, ale domácí hráči si náskok pohlídali a nutno uznat, že zaslouženě vyhráli.

Sestava: Steiner - Bajrami(K), Votruba, Štěpán, Yarullin - Mizer, Dařílek (57´Šafránek), Skřivan (86´Bayer) - Benetka, Sinkula, Kraus (67´ Švejda)
Branky (asistence): 39´ z penalty (po faulu na Krause) a 50´ Sinkula (Skřivan)
Rozhodčí: Zoufalý, Vyhnal, Löwe
Diváci: 40

Statistiky zápasu:

SK SPARTA KOLÍN   SK STŘEŠOVICE 1911
4 góly 2
15 střely 8
5 rohy 0
15 fauly 8
3 ofsajdy 1
1 žluté karty 0
0 červené karty 0

Statistiky hráčů:

Jméno góly asistence žluté karty červené karty střely / br. zákroky hodnocení
Bajrami Briton 0 0 0 0 1 6.8
Bayer David 0 0 0 0 0   - - 
Benetka Patrik 0 0 0 0 1 6.5
Dařílek Jonáš 0 0 0 0 0 5.5
Kraus Matěj 0 1 0 0 0 6.5
Mizer Pavel 0 0 0 0 0 6.0
Šafránek Kryštof 0 0 0 0 0 6.5
Sinkula Filip 2 0 0 0 5 7.3
Skřivan Jakub 0 1 0 0 1 6.3
Steiner Patrik 0 0 0 0 6 6.0
Štěpán Šimon 0 0 0 0 0 6.5
Švejda Marek 0 0 0 0 0   - - 
Votruba Tadeáš 0 0 0 0 0 7.0
Yarullin Marek 0 0 0 0 0 7.0

Hodnotí se hráči, kteří odehráli 25´ a více.

Jubilea (počítáno od ročníku 2015/2016):
Bajrami Britton - 30. zápas za SKS
Dařílek Jonáš - 70. zápas za SKS
Sinkula Filip - 25. gól za SKS, 100. zápas (Loko Vltavín, Viktoria Žižkov, SKS)
Steiner Patrik - 200. obdržený gól v SKS
Yarullin Marek - 40. zápas za SKS

DK

Pojď s námi hrát fotbal!

Největší fotbalový klub v praze 6
nabírá nové hráče

Zobrazit více

  • Msmt Logo
  • Praque Logo
  • Praque 6 Logo
  • Facr Logo
  • Praque Football Logo
  • BBP STAVBY
  • Oc Estka 120
  • STRESKY