svitavySvitavy - Poslední zápas v první divizní sezóně jsme odehráli ve Svitavách. Brzké nedělní vstávání a dlouhá cesta pro SD nebyly překážkou (vyhrál 7:0) a tak jsme bez starostí vyběhli na hřiště. Jenže.....

Do branky se po přestávce vrátil Vašek Hrdlička. Domácí začali aktivněji. V 6' zahráli nakrátko rohový kop, následoval přetažený míč, kde v situaci 2 na 1 dotlačili míč do sítě - 1:0. Brzký gól nás neprobral. Domácí vsadili na míče za obranu a rychlé náběhy. V 11' takový brejk zlikvidoval Vašek Hrdlička. Další pokus v 16' na poslední chvíli zblokoval Matěj Puchinger. V 18' jsme lehce ztratili míč na půlce, domácí se rychle dostali k pokutovému území. První pokus vyrazil Vašek Hrdlička, dorážku zastavilo břevno. Ve 30' nás, po další ztrátě, podržel Vašek Hrdlička, když zneškodnil nebezpečnou střelu. Naše snah o kombinační fotbal ztroskotával na nepřesnostech, malému nasazení a absenci pohybu. 

Při nástupu do druhé půle jsme ještě věřili v obrat. Ale domácí nás rychle vyvedli z omylu. Ve 43' zastavil první střelu opět Vašek Hrdlička, ale dorážku nikdo neblokoval  - 2:0. Teprve pak jsme předvedli pěknou kombinaci, ale zakončení Lukáše Bartáka skončilo na břevnu. Ale v tlaku byli nadále domácí. Dva nadějné pokusy likvidoval, dnes hodně zaměstnaný, Vašek Hrdlička. V 52' už kapituloval po střele, které předcházel průnik po brankové čáře - 3:0. V 56' se pokusil korigovat Marek Papež, jeho tvrdou střelu domácí brankář vyrazil. O minutu později hlavičkoval po rohovém  kopu Jenda Maňhal, střela byla vyražena. Z rychlého brejku trefili svitavští tyč. V 60' zahrávali domácí roh. Zakončení skončilo na tyči, bohužel tam dobíhal jen svitavský hráč - 4:0. V 64' dokončili domácí naše trápení šestým gólem po zakončení samostatné akce po naší zbytečné ztrátě - 5:0.

Poslední utkání nám vůbec nevyšlo. Značně pozměněná sestava nedokázala navázat na výkon proti Polabanu. Málo pohybu, nekoncentrace, špatné zpracování, nekomunikace. To byly hlavní nedostatky. Chvílemi nebylo ani poznat, jaký post na hřišti kdo hraje.

Statistika: TJ Svitavy - U17 5:0 (1:0).

Sestava: Vašek Hrdlička - Jenda Maňhal, Matěj Puchinger, Lukáš Rys, Michal Truxa - Ben Jetton, Marek Papež, Lukáš Barták, Filip Kodytek - Štěpán Jeleček, Alex Fiala. Střídali: Michal Novotný, Poleg Bar.

Jirka Barták