vysehradStřešovice - Po nevydařeném zápase s Meteorem jsme chtěli matný výkon odčinit zápasem proti našemu na jaře třetímu soupeři z Prahy, Slavoji Vyšehrad. Na podzim jsme mu podlehli těsně 2:1, a tak se očekával vyrovnaný souboj.

A byl to zápas od začátku rychlý, "nahoru dolů", plný šancí na obou stranách. V 7. minutě už zahrozil Alex Fiala, který ale po centru Marka Papeže trefil jenom gólmana. V 9. minutě jsme se radovali poprvé. Dan Markvart z rohu nacentroval a Michal Truxa hlavou překonal brankáře hostů - 1:0. Hra se neustále přelévala, a stejně jako my, i hosté poprvé skórovali z rohu. Hlavou překonal Vaška Hrdličku v 16. minutě osamocený kapitán Vyšehradu - 1:1. O 3 minuty později jsme šli opět do vedení. Alex Fiala na čtvrtině hřiště podržel balón, poslal do úniku Lukáše Bartáka a ten překonal gólmana Vyšehradu - 2:1. Ve 29. minutě musel bohužel ze zdravotních důvodů po srážce s kapitánem Vyšehradu střídat Vašek Hrdlička a nastoupila posila z 03 Patrik Steiner. Ten se bohužel po standardce hostů natahoval marně - 2:2. Ve 33. minutě vytáhl naopak krásný zákrok, dorážku soupeře Michal Truxa odkopával z brankové čáry. O minutu později unikl obraně soupeře Marek Papež, ale gólman jeho střelu z úhlu vyrazil.

Druhý poločas se odehrával v duchu toho prvního, rychlý, důrazný fotbal bez chvilky na vydechnutí. Ve 41. minutě opět unikl soupeřům Marek Papež, ale ani napodruhé se mu střelecky nezadařilo. Ve 45. minutě byl potrestán žlutou kartu a vyloučením na 10 minut obránce hostů po faulu na opět unikajícího Marka Papeže. Ve 48. minutě Le Minh Truong důrazně na lajně vybojoval balón, nacentroval na zadní tyč na Dana Markvarta, který střelou ve skluzu netrefil branku. Zákrok ve vápně na Alexe Fialu na malém vápně po centru Dana Markvarta rozhodčí jako penaltový neposoudil. V 57. minutě se Patrik Steiner vytáhl skvělým zákrokem když zneškodnil jasnou gólovou šanci soupeře. V 61. minutě se v gólové šanci ocitl naopak Lukáš Barták, který ale jen trefil vyběhnuvšího gólmana v situaci 1 na 1. V 74. minutě jsme se potřetí radovali my. Hosté byli rozhození a nesoustředění stěžováním si rozhodčímu a nepohlídali si náběh Alexe Fialy, kterého našel centrem z přímého kopu Mark Burnham - 3:2. Na konci měli dvě gólové šance hosté, ale ty zůstaly neproměněny a my si tak došly pro šesté jarní vítězství .

Hodnocení trenéra (Miloš Novák) : Kdo přišel na tento zápas, ten se musel bavit maximálním nasazením a šancemi na obou stranách po celých 80 minut. Odehráli jsme výborný zápas, k čemuž přispěl i výborný soupeř. My byli o gól šťastnější a proto body zůstaly ve Střešovicích. Poděkování patří všem a hlavně Patrikovi, brankáři ročníku 03, který ve 29. minutě vystřídal našeho zraněného gólmana, jemuž přejeme brzké uzdravení, a svými zákroky se velkou měrou podepsal na našem vítězství. Odehráli jsme výborný zápas a šli si celou dobu za vítězstvím.

Statistika: U17 - Slavoj Vyšehrad B 3:2 (2:2), branky: Michal Truxa, Lukáš Barták, Alex Fiala.

Sestava:  Vašek Hrdlička (27 'Patrik Steiner) - Adam Vejvoda, Lukáš Rys, Ben Jetton, Michal Truxa - Daniel Markvart, Mark Burnham, Marek Papež, Le Minh Truong - Lukáš Barták, Alex Fiala. Střídali: Jenda Maňhal, Filip Kodytek.