trutnov mfkStřešovice - V sobotním utkání jsme poprvé na nové trávě přivítali již čtvrtého soupeře z východních Čech a chtěli jsme proti nim potvrdit naši jarní formu, kdy jsme ze tří zápasů získali 8 bodů. Na podzim jsme v Trutnově prohráli 5:1 a tak jsme hostům měli co vracet.

A začali jsme aktivně, již v 6. minutě jsme z naší nacvičené standardky ohrozili branku soupeře, Michal Truxa však mířil jen do boční sítě. Dále jsme hrozili hlavně z centrů ze stran, ale jak Lukáš Barták, tak Alex Fiala nedokázali uklidit míč do sítě. V 16. minutě jsme se konečně dočkali, po centru Lukáše Ryse se ocitl sám před gólmanem Lukáš Barták a otevřel skóre zápasu - 1:0. Hrozili jsme hlavně z rychlých protiútoků po nákopech soupeře, které obrana bez problémů sbírala. Po jednom z protútoků zachraňoval obránce až na brankové čáře. Ve 29. minutě byl ve vápně faulován Alex Fiala a sám faulovaný penaltu s přehledem proměnil - 2:0. Padáček Alexe Fialy ve 39. minutě se do brány jen těsně nevešel, o minutu později se však mez i obránce dostal Mark Burnham a neomylně zakončil do levého dolního rohu branky, čímž také ukončil 1. poločas za stavu 3:0 pro nás.

2. poločas jsme začali, jako vždy, neaktivně a soupeř nás trestal. Ve 45. minutě napřáhl z vápna kapitán hostů a vystřelil skrz tři blokojící obránce přesně k levé tyči - 3:1. Po tomto gólu byl vystřídán ze zdravotních důvodů Vašek Hrdlička a nastoupila pomoc z 03, Patrik Steiner. Obdržený gól a střídání nás trochu probrali a my začali opět hrozit. Ve 47. minutě vystřelil nebezpečně Ben Jetton, jeho střelu gólman jen těsně vyrazil na roh. V 54. minutě jsme pak přidali 4. gól. Patrik Steiner vykopl dlouhý balón na Alexe Fialu, který utekl obráncům a přeloboval gólmana soupeře - 4:1. Střelu Alexe Fialy z 58. minuty gólman zpacifikoval. V 64. minutě byl za opakované protesty vyloučen hráč hostů a my tak hráli proti deseti. Hned po čtyřech minutách přesilovky jsme se prosadili. Daniel Markvart důrazně vybojoval balón, nacentroval a Alex Fiala zkompletoval hattrick - 5:1. Ze zbylých akcí lze snad vypíchnout zákrok Patrika Steinera, který vytěsnil obrovskou šanci soupeře na břevno, a zahozená hlavička osamoceného  Lukáše Bartáka po krásném centru z pravé strany.

Hodnocení trenéra (Miloš Novák): Odehráli jsme zatím nejlepší utkání, kombinovali jsme po zemi, neuchylovali jsme se k nákopům a využili jsme fotbalovosti našich hráčů. Byli jsme u všeho dřív a nedovolili jsme soupeři, kromě dvou střel, vůbec nic. Doufám, že budeme pokračovat v tomto duchu a neusneme na vavřínech.

Statistika: U 17 - MFK Trutnov 5:1 (3:0). Branky: Alex Fiala-3, Mark Burnham, Lukáš Barták.

Sestava: Vašek Hrdlička (Patrik Steiner) - Jenda Maňhal, Lukáš Rys, Ben Jetton, Michal Truxa - Daniel Markvart, Mark Burnham, Marek Papež, Le Minh Truong - Lukáš Barták, Alex Fiala. Střídali: Bar Poleg, Adam Vejvoda, Hans Wang.