U17 - TJ Svitavy 1:3 (0:1)

Střešovice - Poslední letošní domácí zápas jsme odehráli ve sváteční pátek 17.11. Bez čtyř hráčů základní sestavy jsme nastoupili proti TJ Svitavy. Možnost ukázat své kvality tak dostali další hráči.

Začali jsme útočně. V 5' si na rohový kop Daniela Markvarta vyskočil Michal Truxa, jenže hlavou přestřelil. Ve 13' vyzkoušel pozornost brankáře z dálky Lukáš Barták - brankář chytá. Daří se nám kombinace, Bojujeme o každý míč. Co chybí je překvapivá přihrávka do zakončení. Ve 20' si rohový kop zopakovali Daniel Matkvart a Michal Truxa - se stejným výsledkem. Od té chvíle' přebrali iniciativu hosté. Jejich rohový kop končí jako náš - nad. Ve 30' se vinou nepozornosti v obraně dostal k zakončení svitavský útočník - Vašek Hrdlička chytá. 32' a rychlý brejk hostí. Vašek Hrdlička zmenšil střelecký úhel a následnou střelu likviduje. Samostatná akce svitavského útočníka končí slabou střelou vedle. Ve 37' si zpracoval na vápně útočící hráč přihrávku vzduchem, ale z otočky nemířil přesně. Když už to vypadalo na remízový poločas, otočil se kolem našeho stopera aktivní útočník Svitav a mířil přesně pod břevno - 0:1.

První šance druhého poločasu patří Svitavským. Pokus ze 41' Vašek Hrdlička ještě vyrazil. Ve 44' naše obrana fatálně chybovala a zpracovala ve vápně míč pro hostujícího hráče a ten trestal - 0:2. Odpověděli jsme rychle. Aktivně hrající Ben Jetton vysunul Frantu Melounka (výpomoc z MDB), jeho pěknou střelu vyrazil sviavský brankář jen k dobíhajícímu Adamovi Vejvodovi - 1:2. Dál se hrálo převážně uprostřed hříště. Oba týmy se snažili kombinovat, což se jim více či méně dařilo. Ke střeleckým pokusům docházelo hlavně z větších vzdáleností. Dvva pokusy hostí branku nenašly. Přímý kop Lukáše Rysa našel Le Minh Truonga, jeho střela našla jen připraveného gólmana. V 75' se do naší poslední šance proháčkoval Lukáš Barták, Jeho skákavý pokus vytlačil gólman na roh. V 80', když jsme se tlačili dopředu, vyrazili hosté do brejku, který zastavujeme jne za cenu přímého kopu. Centr nachází osamoceného ("ofsajdového") hráče Svita, který uzavřel skŕe zápasu - 1:3.

Neodehráli jsme špatné utkání. Zápas byl vyrovnaný s minimem šancí na obou stranách. Svitavší dokázali využít dvě velká zaváhání v naší obraně. My bychom potřebovali v zakončení více klidu a štěstí. Paradoxně jsme oba góly dostali v době, kdy hosté hráli jen v 10, při vyloučení hráče za faul zezadu. 

Poslední zápas podzimu odehrajeme 2.12.2017 v Benešově.

Statistiky: SK Střešovice 1911 - TJ Svitavy 1:3 (0:1), branka: Adam Vejvoda.

Sestava: Vašek Hrdlička - Jenda Maňhal, Filip KOdytek, Lukáš Rys, Michal Truxa -Adam Vejvoda, Daniel Markvart, Lukáš Barták, Le Minh Truong - Ben Jetton, Domink Hlasica.

Na střídání: Štěpán Jeleček, Boging Wang, Franta Melounek, Michal Novotný.

Jirka Barták

Pojď s námi hrát fotbal!

Největší fotbalový klub v praze 6
nabírá nové hráče

Zobrazit více

  • Msmt Logo
  • Praque Logo
  • Praque 6 Logo
  • Facr Logo
  • Praque Football Logo
  • BBP STAVBY
  • Oc Estka 120
  • STRESKY