SK Polaban Nymburk - U17 1:2 (0:1)

Nymburk - V sobotu jsme přijeli na "trávu" do Nymburka. Spíše než tráva to bylo bahno a tak v lisovkách vypadal pohyb našich kluků většinou jako klouzání. Proto jsme chtěli zjednodušit hru, hlavně v obraně.

Už ve 2' jsme poprvé propadli. Nezachycená přihrávka mezi obránce znamenala první střelu na naší branku - vedle. V 15' se po podobné rychlé akci předvedl Vašek Hrdlička. Pokus domácího útočníka ztlumil, před brankovou čarou míč do bezpečí dostali vracející se obránci. Naše akce končili většinou na špatných přihrávkách, nebo zpracování. Domácí hráli jednodušeji, ale ani oni se k ohrožení branky nedostávali. Ve 27' jsme předvedli první akci. Po levé straně zatáhl míč Mark Burnham, předložil Danielovi Markvartovi, jeho střela našla i přes podklouznutí hráče branku - 0:1. O minutu později si Alex Fiala déle zpracovával míč, vhodnou příležitost ke střele prováhal. Ve 32' našel Daniel Markvart před brankou Marka Papeže, jeho první pokus vyrazil brankář, druhý pokus branku minul.

Do druhého oločasu jsme vstoupili lépe. Dokud jsme kombinovali, měli jsme hru pod kontrolou, při nakopávaných balónech byli na tom lépe domácí. Ve 47' pokus Marka Burnhama z dálky branku vysoko minul. V 52' vysunul Mark Burnham Lukáše Bartáka, jeho lob přes brankáře branku přeletěl. V 53' jsme se dočkali. Akce po ose Filip Kodytek - Marek Papež - Lukáš Barták skončila střelou posledního na bližší tyč - 0:2. O minutu později orazítkoval Lukáš Barták dělovkou tyč, dorážka Daniela Markvarta trefila to samé místo na té samé tyči. Domácí přitvrdili. Po ostrém skluzu šlapákem na Lukáše Ryse, který musel být ošetřován, podnikli výpad do rozhozené obranu a podél Vaška Hrdličky snížili - 1:2. Další tvrdá hra domácích vedla k vyloučení - v přesilovce jsme hru kontrolovali. V 70' centr Lukáše Bartáka usměrňoval Alex Fiala hlavou, vyražený míč dorážel Adam Vejvoda jen do oránce. Do konce zápasu jsme domácí udrželi v dostatečné vzdálenosti. A tak si vezeme 3 ubojované body do Střešovic.

V první půli jsme se zžívali s terénem. O kombinaci se nadalo mluvit. Chyby v obraně, nečekané odskoky míče, pomalé dostupování k hráčům. Z minima jsme vytěžili maximum - vedení.

Druhá půle již byla lepší. Už jsme dokázali i na těžkém terénu kombinovat. Omezili jsme dlouhé nákopy a dokázali držet míč. Snahu domácích o vyrovnání pak omezovalo větší množství faulů.

Statistika: SK Poloban Nymburk - SK Střešovice 1911 1:2 (0:1), branky: Daniel Markvart, Lukáš Barták.

Sestava: Vašek Hrdlička - Filip Kodytek, Lukáš Rys, Matěj Puchinger, Michal Truxa - Daniel Markvart, Mark Burnham, Marek Papež, Dominik Hlasica - Lukáš Barták, Alex Fiala.

Střídali: Adam Vejvoda, Ben Jetton.

Jirka Barták

Pojď s námi hrát fotbal!

Největší fotbalový klub v praze 6
nabírá nové hráče

Zobrazit více

  • Msmt Logo
  • Praque Logo
  • Praque 6 Logo
  • Facr Logo
  • Praque Football Logo
  • BBP STAVBY
  • Oc Estka 120
  • STRESKY