FC Slavoj Vyšehrad B - U17 2:1 (1:0)

vysehradVyšehrad - K dalšímu našemu fotbalovému zápasu jsme nemuseli cestovat daleko, ale jen na Vyšehrad. Na hřišti FC Slavoj Vyšehrad nás přivítalo krásné slunečné počasí.
Do zápasu jsme vstoupili s přesvědčením zopakovat minimálně výkon z minulého zápasu a konečně zvítězit.

K zápasu jsme nastoupili v pozměněné sestavě z důvodu nemoci hráčů a doplnění hráči ročníku 2002 a to v brance Tadeášem Vyleťalem a Daliborem Bočanem.
Od začátku zápasu se hra přelévala ve středu hřiště z našich kopaček na kopačky soupeře. V 7 minutě jsme viděli z naší strany první náznak fotbalové akce, kde Marek Papež si vyměnil míč s Markem Burnhamem a ten poslal kolmici za obranu soupeře zde si převzal míč Dominik Hlasica, avšak v ofsidovém postavení. V 8 minutě se pěknou střelou prezentoval Lukáš Barták, ale jeho střelu brankář vytěsnil. Pak jakoby na naše hochy padla deka. Přestali jsme kombinovat, nedokázali jsme si dát pořádně míč do nohy a u odražených míčů jsme byli až druzí. To vše vyústilo ve 24 minutě, soupeř po našem  zahrání rukou zahrával standardku, která sice skončila na tyči, ale odražený míč získal opět soupeřův hráč, který jej vrátil zpět před naší branku, kde hlavou soupeř zakončil do protipohybu našeho brankaře a otevřel tak skóre zápasu 1 : 0. Následně byla naše hra nepřesná, a i když chlapci v hlavě chtěli srovnat, tak se jim to nedařilo převést na hřiště. Ve 32 minutě došlo z naší strany k prvnímu střídání s ze hřiště šel Dominik Hlasica a za něj nastoupil Václav Hrdlička jindy hrající na postu brankaře.Ve hře došlo k částečnému oživení hry, ale díky našim nepřesnostem ve hře se do poločasu výsledek nezměnil.

Do druhého poločasu jsme šli s jasným cílem a to zlepšit naší hru, vyrovnat a porvat se o míč. Také jsme podruhé střídali a ze hřiště odstoupil Adam Vejvoda a na hřišti jej nahradil Dalibor Bočan, který obsadil post pravého beka a Daniel Markvart se posunul na zálohu. Konečně jsme začali hru roztahovat do křídel a hrát po nich. Ve 46 minutě Daniel Markvart dostal míč do pravého křídla, zatáhl jej a centroval směrem na branku, kde však přestřelil i branku. Stále jsme neměli míče ve středu hřiště, kde byl soupeř agresivnější. V 59 minutě se dostal k pěkné střele Lukáš Barták, kde jeho střelu brankář vytěsnil jen nad branku. Kluci začali vytvářet tlak na soupeře, který soupeř řešil odkopy mimo hřiště. V 63 minutě jsme opět střídali a ze zdravotních důvodů odstoupil Alex Fiala a na hřiště vyběhl Štěpán Jeleček. V 64 minutě soupeř podnikl jeden z protiútoků, kde na nákop za obranu reagoval náš brankář Tadeáš Vyleťal a nechtěně fauloval soupeře, za což byla nařízena penalta. Soupeř penaltu proměnil a stav se změnil na 2 : 0. V 65 minutě po rozehrávce na pravé straně získal míč Lukáš Barták a po samostatné akci obstřelil i brankaře soupeře, avšak o kousek minul branku. Hra začala z naší strany nabírat na obrátkách a soupeř se osvobozoval již jen odkopy. V 75 minutě proběhlo poslední střídání na naší straně, kdy na hřiště vyběhl Milan Hrdlička a ze hřiště byl stažen Benjamin Jetton. V 76 minutě jsme se konečně dočkali, kde jsme zahrávali standardku z poza velkého vápna, na míč si naběhl Lukáš Barták a těsně před brankařem soupeře změnil směr letu míče do branky čímž zkorigoval stav zápasu na 2 : 1. Tímto se ještě zvýšil náš tlak na soupeře. V 79 minutě zahrál soupeřův hráč rukou ve svém velkém vápně, avšak hlavní sudí Marek Rudin penaltu neodpískal a po nastavené 1 minutě došlo k ukončení zápasu.   
K zápasu lze shrnout, že soupeř byl během zápasu agresivnější, aktivnější, velkou část zápasu nám nefungovala hra přes střed hřiště a když jsme získali míč na křídle, tak jsme se sním cpali do zahuštěného středu. Svou hru jsme předvedli v posledních 15 minutách zápasu, což na korekci výsledku nestačilo a na vítězství už vůbec ne.

Sestava: Tadeáš Vyleťal (B), Filip Kodytek, Lukáš Barták, Marek Papež, Mark burnham (K), Alex Fiala, Michal Truxa, Daniel Markvart, Dominik Hlasica, Adam Vejvoda, Benjamin Jetton, Štěpán Jeleček, Václav hrdlička, Milan Hrdlička, Dalibor Bočan.

Milan Hrdlička

Pojď s námi hrát fotbal!

Největší fotbalový klub v praze 6
nabírá nové hráče

Zobrazit více

  • Msmt Logo
  • Praque Logo
  • Praque 6 Logo
  • Facr Logo
  • Praque Football Logo
  • BBP STAVBY
  • Oc Estka 120
  • STRESKY