U17 – Zamyšlení nad uplynulou sezónou 2013/2014

micuda-114910864719011[1]Střešovice – Tak se to povedlo a kluci vybojovali titul v přeboru Prahy mladšího dorostu. Líbilo se mi hodnocení Radima Štvrtni (trenér ABC Braník), který vysoce hodnotil naše kluky zejména díky dobře fungující „týmové chemii“. Souhlasím s ním, ale na druhou stranu vím, že kvalitní tým se nezrodí „přes noc“, vyžaduje to dlouhodobou a trpělivou práci.
 

Kdo tvoří tento vítězný tým:


Jakub Turek – „Osi“ – brankář, který umí i v útoku – přišel do Střešovic v roce 2008 z Motorletu výměnou za Adama Vernera (Adam skončil s fotbalem), pověstné jsou jeho přímáky z půlky hřiště.

Martin Roušal – „Rouši“ – krajní obránce – „doyen“ týmu začal ve Střešovicích v roce 2003, několik let byl i kapitánem mužstva, poctivec v přípravě i v zápase.

Petr Těšínský – „Ťéša“ – krajní obránce, záložník – přišel do Střešovic v roce 2009 z Meteoru, zranění kolene mu nedovoluje plně rozvinout jeho schopnosti.

David Konejl – „Kony“ – štítový záložník – přišel do Střešovic v roce 2013 z Viktorie Žižkov (na doporučení Tomáše Kouklíka, který ve Viktorce hostoval) – brzy se stal oporou týmu a přestože bydlí až v Újezdě, ve Střeškách je spokojený.

Lukáš Vegricht  – „Luki“ – stoper – přišel do týmu v roce 2012 z „98“, z počátku patřil mezi horší hráče, ale když ke své „fotbalové inteligenci“ přidal i důraz a rychlost, stal se stabilním členem „základu“.

Tomáš Pazourek – „Pazi“ – krajní bek, štítový záložník – začal ve Střešovicích v roce 2004, poctivou prací v tréninku i v zápase je téměř nepostradatelný.

Petr Doležal – „Doli“ – konstruktivní záložník – přišel do Střešovic v roce 2005 a hned se stal jednou z výrazných střeleckých opor týmu, ve spojení s jeho fotbalovou chytrostí je jedním z pilířů týmu.

Martin Kašpar – „Kašpi“ – konstruktivní záložník, přišel do týmu v roce 2005 z „98“, drží tradici, že hráč Střešovic se jménem Kašpar je vždy výborný (Jan, Michal..), věřím, že ještě neřekl poslední slovo.

David Džunev – „Džuni“ – konstruktivní záložník, který je znám svou rychlostí a důrazem – přišel do Střešovic v roce 2011 z Bohemians 1905, má velký potencionál, ale neměl by šidit přípravu a tréninky.

Martin Vyskočil – „Vejška“ – krajní záložní, obránce – začal ve Střešovicích v roce 2004 , „srdcař“ a zároveň dodavatel dobré nálady týmu, občas předvede věci, za které si vysloužil jména „Diego Armando“

Petr Koutský – „Koutí“ – stoper – začal ve Střešovicích v roce 2003, nejdříve se uplatnil jako levé křídlo a střelec týmu, nyní je důrazný stoper s výborným výskokem i rychlostí – v současnosti kapitán týmu.

Pavel Ferstl – „Pája“ – krajní záložník, útočník – přišel do týmu v roce 2011 z „96“, na podzim dokázal rozhodovat klíčové zápasy (FA Praha, ABC Braník), když mu to jde, je k nezastavení.

Lukáš Timko – „Bari“ – konstruktivní záložník, střelec – přišel do Střešovic v roce 2008 z Motorletu (jako méně perspektivní), ve Střešovicích vyrostl ve výraznou fotbalovou osobnost a je jedním z pilířů mužstva.

Marek Rajniš – „Mára“ – krajní záložník – přišel do Střešovic v roce 2009 z Aritmy. V poslední době díky zdravotním problémům vynechal spoustu přípravy i zápasů, ale když je zdravý dokáže rozhodovat zápasy.

Kiril Kokorev – „Kíra“ – krajní záložník – přišel do Střešovic v roce 2013 ze Stodůlek. Díky píli v tréninku dohání kluky ve fotbalových dovednostech.

Tomáš Kouklík – „Tomčík“ – útočník, záložník – přišel do Střešovic v roce 2009 z Motorletu a poslední 2 roky zkoušel štěstí ve Viktorii Žižkov – má mezi kluky respekt a byl i kapitánem týmu.

Anthony Masner – „Tony“ – útočník – přišel do Střešovic v roce 2010 ze Sparty. Díky náročné školní výuce nemůže absolvovat všechny tréninky, ale svým přístupem (zejména v zápasech) může být příkladem ostatním.

Jaroslav Malík – „Jára“ – záložník, útočník, stoper a v případě potřeby i brankář – přišel do Střešovic v roce 2007. Srdcař, na kterého se plně hodí další přezdívka „Bizon“ a přes zlaté srdíčko se jej mnoho soupeřů hodně bojí. K tomu všemu je výborný technik (až to někdy přehání) – s ním je tým daleko silnější.

Ondra Pospíchal – „Ondra“ – brankář – přišel do Střešovic v roce 2012 z Příbrami. Na jaře absentoval, ale je připraven na podzim být brankářskou dvojkou, a třeba i trojkou.

Adam Šperl – „Špendlas“ – krajní záložník i bek a útočník – začal ve Střešovicích v roce 2005. Následně byl několik let s rodiči v zahraničí, ale nyní již začíná ve své výkonnosti stoupat

Jan Strupek – „Strupa“ – stabilní člen týmu „98“, který vypomohl v několika zápasech a určitě se neztratil.

Samuel Štric – „Sam“ – další výpomoc z „98“, který pomohl v nejdůležitějším zápase s FA Praha.

 

Petr Hájek – „Kouč“ – člověk, který si život bez fotbalu nedokáže představit. Byl klíčovým hráčem Střešovic (v době své aktivní hráčské kariéry), pak prošel dalšími týmy – Aritma, byl i v dorostu Sparty.. Dlouho hrál „Hanspaulku“ za „Flamengo“, a proto je logické že začal fotbal od 30.1.2007 i trénovat - ve Střešovicích tým „97“ a nyní i „2000“. Vždy se snažil kluky něco nového fotbalového naučit a při zápase být 12-tým hráčem.

Jarmila Hájková – „Jaruška“ – tolik hodin strávených s kamerou v ruce za každého počasí, tzn. nemít z utkání skoro nic, to by vydržel jen málokdo (a pak doma mít pokračování fotbalu…).

Libor Kašpar – „Líba“ – je mi ctí pomáhat organizačně u tohoto týmu, je to hodně hodin, ale hrozně mne to baví - v podstatě děkuji Martinovi, že se rozhodl hrát fotbal ve Střešovicích, protože jinak bych těch aktuálně 8  nádherných let nezažil.

 

Závěrem:

Jak je vidět „zdravé jádro“ týmu (kteří tu jsou 8-10 let) je postupně doplňováno hráči, kteří přišli z jiných týmů, ale jedno máme společné – fotbal ve Střeškách nás baví. Když někdo odejde do vyšších soutěží, buď se do Střešovic vrátí, nebo se občas přijde na kluky aspoň podívat.

Ať kluky i nadále fotbal ve Střeškách baví, ať nám kluky nerozeberou jiné týmy a ať jsme všichni zdraví.

 

Přeje nám všem


Libor                                                                                                               V Praze 21.6.2014

 

Pojď s námi hrát fotbal!

Největší fotbalový klub v praze 6
nabírá nové hráče

Zobrazit více

  • Msmt Logo
  • Praque Logo
  • Praque 6 Logo
  • Facr Logo
  • Praque Football Logo
  • BBP STAVBY
  • Oc Estka 120
  • STRESKY