U17 - TJ ABC Braník 4:1 (2:0)

Branik

Střešovice – Po výhře nad Střížkovem v minulém kole, nám v posledních 2 kolech zbývalo uhrát aspoň bod (abychom vyhráli soutěž). Chtěli jsme bodovat hned v tom prvním duelu, ale víme, že ABC Braník je velmi silný, plný výborných fotbalistů. Nastoupit mohl již Marek Rajniš (po dlouhodobé nemoci), ale naopak nemohla nastoupit podstatná část naší stabilní zálohy (Doležal, Konejl, Kašpar).

 

V úmorném vedru soupeř souhlasil s hrou na přírodní trávě (někomu se to zdá logické, ale existují týmy, které i v tomto počasí preferují UMT – např. Střížkov…). Od prvních minut to byl jiný soupeř a i jiný zápas (když porovnám předchozí zápas s FA Praha). Nedostali jsme se do žádného tlaku, natož do šance. Naopak, přišla 8‘, a doteďka mi nejde do hlavy, že jsme neprohrávali 0:2. Při závarech před naší brankou nás musel držet „nad vodou“ někdo „nahoře“ (možná to byl Ivan..). Každopádně jsme nedostali branku, a to bylo dobře. Snažili jsme se hru vyrovnat, ale nutno říci, že lepším týmem v této fázi zápasu byl ABC Braník. Přišla však 17‘ – Honza Strupek si mazácky „došel pro faul“ a přímý kop zahrával Lukáš Timko – vychutnejte si tu Lukášovu parádu v přiloženém videu – 1:0. Po tomto gólu se kluci trochu uklidnili, ale stále soupeř hrozil. Ve 35‘ zacentroval Kiril Kokorev a Lukáš Timko předvedl, že umí dávat góly i hlavou – 2:0. Takto skončil i první poločas a potvrdil známy výrok trenéra Tomáše Pospíchala, že „fotbal nemá logiku“ – lepší mužstvo na hřišti prohrávalo 2:0.

Do druhého poločasu jsme nastupovali sice bez kapitána (Petr Koutský), který si po nezaviněné srážce nechal ozdobit tvář hned 3-mi stehy, ale s pocitem, že chceme ještě dnes slavit. Soupeř v úmorném vedru již také ztrácel síly (měli jsme více hráčů na střídání) a tak kluci postupně převzali kontrolu nad utkáním. V 50‘ krásně po křídle utekl Tomáš Pazourek, jeho přízemní centr stačil ještě brankář před Tondou Masnerem posunout, ale byl tu ještě Lukáš Timko a levou zvyšuje na – 3:0. V podstatě z rozehrání se dostali do šance kluci z Braníka a předvedli také krásný gól – 3:1. V 57‘ ukázal Lukáš Timko, že umí i krásně nahrát na gól a Marek Rajniš zvyšuje na konečných – 4:1.

Pak jsme již všichni čekali na závěrečný hvizd, aby mohly propuknout oslavy.

 

Závěrem:

Po loňské výhře v 1. třídě mladšího dorostu, vyhráli kluci letos i Přebor Prahy mladšího dorostu!! Od začátku soutěže bylo jasné, že o „Přeborníka“ si to rozdají Braník, Střížkov a Střešovice. Příjemné je, že s těmito soupeři jsme ztratili pouze 2 body (remíza na Střížkově). Díky této výhře prodloužili kluci domácí neporazitelnost minimálně na 1.000 dní !! (naposledy tento tým doma prohrál 6.9.2011!!).

Nerad chválím jednotlivce v této týmové hře, ale udělám výjimku – zejména na jaře byli základními pilíři týmu Jakub Turek a Lukáš Timko, kteří nejenže nechyběli v žádném mistrovském utkání, ale byli zároveň oporami týmu. Zejména na Lukášovi byla velká zodpovědnost, když si uvědomíme, že až 3 stabilní hráči zálohy pro nemoc, či zranění chyběli (Konejl, Doležal, Kašpar).

Poslední (v letošní sezóně) mistrák hrajeme v neděli 15.6. v Kolovratech s SK Horní Měcholupy od 11:00 hodin.

 

Sestava SK Střešovice 1911 :

V brance: Jakub Turek

V poli: Adam Šperl, Petr Koutský, Lukáš Vegricht, Martin Roušal, Tomáš Pazourek, David Džunev, Lukáš Timko, Jarda Malík, Pavel Ferstl, Anthony Masner,

Střídali: Tomáš Kouklík, Martin Vyskočil, Kiril Kokorev, Petr Těšínský, Jan Strupek,

 

Střelci SKS v utkání:

17‘,35‘,50‘ – Lukáš Timko; 57‘ – Marek Rajniš (as. Lukáš Timko)

Zapsal - Libor Kašpar  9.6.2014

Názor druhé strany


Video vybraných akcí:

První poločas

Druhý poločas

Mistři, mistři

 

Pojď s námi hrát fotbal!

Největší fotbalový klub v praze 6
nabírá nové hráče

Zobrazit více

  • Msmt Logo
  • Praque Logo
  • Praque 6 Logo
  • Facr Logo
  • Praque Football Logo
  • BBP STAVBY
  • Oc Estka 120
  • STRESKY