U17 – Fotbalová Akademie Praha 2:0 (1:0)

SKS_1911

Střešovice – Dlouho očekávaný duel – boj o přeborníka Prahy mladšího dorostu - byl tady. Se soupeřem jsme na podzim na Střížkově remizovali 1:1 a dlouho jsme byli se stejným počtem bodů. Na jaře však soupeř – FA Praha – hned 3*remizoval (Loko, Satalice a Braník), ale my jsme prohráli zase na Stodůlkách. Suma sumárum – vedli jsme o 3 body.

 

Vysoká účast na trénincích minulý týden nám signalizovala, jak vážně kluci tento souboj berou. Při absenci Martina Kašpara a Marka Rajniše, jsme povolali ještě Sama Štrice a Honzu Strupka z U16.

Od výkopu bylo jasné, kdo chce dnes jednoznačně zvítězit. Standardně jsme přitlačili soupeře k jeho vápnu, ale v případě FA Praha na to nejsou moc zvyklí. Ve 3‘ po trestném kopu Lukáše Timka máme první šanci, ale obrana odvrátila. V 5‘ střílí Lukáš Timko jen do brankáře. V 8‘ zahrává přímý kop Lukáš Vegricht, ale těsně míjí branku. V 9‘ přímák zahrává Pavel Ferstl a brankář vyráží na roh. Ve 12‘ se do zakončení dostává Adam Šperl, ale míjí branku. V 16‘ přímý kop Lukáše Timka propadl obranou až k Davidu Konejlovi a ten otevírá skóre – 1:0. V 18‘ hlavičkuje mimo Lukáš Timko, V 23‘ po centru Lukáše Timka hlavičkuje Jára Malík, ale brankář vytáhl výborný zákrok. V 32‘ vystrašil brankáře hostí přímák Osiho téměř z půlky hřiště. V 38‘ se opět vyznamenal brankář hostí po přímáku Kiryla Kokarau.

O naší převaze v prvním poločase hovoří jednoznačně statistiky – počet střel/z toho na branku: 12/6:1/0!! Bohužel z toho byl jen jeden gól.

Druhý poločas již byl z naší strany „obezřetnější“ a soupeř hru i statistiky vyrovnal. V 44‘ a 45‘ nebezpečně stříleli hosté. V 46‘ zase nebezpečně hlavičkuje Jára Malík. V 48‘ nastřeluje Jára Malík břevno a dobíhající Petr Doležal nadvakrát uklízí míč do sítě – regulérní gól nám však upřel lajnový rozhodčí soupeře (důkaz v přiloženém videu „Zajímavosti“). V 50‘ se hodně nešetrně objevily soupeřovy kolíky na ledvinách Jardy Malíka a po tomto zákroku se výrazně „přitvrdilo“, a to na obou stranách. V 54‘ se do šance dostává Petr Doležal, ale nedal. V 66‘ jde důsledně za balónem Tonda Masner a brankář míří odkop přímo do Tondy, od kterého se míč dostává za brankovou čáru – 2:0. V 71‘ Jarda Malík trefuje hlavou břevno. V 74‘ po naší chybě se nejlepší hráč soupeře (č. 8) dostává před Osiho, ale těsně míjí naši prázdnou branku. V 79‘ střílí Kiryl mimo branku soupeře.

 

Závěrem:

Byla to nefalšovaná fotbalová bitva o 1. místo. Naši kluci se neprosadili tentokráte standardně svoji výbornou technikou, ale přetlačili soupeře jejich největší zbraní – důrazem a rychlostí. V tomto směru překvapili zejména soupeře a zcela zaslouženě vyhráli. Máme nyní (2 kola do konce) náskok 6-ti bodů, a i když existuje varianta, že by byl mistrem ABC Braník, věřím, že kluci si to již nenechají sebrat.

Další mistrák hrajeme v neděli 8.6. doma ve Střešovicích s ABC Braník od 10:30 hodin – tímto vás opět všechny zvu na utkání – přijďte povzbudit naše kluky.

 

Sestava SK Střešovice 1911 :

V brance: Jakub Turek

V poli: Tomáš Pazourek, Petr Koutský, Lukáš Vegricht, Martin Roušal, David Konejl,  Petr Doležal, Lukáš Timko, Jarda Malík, Pavel Ferstl, Adam Šperl,

Střídali: Martin Vyskočil, Anthony Masner, David Džunev, Kiryl Kokarau, Petr Těšínský, Samuel Štric, Jan Strupek,

 

Střelci SKS v utkání:

16‘ – David Konejl, 66‘ - Anthony Masner

Zapsal - Libor Kašpar  2.6.2014

Video vybraných akcí:

První poločas

Druhý poločas

Zajímavosti

 

Pojď s námi hrát fotbal!

Největší fotbalový klub v praze 6
nabírá nové hráče

Zobrazit více

  • Msmt Logo
  • Praque Logo
  • Praque 6 Logo
  • Facr Logo
  • Praque Football Logo
  • BBP STAVBY
  • Oc Estka 120
  • STRESKY