PU: U17 – TJ Sokol Stodůlky U19 4:1 (2:1)

Stodulky

Střešovice – po krátkém jarním soustředění jsme si pozvali velmi silného soupeře – TJ Sokol Stodůlky U19. Soupeř hraje přebor SD a je jen o bod za naším D“A“ na 10. místě (vzájemný duel vyhráli kluci SKS U19 3:1). Tým soupeře byl složen z hráčů ročníku 95 a 96. Měli jsme trochu obavy z vývoje utkání, protože nám chyběli pro nemoc hned 3 hráči, kteří standardně nastupují v „základu“ (Martin Kašpar, Petr Koutský, Tomáš Pazourek).


Od prvních minut to byl zajímavý zápas s nečekanou a velmi bouřlivou kulisou (Muži „A“ ukázali, co je to „Střešovický kotel“).  Již v 9‘ jsme neuhlídali hráče soupeře při trestném kopu a bylo to 0:1. V následující minutě mohlo být srovnáno, ale ani David Konejl, ani Martin Vyskočil brankáře hostí nepřekonali.  V 13‘ nechal rozhodčí hostům výhodu a míč jen těsně minul naší prázdnou branku. Naši kluci se postupně osmělovali a zaslouženě (po rychlé akci po křídle) srovnali stav zápasu v 22‘ na 1:1.  Když pak v 25‘ po dlouhém pasu Martina Roušala, se prosadil svým důrazem Pavel Ferstl (dnes kapitán), a bylo to hned 2:1. To již se naši kluci „uklidnili“ a  spolu se soupeřem předváděli fotbal, na který bylo radost se koukat. Zajímavé akce se střídaly na obou stranách.

Ve druhém poločase soupeř několikrát zahrozil ze standardních situací, ale postupem času se více a více prosazovali naši kluci svou rychlostí  i agresivitou při napadání rozehrávky soupeře. Šance začaly přibývat spíše na naší straně, a ani ofsajd-systém  soupeře nárůstu šanci příliš nezabránil. V 74‘ po rohu Pavla Ferstla hlavičkuje David Konejl nad branku, ale  v 82‘ si spolupráci tato dvojce zopakovala a byl z toho krásný gól – 3:1. V samém závěru ještě hodně vysoký výkop Jakuba Turka zužitkoval chytře Lukáš Timko – 4:1.

 

Závěrem :

Stodůlky byly v letošním roce prvním týmem, který nás skutečně velmi dobře prověřil. Příjemným zjištěním bylo, že jsme příliš nezaostávali za soupeřem v důrazu v osobních soubojích, i když rozdíl ve fyzických dispozicích byl hodně patrný. Naopak naši kluci ukázali soupeři velmi rychlé protiútoky a kombinaci mnohdy na jeden dotek. Každopádně to bylo výborné a po většinu utkání vyrovnané utkání, ve kterém jsme soupeře „zlomili“ až v posledních 10-ti minutách.

Další přátelák hrajeme v sobotu 22.3. ve Střešovicích opět od 19 hodin se Satalicemi  U19.

 

Sestava SK Střešovice 1911 :

V brance : Jakub Turek

V poli: Martin Vyskočil, Jarda Malík, Lukáš Vegricht, Martin Roušal, David Konejl, Petr Doležal, Lukáš Timko, David Džunev, Pavel Ferstl, Adam Šperl,

Střídali: Anthony Masner, Petr Těšínský, Kiryl Kokarau, Marek Rajniš.

 

Střelci SKS v utkání:

22‘ , 82‘ David Konejl; 25‘ Pavel Ferstl; 87‘ Lukáš Timko

Zapsal - Libor Kašpar  16.3.2014

Video vybraných akcí:

První poločas

Druhý poločas

Něco navíc

 

 

Pojď s námi hrát fotbal!

Největší fotbalový klub v praze 6
nabírá nové hráče

Zobrazit více

  • Msmt Logo
  • Praque Logo
  • Praque 6 Logo
  • Facr Logo
  • Praque Football Logo
  • BBP STAVBY
  • Oc Estka 120
  • STRESKY