PU: U17 – FK Viktoria Žižkov U16 5:0 (1:0)

zizkov

Střešovice – v sobotu jsme nastoupili k dalšímu přípravnému utkání. Soupeřem byl opět ligový tým – FK Viktoria Žižkov U16 – který je aktuálně na 3. místě ČL skupina B U16. Díky mnoha nemocem/zraněním (Malík, Džunev, Rajniš, Těšínský) a mnoha výjezdům (Vyskočil, Šperl, Pospíchal) jsme mohli postavit pouze jedenáctku s 2-mi náhradníky.

 

Již při rozcvičení jsme si všimli, že svěřenci trenéra Petra Mikolandy (Žižkov) byli velmi urostlí a ve fyzické připravenosti se (jak se zdálo na začátku) plně vyrovnali našim o rok starším klukům. Od prvních minut to byl úplně jiný zápas, než jsme hráli před týdnem (s ligovým Vyšehradem U17). Všichni naši hráči museli „přepnout“ na vyšší rychlostní stupeň, ale naštěstí to velké většině nedělalo problém.

Již v 1­­' se dostal k odraženému míči Lukáš Timko, ale jeho střelu brankář dokázal vyrazit. V 3' se do výhodné pozice dostali i hosté, ale útočník „prováhal“ ideální okamžik. V 10' výborně utekl po pravé straně Pavel Ferstl a jeho centr do vápna zkušeně uklízí do branky Lukáš Timko – 1:0. Byla to velmi důležitá branka pro další vývoj celého utkání. Soupeř byl stále velmi nebezpečný a jeho důraz v osobních soubojích i rychlé protiútoky nám nedávaly příliš vydechnout. Každopádně úvodní branka našim klukům přidal na klidu, který se projevoval tím, že si kluci „více dovolili“. V 25' se asi chtěl dostat do akce taky Osi, když vyrobil hrubku, ale akrobatickými zákroky ji plně sám vyřešil.

Druhý poločas začal pro nás výborně – již v 43' roh Pavla Ferstla krásně hlavičkuje do branky David Konejl – 2:0. Pak již se začala projevovat herní převaha našich kluků a s tím i přicházely další šance (soupeř si již do konce utkání již sám žádnou šanci nevypracoval). V 64' dlouhý výkopu Osiho využil Martin Kašpar, kterého před vápnem fauloval brankář hostí (v přáteláku se ČK neuděluje). Přímý kop proměnil v gól (byť se štěstím) Lukáš Timko – 3:0. V 69' nepříjemnou střelu levou od Petra Doležala brankář propustil do branky – 4:0. V 70' zmatků hostující obrany využívá zkušeně Tonda Masner – 5:0. Další šance Tondy Masnera a Lukáše Timka již zůstaly nevyužity.

 

Závěrem :

Kvalitní soupeř, pro něhož je výsledek 5:0 možná až krutý. Největší rozdíl podle mne nebyl v individuální technice, nasazení nebo v důrazu v osobních soubojích, ale překvapivě v týmové souhře a hlavně v herním sebevědomí (na ligový tým možná překvapivě). Zatímco naši kluci téměř vždy věděli, kam a komu přihrávají, dokázali případně i podržet balón a „zklidnit hru“, soupeř naproti tomu hrál často „na náhodu“ a do kombinace se téměř nedostal (důvodem mohla být i výborná hra našich kluků po ztrátě míče s důsledným napadáním rozehrávky soupeře).

Příjemný výsledek, ale jde jen o přípravu a nelze výsledek přeceňovat, i když určitě potěšil stejně jako obraz hry. Další přátelák hrajeme v sobotu 8.2. ve Střešovicích od 17 hodin s Motorletem U17.

 

Sestava SK Střešovice 1911 :

V brance : Jakub Turek

V poli : Tomáš Pazourek, Petr Koutský, Lukáš Vegricht, Martin Roušal, David Konejl, Petr Doležal, Martin Kašpar, Lukáš Timko, Pavel Ferstl, Anthony Masner,

Střídal: Alex Kuzin, Kiryl Kokarau,.

 

Střelci SKS v utkání:

10‘, 64‘ Lukáš Timko; 43‘ David Konejl; 69‘ Petr Doležal; 70‘ Antony Masner.

Zapsal - Libor Kašpar  3.2.2014

Video vybraných akcí:

První poločas

Druhý poločas

Borci nakonec

 

Pojď s námi hrát fotbal!

Největší fotbalový klub v praze 6
nabírá nové hráče

Zobrazit více

  • Msmt Logo
  • Praque Logo
  • Praque 6 Logo
  • Facr Logo
  • Praque Football Logo
  • BBP STAVBY
  • Oc Estka 120
  • STRESKY