U17 – Zamyšlení

nohy_mic1

Tak máme další mistrovskou „půlsezónu“ za sebou. Kluci se nám nerozprchli, a ti, co zkoušejí vyšší soutěže, jsou rádi, když si mohou zahrát i za nás (ostatně my také). Zde v úvodu bych chtěl také popřát úplné uzdravení našim rekonvalescentům – Těšovi, Vejškovi i Džunimu.

Co je za tím, že kluci neodešli, nebo neskončili s fotbalem, popř. neskončili se sportem vůbec?

Myslím si, že je fotbal ve Střešovicích baví – baví je vyhrávat (což „97“ splňují), mají dobrou partu (bez namyšlených blbců), trenér je náročný, důsledný, ale jedná „na rovinu“.

Co jim fotbal ve Střešovicích přináší?

Jednoznačně sebevědomí, jak týmové (že mohou porazit kohokoliv), tak i individuální (jsou velmi dobří ve hře „jeden na jednoho“). Získávají přes fotbal respekt na školách (zaslechl jsem povzdech soupeře na meziškolním fotbalovém turnaji:“Za školu xy hrajou kluci ze Střešovic, to jsme v pr..li.“). Věřím také, že zážitky z výher v soutěžích, nebo na turnajích jsou i v „týnejdžrovských“ hlavách stále nenahraditelné.

Co přinášejí úspěchy týmu?

Jednoznačně pozornost a ostražitost ostatních týmů. Soupeři se na nás i na konkrétní hráče již připravují a je stále těžší překonávat obranné valy.

Úspěch přináší bohužel občas i typickou českou reakci, která by se dala vyjádřit větou „Jsou dobří, ale namyšlení“. I s tím se musíme popasovat, ale můj názor je, že je třeba přesně rozlišovat mezi „sebevědomím“ a „namyšleností“.

Sebevědomí.

Pamatuji si doby před 40-ti lety, zejména v hokeji, kdy naše týmy prohrávaly s Kanadou, protože si Kanaďané více věřili. Teď je již jiná doba a proto se i my snažíme zejména v tomto věku u kluků podporovat „individualitu“. Časté jsou (nejen na tréninku, ale i v zápase) výkřiky trenéra „Dovol si!“. Nejde o to „nedat balón“ nikomu jinému, ale individuálním překonáním jednoho, nebo více protihráčů získat herní výhodu. Cílem pak je z výhodné pozice zakončit, nebo poslat finální gólovou přihrávku. Každopádně umění přesné přihrávky je základ individuálních dovedností hráče.

Veselé Vánoce a šťastný Nový rok všem z SK Střešovice 1911

přeje za celé „97“

Libor Kašpar

24.11.2013

SKS U17 - Přebor Prahy mladšího dorostu - podzim 2013

Soutěžní zápasy:      11  (10 výher; 1 remíza)

Umístění:                 1.  (o skóre – před FA Praha = Střížkov)
Skóre:                     59 : 6 (nejvíc vstřelených branek)

Všichni hráči, kteří nastoupili k MU (19) mají za podzim aspoň jeden „kanadský bod“ (včetně obou brankářů) !!

Střelecké opory – Pavel Ferstl (11), Martin Kašpar (10). Lukáš Timko (10), Petr Doležal (9), David Konejl (6), Tomáš Kouklík (4), Jára Malík (4) Martin Vyskočil (4).

Asistence na gólech – Petr Doležal (15), Martin Kašpar (15),  Pavel Ferstl (13), Lukáš Timko (11), Jakub Buriš (5), David Džunev (5), Tomáš Pazourek (5), Marek Rajniš (5), Petr Koutský (4), David Konejl (4), Kiryl Kokarau (4).