U16 - ABC Braník 2:4(1:1)

Střešovice - Nejlepší výkon v sezóně jsme si nechali na vedoucí celek soutěže, který musel dvakrát dotahovat skóre a bojovat o body až do samotného konce utkání.

Naši kluci pojali zápas výborně. Věděli dobře, jak obtížný zápas je čeká a dali do něj opravdu všechno. Hosté nezačali zápas špatně a v samém počátku utkání nás dostali pod velký tlak. Dostali se k zahrávání několika rohů, ale bez ohrožení branky. My jsme postupně získávali sebevědomí, soupeře jsme nepouštěli do kombinace na naší polovině a jen jsme vyčkávali na dlouhé centrované míče, se kterými jsme si dokázali poradit, případně na chybu soupeře. Ve 34´ zahájil akci Yarullin, který obešel dva protivníky, na vápně zasekl a vybídl přihrávkou Benetku. Ten chytře míč pustil mezi nohama na volného Zacharčuka, který si přichystal nechytatelnou dělovku do levé šibenice a poslal nás do vedení. Bohužel jsme si nechali dát branku po rohovém kopu dvě minuty před koncem prvního poločasu a do šaten jsme tak odcházeli za nerozhodného stavu.

Do druhého dějství jsme vstoupili lépe, než do prvního. Byli jsme odvážnější s míčem na kopačkách a Braník jsme si drželi v bezpečné vzdálenosti. Naopak v 50´ zaznamenal svoji první branku skvěle bojující Denis Janda, který dorážel pokus Benetky (u počátku akce byl opět Yarullin). V urputném boji jsme pokračovali dále a výsledkem byla další velká šance Burgera. Gólman však jeho pokus ustál. Braníku se podařilo vyrovnat v 65´ po skrumáži v našem vápně. Vyhrát chtěly oba týmy, avšak Braník stupňoval tempo a nebezpečně útočil po křídlech. V 76´ jsme rozvíjeli útočnou akci, která byla přerušena tvrdým zákrokem na polovině soupeře. Následoval rychlý protiútok do odkryté obrany zakončený gólem na 2:3. Do konce zápasu zbývalo pár minut. Zkusili jsme štěstí stažením obrany na 3 hráče, ale risk nevyšel. Hosté v samém závěru přidali branku čtvrtou a před posledním kolem stále vedou soutěž o jeden bod.

Všechny kluky jsem moc pochválil a poděkoval jim za perfektní práci po celý zápas. Byl to přesně ten zápas, kdy se bylo potřeba vydat ze všech sil, bylo nutné podstoupit bezpočet sprinterských soubojů nahoru a dolu, bezpočet důrazných soubojů tělem, mnohdy i s o dvěma roky staršími protivníky. Kluci to zvládli na výbornou a zasloužili by si získat po takovém utkání alespoň bod.

Zahajovací sestava(hodnocení): Šafránek(7) - Kraus(7), Madej(8), Yovzhyi(7.5, K), Hrabě(7.5) - Muroň(7.5), Dařílek(8), Yarullin(8) - Benetka(7), Janda(7), Černý(7.5)
Střídali: Burger(7), Zacharčuk(7.5)
Branky(Asistence): 34´Zacharčuk(Yarullin), 38´Chlum, 50´Janda(Benetka), 65´Chlum, 72´Zika, 76´Karpíšek
Rozhodčí: Pravda Petr
Diváci: 20

Statistiky(sestavil David Bayer):

 DOMÁCÍ    HOSTÉ
2 góly 4
 5  střely celkem 12 
 3  střely na
 2 střely mimo 
 1  ofsajdy
 1  rohy
 2  žk
0 čk 0

Jubilea:
- Denis Janda vstřelil 1. gól v kariéře
- Marek Yarullin odehrál 35. utkání za Střešovice


Daniel Klír

Pojď s námi hrát fotbal!

Největší fotbalový klub v praze 6
nabírá nové hráče

Zobrazit více

  • Msmt Logo
  • Praque Logo
  • Praque 6 Logo
  • Facr Logo
  • Praque Football Logo
  • BBP STAVBY
  • Oc Estka 120
  • STRESKY