U16 - FC Zličín 2:3(0:2)

Střešovice - Napravit katastrofální výkon z podzimu, kde jsme již v prvním poločase pětkrát inkasovali. Takový úkol před námi stál před utkáním proti soupeři, který zatím v soutěžním ročníku vždy buď vyhrál, nebo prohrál.

Vstup do utkání byl z naší strany přímo hrůzostrašný a již ve čtvrté minutě jsme po dvou střelách prohrávali 0:2. Horší vstup si lze těžko představit. Na psychiku našich hráčů to naštěstí nemělo devastující vliv. Po druhé inkasované brance jsme začali konečně hrát, kombinace nám místy vázla, nebyli jsme dostatečně odvážní míč podržet na kopačkách a přesouvat míč do odkrytých prostorů hřiště. Pohyb nebyl špatný, náběhy od krajních hráčů byly časté, jen přesná přihrávka chyběla. Brankáře soupeře jsme neohrožovali, i z dobrých pozic jsme se báli střílet.

Druhá půle začala podle našich představ. Zakrátko jsme snížili na rozdíl jedné branky samostatnou akcí Šafránka. Ten si podobný kousek zopakoval i v minutě třiapadesáté a skóre bylo vyrovnané. Od té doby se hrál velmi bojovný fotbal. Hosté byli nervóznější než my, jelikož ztratili dvoubrankové vedení. Oba týmy chtěly vyhrát. Do vápna se nebezpečně vřítil výborně hrající Madej, ale hraniční souboj s obráncem Zličína neustál. Steiner nás na opačné straně musel několikrát podržet, aby skóre zůstalo bylo nezměněné. Uznejme sportovně, že soupeř měl víc šancí než my. Současně je třeba podotknout, že o fotbal jsme se ale pokoušeli pouze my. Rovněž je nutné pochválit charakter našich hráčů, kteří nic nevzdali, vrátili se krásně do zápasu, rozhodnutí rozhodčího respektovali a reprezentovali tak Střešovice velmi dobře. Obrana hrající ve zcela novém složení působila v prvním poločase velmi nejistě, ale ve druhém se výrazně zlepšila a působila kompaktně. Se staršími a fyzicky vyzrálejšími protivníky sváděla urputné a férové souboje a ve velké většině vítězně. Všichni hráči ze sebe vyždímali maximum, a proto bylo velmi kruté sledovat vítěznou branku Zličína v poslední minutě utkání. Po vstřelené brance byl vyloučen hráč hostů za hrubé chování vůči našim hráčům a HR. Ná pokus o vstřelení branky již čas nebyl.

Zahajovací sestava(hodnocení): Steiner(7.5) - Kraus(7), Rožec(6.5), Švejda(7), Madej(8, K) - Dařílek(7), Bajrami(7), Muroň(7) - Benetka(6.5), Šafránek(8), Yarullin(7)
Střídali: Janda(6.5), Mustafa(5.5)
Branky(asistence): 1´Vaněček, 4´Karták, 44´ a 53´Šafránek, 80´Smíšek
ŽK: 75´Mustafa
Rozhodčí: Navara Miroslav
Diváci: 21

Daniel Klír

Pojď s námi hrát fotbal!

Největší fotbalový klub v praze 6
nabírá nové hráče

Zobrazit více

  • Msmt Logo
  • Praque Logo
  • Praque 6 Logo
  • Facr Logo
  • Praque Football Logo
  • BBP STAVBY
  • Oc Estka 120
  • STRESKY