FC Háje Jižní Město - U16 2:2 (0:2)

Horní Měcholupy - nelichotivou bilanci se silným soupeřem jsme přijeli napravovat na travnatý povrch do Horních Měcholup.

Minulý soutěžní ročník jsme s Hájemi prohráli jednoznačně oba duely s hrůzu budícím skóre 1:13. Háje skončili v divizi na dobrém šestém místě, my jsme bojovali do konce soutěže o holé přežití. Na podzim tohoto roku jsme svedli vyrovnanou bitvu a těsně jsme prohráli 2:3. Na odvetný zápas jsme přijeli s jasným záměrem hrát velmi aktivně směrem do ofenzívy, využívat k útočným akcím co největší počet hráčů a přestřílet soupeře. Na obranné činnosti mužstva jsme pracovali v poslední době dobře. Důkazem budiž jeden obdržený gól za posledních 5 poločasů. Chceme být ale zejména týmem ofenzivním.

Kluci vstoupili do zápasu výborně. Byli velmi aktivní, dobře a neúnavně soupeře napadali, byli v soubojích agresivní a plnili zdatně defenzivní povinnosti. Od obránce po útočníky. Steiner musel používat víc nohy, než ruce, aby nám nehrozilo nebezpečí. Již v osmé minutě jsme velmi vysoko a důrazně zapresovali, Šafránek postupoval ze strany k soupeřově bráně a předložil míč Muroňovi, který jistě proměnil a poslal nás do zaslouženého vedení. Naše aktivita nepolevila a výsledkem byli další dobré příležitosti a střely. Šafránek se v pokutovém území dral do další vyložené střelecké příležitosti a jen VAR by rozklíčoval, jestli byla střela zastavena rukou domácího obránce. Další střely zaznamenal Benetka a opět Šafránek. V osmnácté minutě opět výborně zapresoval Šafránek, ukořistil míč u postranní čáry, namířil si to rovnou na bránu, chladnokrevně zavěsil a poslal nás do dvoubrankového, naprosto zaslouženého vedení. Do další nebezpečné šance se probojoval Yarullin, ale brankář předvedl dobrý reflex a střelu vyrazil. Poté došlo k nepříjemné situaci. Steiner byl již podruhé v zápase tvrdě atakován a s bolestivým zraněním musel střídat. Jeho postu se po zbytek zápasu musel chopit skvěle hrající Šafránek. Moc práce však po zbytek poločasu neměl, a pokud ano, bez problémů si poradil. Nutno zdůraznit výbornou obranou činnost celého týmu. Stoperská dvojice tohoto zápasu Yovzhiy, Rožec byla vynikající a útočníci Hájů neměli kudy proniknout. Středová řada, ve které se prostřídali Madej, Bajrami, Noack a Muroň pracovala nahoru, dolu a agresivně podstupovala souboj za soubojem. Benetka s Yarullinem na křídlech neustále atakovali domácí obránce a Háje proto neměli čas na kvalitní rozehrávku. Domácí to měli velmi obtížné.

Byli jsme si vědomi síly protivníka ve druhých poločasech, vždyť většinu svých gólů dávají právě po nástupu do druhých dějství. Proto jsme se nechtěli zatáhnout a aktivně s vysunutým trojblokem rozbíjet hru místních borců a nadále být nebezpeční v útoku. V podstatě se nám to ze začátku druhé poloviny zápasu i dařilo. Mustafa dvakrát výborně unikl obraně a postupoval osamocen na domácího brankáře. Vstřelit branku se mu naneštěstí nepodařilo. Domácí se nevzdávali. Naopak se neustále dobře povzbuzovali a nechtěli nám nechat všechny body. My jsme přestali být vepředu nebezpeční a hráli jsme hodně defenzivně. Až příliš. Soupeř toho využil a po několika nebezpečných situacích snížil na rozdíl jediné branky Kepka. My jsme na druhé straně opět zahrozili dobře zahraných přímým kopem, kdy po posunutí Madeje nebezpečně pálil náš kapitán a ještě nebezpečněji dorážel výborný Muroň. Gól z toho nebyl. Domácí se hnali dále za ziskem nějakého bodu a nám ubývaly síly. Vyrovnávací branku obstaral pět minut před koncem Mašek po kuriózní situaci, kdy jsme vraceli míč po přerušené hře (asi o třicet metrů blíže k naší bráně, než měla být hra restartována a navíc jsme před přerušením byli v držení míče my). Rovněž jsme vrátili míč příliš “laskavě” a v podstatě jsme soupeři založili počátek gólové akce sami. Škoda + zkušenost.

Ačkoli jsme dlouho vedli o dvě branky a mohli jsme i náskok navýšit a přinést trochu klidu na naše kopačky musíme zisk jednoho bodu přijmout s pokorou. V druhém poločase jsme již nehráli lépe než domácí. Zápas to byl hezký, plný střeleckých příležitostí a všichni naši hráči zaslouží velkou pochvalu. Největší ztrátou je však samozřejmě zranění Steinera. Náš “anglický” týden pokračuje v sobotu od 17-ti hodin na domácí půdě a my budeme chtít na výborný výkon z tohoto utkání navázat.

Zahajovací sestava(hodnocení): Steiner(7)-Švejda(7.5), Yovzhiy(8, K), Rožec(7.5), Hrabě(7)-Muroň(7.5), Madej(7), Bajrami(7)-Benetka(7), Šafránek(8), Yarullin(7)
Střídali: Bayer(6), Mustafa(6), Noack(7)
Branky(asistence): 8´ Muroň(Šafránek), 16´ Šafránek, 53´ Kepka, 75´ Mašek

Daniel Klír

Pojď s námi hrát fotbal!

Největší fotbalový klub v praze 6
nabírá nové hráče

Zobrazit více

  • Msmt Logo
  • Praque Logo
  • Praque 6 Logo
  • Facr Logo
  • Praque Football Logo
  • BBP STAVBY
  • Oc Estka 120
  • STRESKY