U16 - Sokol Dolní Počernice 2:1(2:0)

Střešovice - Cíl v tomto zápase nemohl být jiný, než vítězství a do jeho splnění jsme se pustili od začátku utkání.

Již ve čtvrté minutě vypálil ze střední vzdálenosti Mizer a jeho tečovaná střela skončila v brance. Fotbal se nehrál příliš pohledný, hlavně se bojovalo. Nám se dařilo držet soupeře daleko od brány a místy jsme si vytvářeli mírný tlak, avšak většinou bez kloudného zakončení. Ve dvacáté sedmé minutě se o slovo opět přihlásil dobře hrající Mizer a podobným způsobem jak zkraje utkání tvrdě vystřelil a opět s pomocí teče skončil míč za nešťastným a bezmocným brankářem.
Hosté si vytvořili velmi nebezpečnou šanci po centrovaném míči po rychlé akci, vedené po levé straně, avšak hlavičkující útočník nezakončil přesně. Do šatny jsme tak šli za ošidného stavu 2:0 v náš prospěch.

Stenografický záznam z poločasové porady byl již po dvou minutách druhého dějství střešovickým kronikářem uložen do složky Zbytečné. Nechali jsme si totiž dát naprosto zbytečnou branku, které jsme mohli snadno předejít. Chyběla koncentrace, zodpovědnost a správné obranné postavení. Ve všem jsme hned zkraje selhali. Další minuty byly obtížné. Hosté ožili, cítili šanci na vyrovnání. My jsme naopak znervózněli a nedokázali jsme zachovat klid, podržet míč na kopačkách a přenést hru na útočnou polovinu. Hosté se k přímému ohrožení branky dostali dvakrát. Jednou vytasil skvělý zákrok Steiner, který měl tuto slunečnou neděli téměř dvanáctihodinovou fotbalovou službu. Podruhé byl Stenier překonán, avšak míč nepřekročil ani malé vápno, než jsme jej stačili odehrát do bezpečí. Postupem času jsme se osmělili a zejména Šafránek působil v obraně hostí chaos a zmatek a byl prakticky neodstavitelný od míče. Pavel “Grande Paulo” Mizer útočil na hattrick, avšak bohyně štěstí Fortuna mu tentokráte nepomohla. Další šance a pološance zůstaly na obou stranách nevyužity a my jsme se mohli radovat z nejtěsnějšího, avšak spravedlivého vítězství.

Zahajovací sestava(hodnocení): Steiner(6.5)-Švejda(6.5), Yovzhiy(6.5, K), Madej(6.5), Hrabě(6.5)-Mizer(7.5), Dařílek(7), Yarullin(7)-Benetka(6.5), Janda(6), Šafránek(6.5)
Střídali: Bayer(6.5), Kraus(6.5), Noack(6.5), Novotný(6.5)
Branky: 4´Mizer, 27´Mizer, 42´Stiller

Nelze nezmínit, že Novotný s Yovzhiym měli v nohách celý vítězný zápas na Meteoru,  a museli tak bojovat nejen se soupeřem, ale i s nadměrnou únavou. Steiner byl připraven již od samého rána s na lavičce o život bojující U19 a Střešovice dobře reprezentoval i za tým U17 v druhém poločase. Za to si všichni zaslouží velké absolutorium!!!

Daniel Klír

Pojď s námi hrát fotbal!

Největší fotbalový klub v praze 6
nabírá nové hráče

Zobrazit více

  • Msmt Logo
  • Praque Logo
  • Praque 6 Logo
  • Facr Logo
  • Praque Football Logo
  • BBP STAVBY
  • Oc Estka 120
  • STRESKY