U16 - FK Dukla Jižní Město 0:5(0:3)

Střešovice - Po několika měsících jsme se opět mohli vrátit do víru mistrovských soutěží a prvním protivníkem byla Dukla z Jižního Města.

Pravdou je, že vstup do utkání jsme si představovali jinak. Nebyli jsme důrazní, chyběl nám pohyb, střed hřiště jsme nechávali neustále volný a nezachytávali jsme odražené míče. Soupeř si vytvářel dobré střelecké příležitosti a Steiner nás dlouho držel výbornými zákroky nad vodou. První gól padl z pokutového kopu, nařízeném po nešťastném zásahu ruky našeho kapitána. Další branka padla po pěkné rychlé kombinaci na hranici ofsajdu. Třetí branka padla hned dvě minuty poté a to po přetaženém centru na zadní tyč a hlavičce do odkryté branky. Do šatny jsme tak odcházeli se ztrátou tří branek.

Do druhého dějství jsme nastoupili s odhodláním jednostranný obraz hry změnit a to se nám i dařilo. Naproti prvnímu poločasu jsme do druhého nastoupili s mnohem větším nasazením. Soupeře jsme vytlačovali do stran. Byli jsme to my, kdo útočil a hnal se dopředu. Byli jsme to my, kdo vyhrával osobní souboje a celkový obraz hry se změnil v náš prospěch. Bohužel bez gólového vyjádření. Většinu šancí jsme si vytvářeli po rychlých křídelních akcích po obou stranách a následných centrech. Rovněž jsme měli řadu rohů a přímých kopů, ale bohužel branku se nám vstřelit nepodařilo.

Naopak soupeř měl ve druhém poločase 100% efektivitu. První střelu na branku hosté vyslali až čtyři minuty před koncem zápasu. Dalekonosná rána s přispěním břevna a nešťastnou tečí našeho brankáře skončila v síti. V poslední minutě hosté uzavřeli utkání poslední pátou brankou po rychlém protiútoku opět na pomezí ofsajdu.

Gólový rozdíl je nakonec výrazný a poměrně nešťastný. Na druhou stranu je třeba uznat, že o výsledku utkání rozhodla zejména první půle, kde jsme nechali velmi kvalitnímu soupeři příliš volného prostoru a náskok, jaký si hosté vytvořili jsme již nedokázali ohrozit. Slibně se rozvíjející útočné situace jsme neřešili správně, většinou přesně obráceně, než bylo záhodno. Když jsme měli vystřelit, volili jsme přihrávku a naopak. Rozhodujícím faktorem ale bylo málo pohybu a málo úsilí v osobních soubojích. Hosté předvedli velkou kvalitu a my se nemáme za co stydět. Spousta kluků měla v nohách náročné zápasy ze sobotních duelů a síly na zvrat hledali jen velmi těžko. I tak jim patří pochvala a poděkování. Celé jaro bude těžkou a zajímavou zkouškou všech našich dorostenců a žáků a na všech těchto frontách budeme nuceni ze sebe každé kolo vydávat jen to nejlepší.

I proto je třeba mít neustále na paměti, jak důležitý je každý trénink. Jak důležité je dát do každého tréninku maximum úsilí a vyvarovat se absencí. Historie nejen fotbalu ví, že se tato dřina z každého tréninku vyplácí.

Zahajovací sestava(hodnocení):
Steiner(7.5)-Švejda(6.5), Yovzhyi(7)(K), Bajrami(6.5), Bayer(5.5)-Mizer(6), Dařílek(5.5), Yarullin(6)-Benetka(6), Noack(5.5), Šafránek(6)
Střídali: Fischer(6.5), Janda(5), Mure(6.5), Novotný(6), Zima(6.5)

Branky:
25´Sonakiya, 32´ Benazouz, 34´ Lebeda, 76´Brt, 80´Homola


Daniel Klír

Pojď s námi hrát fotbal!

Největší fotbalový klub v praze 6
nabírá nové hráče

Zobrazit více

  • Msmt Logo
  • Praque Logo
  • Praque 6 Logo
  • Facr Logo
  • Praque Football Logo
  • BBP STAVBY
  • Oc Estka 120
  • STRESKY