SK Ďáblice - U16 4:0(3:0)

Ďáblice - V sobotu po poledni jsme rozehráli na velkém travnatém hřišti Ďáblic partii se soupeřem, který si v tabulce držel před naším zápasem hezké třetí místo a nás tedy čekala příjemná výzva v podobě silného protivníka.

Cíl je v každém zápase stejný; prezentovat se kombinační, ofenzivní a agresivní hrou a vyhrát. Úvod zápasu napovídal tomu, že zápas bude o několika málo šancích a že bude velmi vyrovnaný. Naši kluci hráli dobře, kombinovali, hráli po zemi, nebáli se soupeřova napadání a byli trpěliví. V soubojích jsme byli více než vyrovnaným soupeřem a domácí se dopouštěli velkého množství nedovolených zákroků, z kterých pramenilo mnoho standardních situací v náš prospěch. Je ale pravdou, že ačkoli jsme měli míč více času pod kontrolou a směrem dopředu jsme byli janě viditelnější, tak do vyložených šancí jsme se ne a ne dostat. Maximum pro nás byla hranice vápna a při dobrých centrovaných míčích do vápna jsme se nedokázali probít do zakončení. Velmi nepříjemné tak pro nás bylo, že hned z první střely se domácí dostali ve 20´ do vedení. Další střela domácích měla stejně devastující účinek v podobě další branky v naší síti. A poslední střela domácích v prvním poločase nás rozesmutnila po třetí.

Kluci byli v poločasové pestávce velice zklamaní. Prohrávat o tři branky v duelu ve kterém nejste horším mužstvem je mrzuté. Na druhou stranu to znamená, že do druhého poločasu můžeme jít s reálnou vidinou tento nepříjemný výsledek zvrátit.

Druhý poločas probíhal od začátku podobě jako ten první. Pramálo šancí na každé straně a čekání na první nebezpečnou situaci. Tentokrát nejdříve zahrozili domácí a to dvěma nebezpečnými střelami, které Steiner výborně zlikvidoval. V 62´ jsme si vytvořili první gólovou příležitost. To když Yaroslav Yovzhyi vysunul Mustafu, který se dostal až do dobré pozice v pokutovém území -> vedle. Za tři minuty rozehrál Mizer rohový kop na jehož konci stál na malém vápně zakončující Šafránek -> nad. Za další čtyři minuty střílí opět z malého vápna tentokrát Madej -> brankář. Už za pět minut se řítí po hezké kombinaci sám na brankáře Mizer -> vedle. Po překonání tří hráčů se do další šance dostal Glagolev, ale opět bez úspěchu. Vytvořili jsme si tolik jasných šancí, že jsme se mohli dostat do vedení. Ale ani ve fotbale se nehraje na “třeba, možná, nějak, kdyby” a stav byl stále 3:0. V 76´ domácí po našem rohu předvedli rychlý brejk a řítili se 2 versus 1 na naší bránu. Toto jsme ještě ustáli. Za další dvě minuty domácí udělali tečku za zápasem vstřelenou brankou na konečných 4:0.

Ačkoli se jedná o první zápas, ve kterém jsme se střelecky ani jednou neprosadili a ačkoli jsme prohráli na podzim nejvyšším rozdílem, tak to z mého pohledu byl možná zatím náš nejlepší zápas co se týče předvedené hry.

Sestava: Steiner - Hrabě, Bajrami, Yovzhyi(K), Bayer - Dařílek - Mustafa, Mizer, Yarullin, Glagolev - Šafránek
Střídali: Benetka, Madej

Hodnocení:

Steiner - 6
Hrabě - 7
Bajrami - 7
Yovzhyi - 8
Bayer - 7
Dařílek - 8
Mustafa - 8
Mizer - 7
Yarullin - 7
Glagolev - 6
Šafránek - 6
Benetka - 6
Madej - 7

Pojď s námi hrát fotbal!

Největší fotbalový klub v praze 6
nabírá nové hráče

Zobrazit více

  • Msmt Logo
  • Praque Logo
  • Praque 6 Logo
  • Facr Logo
  • Praque Football Logo
  • BBP STAVBY
  • Oc Estka 120
  • STRESKY