U16 - FC Háje Jižní Město 2:3 (0:2)

Střešovice - V těžké personální situaci jsme se ocitli před tímto náročným zápasem. Do zápasu nemohli nastoupit oba zástupci kapitána Švejda s Madejem, šestigólový střelec Mustafa, autor hattricku z minulého zápasu Glagolev i střelec z obou předchozích zápasů Hejtmánek.


Nicméně začátek zápasu byl velmi dobrý. Hráli jsme moc hezký fotbal a byli jsme na začátku zápasu lepším týmem. Soupeř však vstřelil z první “střely” na bránu branku a již v deváté minutě jsme prohrávali. Za dalších pár minut se do dobré příležitosti řítil Mizer, ale nezakončil přesně. Zbytek poločasu se již odehrával spíše ve středu pole. Některé šance jsme si ještě dokázali připravit, ale zakončit jsme přesně nedokázali. Hosté si vytvořili rovněž některé situace, zejména v 26´ minutě jen těsně minuli naší branku po nebezpečné hlavičce. V 29´ došlo k velmi nešťastné situaci. Hosté vystřelili nepříliš tvrdou střelou brankovou konstrukci. Steiner nebyl dobře orientován místem a střelu pro jistotu vyrážel. U míče byli ale  nejdříve hosté a my tak prohrávali již o dvě branky. Poté co se soupeř dostal do vedení o dvě branky jsme přestali běhat a byli jsme všude pozdě. Šafránek byl často na hrotu úplně sám, naopak při bránění jsme se nevraceli v dostatečném počtu dozadu. Neplnili jsme pokyny, které jsme si před zápasem řekli.

Do druhého poločasu jsme nevstoupili s ničím jiným, než jasným záměrem zvrátit nepříznivý průběh zápasu a dokráčet si pro body. Brzy jsme se mohli radovat z branky na 1:2, kterou po rohu Mizera zajistil první brankou ve střešovickém dresu Bajrami. V 55´ minutě předvedl soupeř rychlou akci, přenesl míč rychle z levé strany na pravou a zvýšili vedení na 1:3. Kluci nic nevzdali, jelikož cítili, že v tomto utkání na body můžeme a chceme dosáhnout. V 63´ si vzal slovo Mizer na středu hřiště. Dobře převzal míč, překonal jednoho hráče a vypálil skvěle mířenou a razantní střelu, kterou však brankář efektním zákrokem vyrazil na roh. 

Rozehrání se ujal Yarullin a Mizer vstřelením branky brankáři vysvětlil, že předchozí zákrok byl zbytečný (2:3). Bylo ještě dost času do konce, ale je pravda, že jsme nebyli v lehké situaci. Hráče chytaly křeče (Kraus, Dařílek), a zvyšováním útočné aktivity jsme nechávali otevřená vrata v naší obraně a soupeř měl ulehčenou práci při přechodu do útoku. Nicméně poctivými sprinty směrem dozadu a dobrými zákroky Steinera jsme branku nedostali. Pět minut před koncem se po krásné kombinační akci dostal k zakončení Šafránek, ale těsně netrefil branku. Ke konci zápasu byla Hájům nejspíš upřena penalta a po faulu loktem na Bajramiho dohrávali hosté o desíti. V poslední minutě neproměnil soupeř stoprocentní šanci a my jsme již jen vyprodukovali jednu střelu z velké dálky. Zápas skončil těsnou prohrou 2:3.

Body jsme nezískali, z tohoto pohledu jsme důvodů k radosti příliš neměli. Nicméně zápas to byl z obou stran bojovný, zajímavý, napínavý, férový a pro diváky pohledný.

Sestava: Steiner - Kraus, Yovzhyi, Benetka, Bayer - Dařílek - Mizer, Bajrami, Noack, Yarullin - Šafránek
Střádali: Hrabě
Góly(asistence): Bajrami(Mizer), Mizer(Yarullin)

Hodnocení:

Steiner - 7
Kraus - 6
Yovzhyi - 8
Benetka - 5
Bayer - 6
Dařílek - 7
Mizer - 7
Bajrami - 7
Noack - 6
Yarullin - 7
Šafránek - 7
Hrabě - 6


Daniel Klír

Pojď s námi hrát fotbal!

Největší fotbalový klub v praze 6
nabírá nové hráče

Zobrazit více

  • Msmt Logo
  • Praque Logo
  • Praque 6 Logo
  • Facr Logo
  • Praque Football Logo
  • BBP STAVBY
  • Oc Estka 120
  • STRESKY