Sokol Dolní Počernice - U16 1:1 (0:0)

D.Počernice - Zápas hraný na velkém travnatém hřišti v neděli odpoledne těsně poté co ustal déšť začal pěkně svižně. Ve třetí minutě jsme zahrozili po dobře zahraném rohovém kopu Ferdinanda Noacka. Hned v další minutě zahrozili stejným způsobem domácí.

Za další dvě minuty odvrací na roh perfektním reflexem branku střežící Steiner. V sedmé minutě unikáme krásnou akcí po levé straně s nepřesným zakončením. Začátek zápasu sliboval zajímavou podívanou, avšak zbytek prvního poločasu byl již jen ve znamení boje. Boje o každý metr, boje o každý balón, hodně faulů a standardních situací, autových vhazování a obecně častým přerušováním. My jsme stihli vyprodukovat několik nepřesných střel ze střední vzdálenosti. Domácí zahrozili ještě jednou nebezpečně po přetahované v našem obranném pásmu, kde nás opět podržel Steiner. Půle nicméně skončila bez branek.

Do druhého poločasu jsme šli s mírně pozměněným rozestavením, útočně laděnou hrou a cílem zjednodušit finální řešení a dostávat domácí pod tlak. Dá se říct, že kluci začali dobře plnit co jsme si o přestávce řekli. Ubylo soubojů, hra se zrychlila a my jsme získávali jistotu a územní převahu. Do první velké šance se vřítil Šafránek v padesáté minutě, avšak netrefil míč dle svých představ. Za další dvě minuty se do velké šance dostal neúnavný Madej, jenže ztroskotal na domácím brankáři. Ten neváhal a okamžitě dlouhým nákopem vysunul domácího útočníka, který s přehledem využil nedorozumění a zaváhání našeho obránce s brankářem a místo toho, abychom svojí dobrou hru přetavili v gól, výsledek byl 1:0 pro domácí. Kluci se zdravě naštvali a rozehráli seriál střeleckých příležitostí. V 57. minutě se o slovo přihlásil Mustafa. Po skvělém napadání se zmocnil míče, navedl si jej k hranici pokutového území a svou levačkou na vzdálenější tyč předvedl, že hlavním tématem na sociálních sítí tento večer nebude jeho nový účes a la Taribo West, ale jeho střelecká potence. Krásný gól! V sedmdesáté minutě se k další nebezpečné střele dostal opět od míče těžko odstavitelný Šafránek. V 77. jsme už téměř zvedali ruce nad hlavu, ale do vedení stále ne a ne se dostat (v poznámkách mam napsáno “šance jak kráva” :).
Následovaly další šance. Hlavička Dařílka na úrovni penalty, Šafránek zastaven na poslední chvíli ve vápně třemi hráči domácích, další hlavička po rohu z velké blízkosti, nebezpečné dvě střely kapitána Yovzhiyho. Nicméně číslice 2 v kolonce hostí se na ukazateli skóre nezobrazila. V posledních vteřinách měli domácí ještě nebezpečný roh, ale zápas skončil dělbou bodů.

Pozitivní jistě byl počet příležitostí, které jsme si vytvořili a nasazení se kterým jsme, zejména do druhé půle, nastoupili. Negativem je velmi lacino obdržená branka a ztráta dvou bodů.

Sestava: Steiner - Švejda, Yovzhyi, Benetka, Sviták - Bajrami- Kraus, Noack, Yarullin, Madej - Mizer
Střídali: Dařílek, Mustafa, Šafránek, Hrabě, Bayer, Glagolev
Připraven: Hejtmánek
Branky(Asistence): Mustafa

Hodnocení:
Steiner - 7
Švejda - 7
Yovzhiy - 8
Benetka - 6
Sviták - 7
Bajrami - 6
Kraus - 7
Noack - 7
Yarullin - 6
Madej - 7
Mizer - 6
Dařílek - 7
Mustafa - 8
Šafránek - 7
Hrabě - 6
Bayer - 6
Glagolev - 7

Daniel Klír

Pojď s námi hrát fotbal!

Největší fotbalový klub v praze 6
nabírá nové hráče

Zobrazit více

  • Msmt Logo
  • Praque Logo
  • Praque 6 Logo
  • Facr Logo
  • Praque Football Logo
  • BBP STAVBY
  • Oc Estka 120
  • STRESKY