Dukla Jižní Město - U16 3:1(1:0)

Jižní město - Konec letní přípravné fáze se nachýlil ke konci, soustředění za námi, první mistrovský zápas je tu. Jakým způsobem se chceme prezentovat a hledání ideální sestavy jsme pilovali během přípravy ve třech přípravných zápasech: Klatovy (prohra 4:2, branky Kraus a Yovzhyi), Přední Kopanina (výhra 3:2, branky 2x Mustafa, Yarullin) a v právě uplynulém týdnu s naší U15 (výhra 5:3, branky 2x Yarullin, Glagolev, Janda, Madej).

V sobotu v podvečer jsme tedy vkročili chvíli po sedmnácté hodině naplno do pražského přeboru s cílem uhrát co nejlepší výsledek. Do zápasu jsme vstoupili aktivně a soupeře jsme zatlačili do defenzívy. Vyprodukovali jsme si po pěkných akcích zajímavé příležitosti a několik střeleckých pokusů. Žádný však neskončil v síti a tak přišel trest v podobě branky v naší síti po úniku v 25. minutě. Byla to první a jediná střela domácích za první poločas, nicméně přesně takto první poločas skončil (1:0).

Do druhého poločasu jsme nastoupili s odhodláním pokusit se zápas otočit v náš prospěch. Chvíli po startu druhé půle však Dukla vsítila druhou branku po přetlačované na naší brankové čáře. Kluci nic nevzdali a bojovali dál. Mají za sebou již dost zápasů na to, aby věděli, že vedení o dvě branky nemusí znamenat nic, ani pět minut před koncem zápasu, natož pokud je před nimi téměř celý poločas. Nicméně navázat na kvalitní a agresivní fotbal z první poloviny zápasu se nám nepodařilo a iniciativu získával spíše náš soupeř. I tak jsme si vytvořili některé příležitosti, které při lepším (a většinou paradoxně jednodušším) řešení mohly skončit brankou. Nestalo se tak. Naopak v 64. minutě nedal šanci likvidací pavouků v horním rohu naší branky již svým druhým gólem domácí střelec Sonakiya. My jsme jen stačili upravit konečné skóre zápasu skvěle kopnutým a ještě lépe zakončeným rohovým kopem minutu před konečným hvizdem na konečných 3:1 pro domácí.

Závěrem: Kluky musím pochválit za dobře odpracovaný zápas. Nechybělo mnoho a šťastnějším týmem jsme mohli být my. I tento zápas musí být pro kluky cennou zkušeností. Nebyli jsme v žádném případě pozadu v důrazu a osobní souboje se nám dařilo spíše vyhrávat. Během zápasu jsme předvedli celou řadu pohledných fotbalových akcí. Do útočných činností se velmi aktivně zapojovali všichni hráči, což je přesně styl, kterým se chceme prezentovat. Krajní hráči pracovali znamenitě po celý zápas dopředu i dozadu, totéž lze říct i o středu našeho pole. V útoku osamocený Mizer plnil dobře těžkou úlohu a svým důrazem, technickou zdatností a krytím míče působil domácím hráčům značné potíže. Záporem v tomto utkání jsou nepochopitelné komentáře některých našich hráčů k výkonu rozhodčího.

Sestava: Steiner - Švejda, Benetka, Yovzhyi(K), Madej (Bayer) - Dařílek - Kraus (Mustafa), Glagolev, Noack (Bajrami), Yarullin (Hrabě) - Mizer

Branky(Asistence): Mustafa (Noack)

Hodnocení hráčů (1 - nejhorší, 10 nejlepší):

Steiner - 6

Švejda - 8

Benetka - 7

Yovzhyi - 7

Madej - 8

Bayer - 6

Dařílek - 7

Kraus - 7

Mustafa - 6

Glagolev - 6

Noack - 7

Bajrami - 6

Yarullin - 7

Hrabě - 6

Mizer - 7

 Klír Daniel

Pojď s námi hrát fotbal!

Největší fotbalový klub v praze 6
nabírá nové hráče

Zobrazit více

  • Msmt Logo
  • Praque Logo
  • Praque 6 Logo
  • Facr Logo
  • Praque Football Logo
  • BBP STAVBY
  • Oc Estka 120
  • STRESKY