U16 - SK Ďáblice 5:0 (2:0)

Dablice

Střešovice – tým z Ďáblic se od podzimní vysoké prohry s námi (0:12) změnil z „SK Ďáblice“ na "TJ Ďáblice“ a výrazně posílil realizační tým (na tomto zápase byli u střídaček hned 4 „trenéři“). Soupeř dosáhl dosud v soutěži pouze dvou těsných výher – s TJ Chodov (3:2) a překvapivě i s Admirou „B“ (1:0) - a patří mu průběžně předposlední příčka.

Těsné prohry soupeře z poslední doby (se Satalicemi 2:5, se Zličínem 2:3) krotily náš optimismus, přesto jsme byli favority tohoto utkání. Na naší straně však chyběli hned 3 hráči stabilní zálohy (Doležal, Džunev, Pazourek).

 Prvních 10 minut jsme se „sehrávali“ v novém složení zálohy, a nutno dodat, že se to klukům moc nedařilo. Přesto v 8’ jsme se mohli ujmout vedení, když Jára Malík nepotrestal chybu brankáře a ze 2 m přestřelil branku. V 9’ nám hostující čárový rozhodčí asi prominul ofsajd Jakuba Turka, ale ten z pár metrů místo gólu hned dvakrát nastřelil brankáře. Následovaly naše další šance, ale Pavel Ferstl, Lukáš Timko, ani Jára Malík je neproměnili. V 20’ střelu Martina Kašpara do branky odvrátil ve vápně obránce nešťastně rukou, ale rozhodčí byl vůči snaživým hostům milosrdný a jasnou penaltu „neviděl“. V 27’ šel důrazně za míčem Jakub Turek a vybojoval přímý kop z 25 m. Pavel Ferstl ukázal, co se od Cristiana Ronalda naučil a bylo – 1:0 (krásný gól). To, že kvalitní kopací techniku mají i hosté ukázala 31’, kdy stoper trefil přesně k tyči mimo dosah brankáře – bohužel do vlastní branky – 2:0.

Druhý poločas začal důrazným průnikem po levé straně Jára Malík – 3:0. V 50’ po centru Jakuba Turka se dostal do vápna soupeře Adam Šperl, kterého „sestřelil“ stoper hostů (Adam musel střídat s podezřením na otřes mozku). Nařízenou penaltu s přehledem proměnil Jakub Turek – 4:0. V 53’ si ze soupeřových hráčů udělal slalomové tyče Martin Kašpar, až jej brankář zezadu chytil za nohu. Nařízenou penaltu se štěstím proměnil Lukáš Timko – 5:0. V závěru měli hosté po naší chybě možnost vstřelit čestný úspěch, ale netrefili branku.
 

Závěrem:

Co dodat – vyhráli jsme a udržujeme výrazný bodový náskok před pronásledovateli. Nutno poznamenat, že výrazně chyběli absentující hráči stabilní zálohy. Soupeř úporně bránil před vlastním vápnem a bylo těžké tento blok překonat, ale jasně se ukázalo, že někteří naši hráči, kteří dlouhodobě netrénují, mají problém i s podobným slabším týmem.
 Další utkání hrajeme až v neděli 21.4.2013 od 17:00 doma s Duklou „C“.
  

Sestava SK Střešovice 1911 :

 V brance : Ondřej Pospíchal
 V poli : Petr Těšínský, Lukáš Vegricht, Petr Koutský, Martin Roušal, Jarda Malík, Lukáš Timko, Martin Vyskočil, Martin Kašpar, Pavel Ferstl, Jakub Turek,
 Střídali: Ludva Lenk, Anthony Masner, Adam Šperl, Jaroslav Fišer, Marek Rajniš.
  

Střelci SKS v utkání:

 27’ Pavel Ferstl, 31’ vlastní, 43’ Jarda Malík, 50’ Jakub Turek (p), 53’ Lukáš Timko (p)
  

Zapsal - Libor Kašpar  8.4.2013

  
 Video vybraných akcí:

 

Pojď s námi hrát fotbal!

Největší fotbalový klub v praze 6
nabírá nové hráče

Zobrazit více

  • Msmt Logo
  • Praque Logo
  • Praque 6 Logo
  • Facr Logo
  • Praque Football Logo
  • BBP STAVBY
  • Oc Estka 120
  • STRESKY