Hodnocení podzim 2021 - U13

Střešovice - Přípravu jsme zahájili 4.8. v Praze. Měl jsem radost, že jsme začali ve velkém počtu a, že velká většina plnila individuální plány.

Letní příprava

Jelikož jsme termínovou listinu dostali až po naplánování letní přípravy, tak jsme se rozhodli začátek neposouvat a sešli jsme tedy až 10 dní před startem ligové soutěže. O to náročnější měli hráči individuální plány na červenec.Po třech dvoufázových trénincích jsme vyrazili na soustředění do Borovan u Písku. Naším cílem na soustředění bylo dostat do kluků to správné nastavení, intenzitu, herní systém a v krátkém časovém období je co nejlépe připravit na ligové soutěže. Trénovali jsme až 5-6 hodin denně. Soustředění se velmi vydařilo. Odehráli jsme tam i přípravné utkání s SKS České Budějovice, které jsme dokázali v tomto klání porazit.

Mistrovské zápasy

Našimi cíly pro samotnou sezónu bylo:

1.) Prezentovat se aktivní útočnou hrou, vysokým napadáním, nebát se hrát 1v1, hrát ve vysoké intenzitě, za každé situace hrát konstruktivně

2.) Naším pojetí hry docílit umístění: Česká liga žáků – horní polovina tabulky, 1.B třída – TOP 5

Naše hráče učíme na prvním místě perfektně ovládat balon. Věnujeme se technickým dovednostem jako první dotyk, zakončení, přihrávky, obcházení soupeře. Věnujeme se pohybovým schopnostem, tak, aby hráči byli rychlí, silní, koordinování a vydrželi hrát co nejdéle ve vysoké intenzitě. To vše pak spojíme do tréninku, který zaměříme na poziční hry, hry malých forem 1v1, 2v2, 3v3, 4v4, hry zaměřené na výběr místa, rychlost rozhodování, přepínání, přečíslení nebo podčíslení. To vše se snažíme provádět v zápasových podmínkách a podle kvality také pod dostatečným tlakem.

Česká liga žáků

Ligová soutěž začala 14.8. v zápase s FK Jablonec. Zápas jsme odehráli den po návratu ze soustředění. Euforie, mindset a správné nastavení ze soustředění nám pomohlo podat výborný výkon a sezonu zahájit vítězně v poměru 7:6. V dalších zápasech přišla vítězství 4:7 na hřišti Slovanu Liberec a 5:2 doma s SK Admira Praha. Poté nás bohužel velmi ovlivnilo zranění brankáře a nedostatečná šířka našeho kádru. I přes herně vyrovnané zápasy jsme vysoko podlehli ABC Braník, FC Háje Jižní Město, (kde se vystřídali 3 hráči z pole) a FK Varnsdorf.. Tým byl v této době psychicky nalomený. Euforie ze startu soutěže se proměnila v trápení, přestali jsme si věřit a nezvládli jsme ani zápas s FC Vlašim. Našim úkolem bylo vrátit hráčům radost z fotbalu. Lepší zítřky nám naznačil zápas na hřišti třetího SK Benešov, kde jsme 1. a 3. třetinu drželi krok. Bohužel jsme nezvládli třetinu 2. a opět jsme tam prohráli. V tomto období jsme se mimo jiné usilovně věnovali organizaci defenzivy. Přimělo nás k tomu mnoho inkasovaných gólů. Ovoce to přineslo v zápase s Roudnicí nad Labem kde jsme konečně po 6ti zápasové šňůře proher naplno bodovali. Zvítězili jsme 3:2 V posledním

zápase podzimu jsme vedli po dvou třetinách 5:2 na hřišti FK Motorlet Praha. Pak se nám opět zranila naše golmanská jednička. Rozhodčí situaci nezvládl a branku po zranění uznal. To naše hráče a rodiče totálně rozhodilo. Soupeř v poslední třetině zápas otočil a vyhrál 7:6. Po podzimu držíme 8. místo. I když se to neslučuje s našimi cíly tak jsem velmi spokojený. Vloni jsme byli beznadějně poslední, a přes všechny patálie se zraněními je 8. místo dobrá výchozí pozice pro jarní část.

1.B třída

V první B třídě měla sezona úplně opačný průběh. Po prvních čtyřech kolech jsme se krčili na dně tabulky s 0 body. Poté, ale přišlo velké zlepšení a až na dvě remízy jsme vše do konce sezony vyhráli. Gólově zazářil Pavel Macháček, který nasázel 19 branek. Našim cílem v této soutěži je dostatečné herní vytížení pro všechny hráče a možnost pro hráče zabojovat o ligovou nominaci. Tato soutěž je velmi kvalitní. Dokázali jsme porazit AC Sparta Praha dívky, FC Zličín, TJ Sokol Nebušice, TJ Sokol Stodůlky nebo SK Aritma Praha Nestačili jsme na AFK Podolí Praha, FK Motorlet Praha, FA Praha a FK Meteor Praha. Po podzimní části jsme na 6.místě. Jsem rád, že jsme dokázali zareagovat na špatné výkony ze startu a otočili jsme to k dobrému. Jsem si jistý, že na to na v jarní části navážeme.

Hodnocení

Všichni jsme udělali obrovský kus práce. Hráči udělali velký progres v tom co chceme a co je učíme. Atraktivní, sebevědomý a intenzivní fotbal. Po konci soutěží nás postihl velká marodka spojená s COVID 19. I ve smíšených sestavách jsme v přátelských zápasech dokázali vyhrát na hřišti SK Benešov 8:9, na hřišti FK Sparta Kolín 4:7 nebo doma SK Roztoky 11:0. FK Viktorii Žižkov jsme podlehli 3:7 a ve spojení s U12 jsme nestačili na SK Radošovice a ABC Braník. Teď nás čeká vyhodnocení, analýza a tvorba plánů na následujících 6 měsíců

Daniel Novotný

Pojď s námi hrát fotbal!

Největší fotbalový klub v praze 6
nabírá nové hráče

Zobrazit více

  • Msmt Logo
  • Praque Logo
  • Praque 6 Logo
  • Facr Logo
  • Praque Football Logo
  • BBP STAVBY
  • Oc Estka 120
  • STRESKY