SK UNION Vršovice - U15 5:2 (3:2)

VrsoviceVršovice - V neděli před polednem jsme se utkali s lídrem přeboru starších žáků, celkem SK UNION Vršovice. Soupeř už před zápasem mohl slavit vítězství v soutěži, a tak jsme chtěli oslavu trochu pokazit. Ale hned od prvních minut bylo znát, že domácí nic nepodcenili.

Už ve 4' jsme centr z levé strany odvrátili jen na domácí kopačky, míč se vrátil hned za naší obranu a vršovický útočník zakončoval přesně - 1:0. V 11'se o odpověď pokusil Ryota Nakano. Michal Truxa ho po leví straně poslal do samostatného úniku, ale střelu brankář vytlačil na tyč. Ve 13' jsme na hranici pkutového území nechali moc místa, čehož využili domácí a nechytatelnou střelou zvýšili na 2:0. Nevzdali jsme se. Ve 22' posunul míč Ben Jetton na Michala Truxu, ten našel roběhnutého Ryotu Nakana, ale ten už nenašel branku. Ve 26' se k průniku odhodlal Le Minh Truong, míč vedl asi 40 metrů, ale místo slabé střely mohl volit přihrávku na lépe postavené sppoluhráče. O minutu později vystihl přikrávku domácích Filip Kodytek, obešel 3 protihráče a přesně našel Lukáše Bartáka, který podél brankáře snížil - 2:1. Domácí ještě přidali. Třetí gól jsme jim ale hodně usnadnili. Michal Truxa chtěl situaci u naší branky řešit fotbalově, ale jeho prudkou sehrávku nedokázal zkrotit Mark Burnham. Míč se odrazil k domácím, kteří nezaváhali - 3:1. Těsně před poločasem jsme opět snížili. Štěpán Jeleček se uprostřed hřiště nenechal odstrčit, Lukáš Rys našel přesným pasem Ryotu Nakana a ten lobem překonal vyběhnuvšího brankáře - 3:2.

I druhý poločas začali aktivněji domácí. ve 37' nás podržel Vašek Hrdlička, který zněškodnil gólový pokus Vršovic. Ve 41' jsme zahrávali rohový kop. Ale na tečovaný míč z přední tyče nedosáhl nikdo z našich. Ve 43' vybojoval míč Mark Burnham, poslal vpřed Ryotu Nakana, toho vychytel domácí brankář. V 56' se mezi stoperi zjevil osamocený útočník a nedal Vaškovi Hrdličkovu šanci - 4:2. V 61' se o odpověď pokusil opět Ryota Nakano, po kolmici od Marka Burnhama trefil jen vybíhajícího brankáře. V 65'  trestali domácé popáté. Jednoduchou kombinací se dostali přez naší obranu a zakončili přesně - 5:2. Ještě jsme se pokusili o zkorigování výsledku. Pokusy Le Minh Truonga a Lukáše Ryse brankou neskončili.

V prvním poločase byli domácí lepším celkem. Útočili ve větším počtu hráčů, vytvářeli na naší obranu tlak, který jsme často řešili jen odkopem. Přesto jsme byli nebezpeční z brejkových příležitostí. Druhý poločas jsme dokázali držet míč na zemi u našich kopaček a tlak domácích už nebyl tak velký. Dovolili jsme méně nebezpečných zakončení , ale i to domácím stačilo na navýšení náskoku. Do šancí jsme se dostávali i my, naše zakončení však bylo nepřesné nebo nedůrazné.

Statistika: SK UNION Vršovice - SK Střešovice 1911 5:2 (3:2), branky: Lukáš Barták, Ryota Nakano.

Sestava: Vašek  Hrdlička - Dominik Hlasica, Filip Kodytek, Lukáš Rys, Michal Truxa - Le mInh Truong, Mark Burnham, Lukáš Barták, Marek Papež - Ryota Nakano, Ben Jetton - Štěpán Jeleček, Jenda Maňhal.

Jirka Barták

Pojď s námi hrát fotbal!

Největší fotbalový klub v praze 6
nabírá nové hráče

Zobrazit více

  • Msmt Logo
  • Praque Logo
  • Praque 6 Logo
  • Facr Logo
  • Praque Football Logo
  • BBP STAVBY
  • Oc Estka 120
  • STRESKY