FA Praha - U15 1:6 (0:3)

FA prahaStřížkov - Sedmé dějství jarní části přeboru starších žáků jsme odehráli na Střížkově. Věřili jsme v polračování vítězné série. A od první minuty jsme šli za svým cílem.

Už ve zmiňované 1' se po pravé straně protáhl Lukáš Barták, ale střela Ryoty Nakana branku minula. V 6' jsme udeřili poprvé. Dlouhý výhoz Vaška Hrdličky prodloužil Marek Papež, Adam Vejvoda hlavou posunul nabíhajícímu Lukášovi Bartákovi, který přízemní střelou nedal brankářovi šanci - 0:1. O dvě minuty později trefil Lukáš Barták v nadějné šanci jen brankáře. Ve 12' si na hranici pokutového území naběhl Mark Burnham, ale zatím se jen zastřeloval. Ve 20' přišel druhý úder. Vybojovaný míč v pokutovém území nadvakrát dostal do branky Lukáš Barták - 0:2. Nadále jsme byli aktivní. Ve 26' našel Le Minh Truong centrem hlavu Tondy Švarce, který je o kousek minul. Minutu před koncem poločasu přišel třetí úder. Michal Truxa vybojoval míč, posunul na Marka Burnhama, který hned našel Lukáše Bartáka a ten vyslal kolmici pro Tondu Švarce,a ten se tentokrát nemýlil - 0:3.

Druhá půle byla opět v naší režii. Už ve 40' vystřelil Ryota Nakano, ale vedle. O tři muinuty později výkop Vaška Hrdličky našel Ryotu Nakana, ten uvolnil Marka Burnhama, který krásně zakončil přelobováním domácího gólmana - 0:4. V 50' přišel pátý úder. Kombinaci po pravé straně vyústila ve střelu, kterou brankář jen vyrazil. Včas byl u míče Štěpán Jeleček a bylo to 0:5. V další šanci se objevil Michal Truxa, jehož volej po rohovém kopu našel brankář ve svých rukavicích. V 61' přišla první střela domácích. Vašek Hrdlička bezpečně kryl. O chvíli později jsme udělali první chybu v obraně. Dlouhý míč přeskočil oba stopery a důrazný domácí útočník v souboji přetlačil Vaška Hrdličku a doklepl do prázdné brány - 1:5. Poslední úder jsme si schovali na poslední minutu. Le Minh Truong se vyhnul dvoum pokusům o faul, podíval se a přesným lobem uzavřel účet nedělního odpoledne - 1:6.

Celý zápas jsme měli pod kontrolou. Pustili jsme hráče FA jen ke dvou střelám. Jinak jejich pokusy o dlouhé nákopy končily u brankáře nebo stoperů. Se zvyšujícím se skóre se zmenšovala i aktivita kluků. Začali balón víc tahat sami, čímž trpěla kombinace. Jinak mohlo být skóre o několik branek vyšší.

Statistika: FA Praha - SK Střešovice 1911 1:3 (0:3), branky: Lukáš Barták-2, Le Minh Tuong, Mark Burnham, Tonda Švarc, Štěpán Jeleček-1.

Sestava: Vašek Hrdlička - Dominik Hlasica, Lukáš Rys, Filip Kodytek, Michal Truxa - Adam Vejvoda, Mark Burnham, marek Papež, Le minh Truong - Ryota Nakano, Lukáš Barták, Tonda Švarc, Jenda Maňhal, Štěpán Jeleček, Ben Jetton.

Jirka Barták

 

Pojď s námi hrát fotbal!

Největší fotbalový klub v praze 6
nabírá nové hráče

Zobrazit více

  • Msmt Logo
  • Praque Logo
  • Praque 6 Logo
  • Facr Logo
  • Praque Football Logo
  • BBP STAVBY
  • Oc Estka 120
  • STRESKY