FK Dukla Praha - U15 0:3 (0:1)

DuklaJuliska - V neděli po poledni nás čekal soupeř z čela tabulky - Dukla. Na podzim jsme doma dokázali zvítězit po velké bitvě 2:1 a tak nám domácí měli co vracet. Opět jsme se nesešli v kompletní sestavě - chyběl Ryota Nakano a Jenda Maňhal.

Vyšel nám úvod zápasu. Už ve 3' dostal přihrávku za obranu Lukáš Barták a své sólo zakončil přesnou střelou - 0:1. Domácí podle předpokladu drželi míč, dobře kombinovali, ale kluci k nim stíhali přistupovat včas a tak většina přihrávek šla do stran nebo dozadu. Akce pak většinou končily na hraně pokutového území. louhé míče pak sbíral Vašek Hrdlička ve spolupráci s obranou čtveřicí. Další náběh za obranu od Lukáše Bartáka vystihl domácí brankář a včas mu skluzem míč vypíchl. První pokus Dukly o zakončení přišel ve 26', ale nevešel se mezi tyče. Ve 28' jsme zahrozili my, rohový kop Michala Truxy prodloužili domácí na zadní tyč, kde jsme byli jen o vteřinku později. Ve 30' měli domácí druhý pokus, ale po zmatku před naší brankou skončil míč opět mimo. 

Druhá půle začala nešťastně. Milan Hrdlička se snažil mezi dvěma hráči dostat k míči, po zákroku na něj upadl tak nešťastně, že si přivodil zlomeniny obou rukou. Kluky tato událost ještě více semkla. Dukla dále kontrolovala hru, kombinovala, ale do zakončení se moc nedostávala, případné pokusy končily mimo nebo bezpečně u Vaška Hrdličky. Naše šance vyplynuly z rychlých brejků. V 51' byl v pokutovém území Dukly důrazný Lukáš Barták a podruhé skóroval - 0:2. Velmi dobrý zápas odehrál na levé obraně Michal Truxa. Nejen že stíhal útočníky Dukly, ale podporoval i ty naše. Po jednou jeho výletu se k odraženému míči dostal Le Minh Truong a na jeho oblouček zapadl pod břevno - 0:3. Posledních 10 minut Dukla ještě zvýšila tlak, ale obětavá hra všech našich hráčů snížení nepovolila.

V této sezóně se nám podařilo dvakrát porazit Duklu. V těchto soubojích se konečně ukázala naplno bojovnost a obětavost, když už se nedařila kombinace. Kluci se dokázali proti takhle silnému celku vybičovat ke skvělému výkonu. Radost z vítězství nám kalí jen zranění Milana Hrdličky, který nám bude chybět do konce sezóny.

Statistika: FK DUKLA Praha - SK Střešovice 1911 0:3 (0:1), branky: Lukáš Barták-2, Le Minh Truong.

Sestava: Vašek Hrdlička - Dominik Hlasica, Filip Kodytek, Matěj Puchinger, Michal Truxa - Marek Papež, Mark Burnham, Liúkáš Rys, Le Minh truong - Lukáš Barták, Ben Jetton - Milan Hrdlička, Adam Vejvoda, Štěpán Jeleček, Tonda Švarc.

Jirka Barták

Pojď s námi hrát fotbal!

Největší fotbalový klub v praze 6
nabírá nové hráče

Zobrazit více

  • Msmt Logo
  • Praque Logo
  • Praque 6 Logo
  • Facr Logo
  • Praque Football Logo
  • BBP STAVBY
  • Oc Estka 120
  • STRESKY