U15 - FK Dukla Praha C 2:1 (2:0)

DuklaStřešovice - Ceného vítězství jsme dosáhli v sobotu. Proti Dukle Praha, dosavadnímu lídrovi přeboru, se nám podařil první poločas. Ve druhém jsme hlavně díky tuhé defenzivě vítězství udrželi.

 

Vinou různých nemocí jsme k těžkému zápasu nastoupili bez 4 stabilních hráčů a jen s jedním hráčem na střídání. Na úvod jsme Duklu zatlačili na její polovinu. Tonda Švarc pilně napadal rozehrávku a jeden jeho zblokovný balón uklidil do branky přesnou střelou z 16 metrů Mark Burnham - 1:0. A to běžela teprve 2'. O minutu později se do šance probil Tonda Švarc, jeho odraženou střelu vracel na bránu Adam Vejvoda, ale jen těsně vedle. Ve 4' vybojoval míč Mark Burnham, zpětnou sehrávkou našel Bena Magedanse, jehož střela šla nad. V 6' se po pravé straně probojoval Tonda Švarc, přihrál přes celé pokutové území na úplně volného Dominika Hlasicu, ale ten trestuhodně netrefil. Do 10' jsme Duklu nepustili před naší bránu. Škoda jen nevyužitých šancí. V 11' hosté přeci jen vystřelili, ale  vedle. Další pokus Dukly přišel po rohovém kopu, naštěstí opět vedle. Druhý gól přišel po zaváhání hostující obrany. Skákavý balón v pokutovém území trefil první Dominik Hlasica a připsal si první letošní branku - 2:0. Ve 28' zahrozila Dukla, ale střela se mezi tři tyče nevešla. V 31' chybovala hostující obrana, Tonda Švarc sám proti gólmance zaváhal. Ve 33' jsme se měli na dosah třetí gól. Tonda Švarc našel před bránou Dominika Hlasicu, jeho střelu za překonanou brankářkou vykopl obránce a Adam Vejvoda opět nemířil přesně. 

Druhý poločas měl jinou tvář. Dukla zrychlila a zpřesnila kombinaci uprostřed hřiště. Kluci chvílemi nestíhali. Ve 38' dlouhý nákop za naší obranu zakončoval hostující útočník jen vedle. Ve 45' přišla asi jediná naše šance ve druhé půli. Lukáš Barták pěkně zatáhl míč po pravé straně, jeho centr našel Marka Burnhama, ale ten byl na poslední chvíli zablokován. V 51' Dukla snížila. Lukáš Barták nejprve vybojoval míč, při zpětné kličce o něj zase přišel a na přesný oblouček do naší brankyVašek Hrdlička nedosáhl - 2:1. Hra pokračovala podle stejného scénáře. Dukla se tlačila dopředu. Přetížená obrana byla pod tlakem a tak místo kombinace přicházeli čím dál častěji jen odkopy. Ale kluci si sáhli do rezerv a s vypjetím všech sil vítězství ubránili.

Závěr: V prvním poločase jsme byli Dukle více než rovnocenným soupeřem. Ve druhém nám rychle docházely síly. Ale ukázali jsme jiné zbraně. Bojovnost a touhu po vítězství. Nečekanou výhru jedem v sobotu potvrdit do Dolních Chaber.

Statistika: Sk Střešovice 1911 - Dukla Praha C 2:1 (2:0), branky: Mark Burnham, Dominik Hlasica.

Sestava: Vašek Hrdlička - Štěpán Jeleček, Lukáš Rys, Lukáš Barták, Matěj Puchinger - Adam Vejvoda, Marek Papež, Ben Magedans, Dominik Hlasica, Mark Burnham - Antonín Švarc, Milan Hrdlička.

Jirka Barták

Pojď s námi hrát fotbal!

Největší fotbalový klub v praze 6
nabírá nové hráče

Zobrazit více

  • Msmt Logo
  • Praque Logo
  • Praque 6 Logo
  • Facr Logo
  • Praque Football Logo
  • BBP STAVBY
  • Oc Estka 120
  • STRESKY