ABC Braník - U15 5:1 (3:0)

BranikBraník - Druhé přeborové kolo nás zaneslo do Braníka. Zápas, který skončil jednoznačným výsledkem, tak jednoznačný nebyl.

Opět ten zatracený úvod. V 1' dostáváme první gól - nepovedený odkop Vaška Hrdličky zachytil nedaleko pokutového území domácí hráč a lobem překonal všehny před sebou - 1:0. Takový úvod kluky zmrazil. Jen v 7' zahráváme přímý kop, ale netrefujeme branku. Hrajeme zbrkle, bez pohybu, nápadu. A tak se k zakončení dostávají domácí. Dvě šance ve 14' končí mimo branku, ale v 19' už se trefují. Dan Džunev podběhl výkop brankáře, po pravé straně utekl branický záložník, sehrává před branku, kde nehlídaný útočník trefuje přesně - 2:0. Teprve ve 20' se dostáváme do hry i my. Nejprve trefil lukáš Barták jen obránce před sebou. Po rohovém kopu těsně před Ryotou Nakanem chytá míč brankář. Le Minh Truong davkrát za sebou trefil jen do brankáře, dorážka Filipa Kodytka šla z těžkého úhlu jen do boční sítě. Lukáš Barták pak zacghytil špatné rozehrání domácích, ale trefuje zase jen brankáře. A tak přišechází trest. Přesná střela z hranice pokutového území na vzdálenější tyč končí v síti 3:0.

Začátek druhého poločasu jsme zase zaspáváme. Ve 37' ještě obrana odvrací na aut, ale o minutu později fauluje Dan Džunev ve vápně domácího útočníka - penalta - 4:0. Ve 41' zkouší Mark Burnham dalekonosnou střelu, ale ta končí těsně nad. Ve 41' pěknou kombinaci po pravé straně zakončil Mark Burnham střelou, kterou brankář kryje. Další branku dostáváme po vlastní chybě. V 51' využil nedůraz v naší obraně domácí hráč, když přeloboval vyběhnutého Vaška Hrdličku - 5:0. V 61' dostává Ryota Nakono několikátou sehrávku za obranu, ale míč mu po kličce utíká mimo střelecký úhel. Další střelu domácích vyráží Vašek Hrdlička. Dorážku tečuje Lukáš Rys do tyče a Filip Kodytek pak odkopává míč do bezpečí. V záměru jsme se i my dočkali gólu. Rohový kopo Lukáše Bartáka nachází hlavu Marka Burnhama - 5:1.

Závěr: Výsledek napovídá jednoznačnému zápasu. Ale na střeli jsme vyhráli 12:11 a tak je rozdíl jen v proměňování šancí. Šancí máme dost, ale chybí klid v zakončení. Buď vůbec nevystřelíme a kličkou vylepšujeme pozici, nebo trefujeme brankáře. A to doslova. Zlepšení snad nastane v sobotu proti Kolovratům.

Statistika: ABC Braník -  SK Střešovice 1911 5:1 (3:0), branka: Mark Burnham.

Sestava: Vašek Hrdlička - Jenda Maňhal, Lukáš Rys, Lukáš Barták, Dan Džunev - Adam Vejvoda, Mark Burnham,Le Minh Truong, Dominik Hlasica - Filip Kodytek, Ryota Nakano, Milan Hrdlička.

Jirka Barták

Pojď s námi hrát fotbal!

Největší fotbalový klub v praze 6
nabírá nové hráče

Zobrazit více

  • Msmt Logo
  • Praque Logo
  • Praque 6 Logo
  • Facr Logo
  • Praque Football Logo
  • BBP STAVBY
  • Oc Estka 120
  • STRESKY