Hostivař - U15 3:1 (1:1)

HostivarHostivař - Utkání jednadvacátého kola jsme předehrávali ve čtvrtek odpoledne na kvalitní přírodní trávě v daleké Hostivaři. Začali jsme jej dobře, neboť jsme se již ve třetí minutě mohli radovat z vedoucí branky. Štric napřáhl za hranicí vápna a brankář míč zkrotil až za brankovou čarou (3‘ 0:1).
Soupeř však odpověděl velice záhy a za další minutu po snadném průniku domácích přes naši obranu byl stav srovnán (4‘ 1:1). Snažili jsme se útočit a překlopit skóre opět na naší stranu. Podařilo se. Po rychle zahraném přímém kopu Štrice zavěsil Strupek, ale rozhodčí vrátil míč zpět na místo přestupku (z nám nevysvětlitelných důvodů) a tudíž se stav neměnil. Problémem v našem přechodu do útoku bylo velké množství zbytečně ztracených míčů v jednoduchých situacích. Přihrávkám chyběla tu přesnost, tu razance. Soupeř nám příliš nezatápěl pod kotlem a do šancí se dostával převážně jen ze standardních situací, kterých měl ovšem poměrně dost. My jsme si přehršel šancí nevytvářeli, a když, chyběla rozvaha v zakončení. První poločas skončil smírně 1:1. Do druhého jsme nastoupili s odhodláním zvítězit a podle toho jsme také poločas zahájili. Vytvářeli jsme si slušné množství šancí, dostávali jsme se do vápna soupeře a několikrát jsme se ocitli v dobrých palebných pozicích. Šance jsme proměnit nedokázali, ve vápně soupeře jsme naráželi na zhuštěnou obranu domácích a střely mířily skoro všechny mimo tyče. Soupeři tak stačilo několika jednoduchými přihrávkami překonat náš obranný val a sedm minut před koncem dát (nakonec vítězný) gól (63‘ 2:1). Na konci jsme vrhli všechny síly do útoku a ještě jsme si vytvořili tlak a nějaké standardky. Hostivař však do rozhozené obrany pronikla dalším ze svých brejků a důrazem v našem vápně dovršila skóre na konečných 3:1 (68‘ 3:1).

Z porážky jsme samozřejmě zklamaní. Najít příčiny této porážky není nikterak komplikované. Z počtu šancí co si vytváříme, proměňujeme pouze zlomek, zatímco soupeři nás v tomto směru převyšují. Koncovka je náš největší problém již dlouhodobě.

Přesto naše hra postrádala i další důležité aspekty. Prohrávali jsme hodně osobních soubojů, hráči si dávali přednost jeden druhému, pohyb bez míče byl minimální a někteří hráči se nechali snadno psychicky rozhodit některými rozhodnutími sudího. Tyto nedostatky je třeba do příštího utkání beze zbytku odstranit, neboť se bude jednat pro všechny hráče o mimořádný duel. Máme před sebou dva tréninky, na kterých si musíme připomenout hru, která nás v průběhu sezóny zdobila a která nám vydláždila cestu do finále.

Ještě máme před sebou dost práce. Ale budeme připraveni!

Sestava: Dražil – Všetečka, Minařík, Blažek, Bouček – Müller, Kučera (K), Starý, Dolínek – Strupek, Štric

Střídali: Najman P., Najman M., Šírl, Zahálka

Branky (Asistence): 3‘ Štric

DK

 

Pojď s námi hrát fotbal!

Největší fotbalový klub v praze 6
nabírá nové hráče

Zobrazit více

  • Msmt Logo
  • Praque Logo
  • Praque 6 Logo
  • Facr Logo
  • Praque Football Logo
  • BBP STAVBY
  • Oc Estka 120
  • STRESKY