U15 – ABC Braník 5:0 (2:0)

BranikStřešovice - Ve čtvrtfinále poháru PFS jsme přivítali na domácí půdě silný Braník, který, spolu s Aritou, dominují Přeboru Prahy. Utkání hrané v krásném jarním počasí jsme začali skvěle a již v páté minutě jsme se po akci z pravé strany dostali do velké šance, avšak branku se nám ještě vstřelit nepodařilo.
V desáté minutě se po dlouhém autu Blažka do vápna a následném závaru, třepotal míč v hostující brance po tvrdé střele Dolínka (10‘ 1:0). Devětadvacátá minuta nabídla podobný obraz. Dlouhý aut Blažka z pravé strany do vápna, kde Strupek prodloužil na Minaříka. Jeho střela si do branky cestu nenašla, a proto na druhý pokus posunul dobře postavenému Dolínkovi, který se trefil podruhé v utkání (29‘ 2:0). Ve 34‘ jsme zahájili další povedenou akci začínající od naší branky, kdy po pravé straně postupoval Kučera, zatáhl míč do středu hřiště a v pravý moment vysunul krásnou kolmicí sprintujícího Štrice. Ten se ocitl v situaci jeden na jednoho, avšak vyběhnuvší gólman mu gólovou radost překazil. Před druhým poločasem jsme hráče nabádali k obezřetnosti a nepolevení v úsilí. V tomto ohledu jsem soupeře v první části hry jednoznačně předčili. V soubojích jsme byli úspěšnější, měli jsme větší chuť do hry a soupeře jsme přehrávali.
Nápor hostí na začátku druhého poločasu jsme přežili bez úhony. Po jednom z na krátko rozehraných rohů nás zachránilo břevno. Další šance hostí byla zakončena nepřesnou střelou mimo. Poté však poutavý příběh utkání začali vyprávět zejména naši hráči. Ve 46‘ minutě se v ocitl v průniku na pravé straně rychlonohý Strupek, který našel před bránou osamoceného Zahálku, který do prázdné brány bez problémů zakončil a poslal nás do tříbrankového vedení (46‘ 3:0). Špatně koncentrovaní a rozhádání hráči Braníka umožnili za dvě minuty našem hráčům počtvrté udeřit. Důrazně napadající Zahálka vybojoval mezi dvěma beky míč pro Strupka, který bez přípravy napálil míč do tyče. U odraženého míče byl jako první domácí kapitán Kučera a opět do prázdné brány zvýšil již na nedostižný rozdíl (48‘ 4:0). Za pět minut naši hráči předvedli pravděpodobně nejpovedenější akci zápasu. Blažel rozehrál nakrátko od brány na Kašpara, který po několika kontaktech s míčem posunul nalevo na Kučeru. Ten pronikl po pravé straně až k vápnu hostí, poslal přízemní centr, na který Strupek těsně nedosáhl. Ve vápně se však zjevil jako deus-ex machina Petr Najman, který opět do prázdné brány završil náš středeční triumf (53‘ 5:0).

Krom předvedené hry, dobře odvedené práce dozadu (první jarní čisté konto) a pochopitelně výsledku, jsme především velice spokojeni s nasazením a odhodláním zvítězit. Hráči se na rozdíl od hostí po celý zápas plně koncentrovali na hru a i díky tomu byl nakonec rozdíl ve skóre tak vysoký.

Můžeme se tak těšit na květnové semifinále poháru PFS!

Sestava: Dražil – Všetečka, Minařík, Blažek, Kučera (K) – Müller, Kubálek, Kašpar, Dolínek – Strupek, Štric
Střídali: Šírl, Najman P., Bouček, Zahálka, Jouglíček
Góly(Asistence): 10‘ a 29‘ Dolínek(Minařík), 46‘ Zahálka(Strupek), 48‘ Kučera, 53‘ Najman P.(Kučera)
DK

 

Pojď s námi hrát fotbal!

Největší fotbalový klub v praze 6
nabírá nové hráče

Zobrazit více

  • Msmt Logo
  • Praque Logo
  • Praque 6 Logo
  • Facr Logo
  • Praque Football Logo
  • BBP STAVBY
  • Oc Estka 120
  • STRESKY