U15 - FC Háje Jižní Město 4:2 (4:0)

HajeStřešovice - Na první domácí mistrovské utkání jara k nám přijel soupeř z Jižního Města, kde jsme na podzim vyhráli nejtěsnějším rozdílem. Krásné počasí hrálo do karet příjemné fotbalové zábavě a naši hráči, nabuzeni touhou vybojovat první jarní body, vlétli do soupeře od první minuty.
Prvních několik minut bylo jasným důkazem rozdílu postavení obou mužstev v tabulce. V páté minutě po pěkném průniku Minaříka dorážel pohotově do odkryté brány Strupek a dostal nás do vedení (5‘ 1:0). V deváté minutě vybojoval Blažek míč na našem vápně, posunul na středovou čáru na Štrice, který dvěma doteky vybídl k samostatnému sólu Strupka, který opět bezpečně proměnil (9‘ 2:0). V 11‘ se řítil do šance Minařík, ale šance skončila rohovým kopem, ten rozehrál přízemním centrem Štric a po skvělém náběhu na přední tyč zakončil před brankářem Kašpar (11‘ 3:0). Ihned po rozehrání jsme se museli strachovat, jelikož měl soupeř sérii střel v zahuštěném vápně, ale s pomocí obrany a břevna si brankář poradil. V této fázi hry se začalo hrát nahoru-dolu a hra nebyla příliš uspořádaná. Na jedné straně šel do samostatného průniku Štric, avšak netrefil. Na druhé straně za několik málo minut se rýsovala šance hostí, Dražil v bráně opět nezklamal. Ve 20‘ po pěkné akci se dostal do samostatného nájezdu Strupek, ale těsně minul. V 25. minutě přišlo rychlé přenesení hry, Strupek prodloužil za sebe na Minaříka, který obešel brankáře a bez problému zavěsil (25‘ 4:0). S prvním poločasem můžeme být celkem spokojeni. Zejména s rozdílem branek. Obraz hry však příliš uspokojivý nebyl. Chyběla kombinace i odvaha hrát s míčem. Hosté si vytvořili pouze dvě šance, takže obranná fáze byla v první části hry poměrně kvalitní.
Jako již tradičně, druhá půle měla úplně jiný průběh než první. Soupeř vysunul napadání a otupil naši rozehrávku, která prakticky přestala existovat. Jen výjimečně se nám podařilo přesunout hru z jedné strany na druhou za pomocí gólmana. Byly k vidění některé pěkné samostatné akce, střed zálohy Kašpar s Minaříkem využívali hojně aktivní pravou stranu v podobě Kučery a Všetečky a odtud pramenili některé šance. Ale do zakončení jsme se prakticky nedostali. Soupeř se nevzdal a bojoval o každý balón. Celkově se přitvrdilo a bylo k vidění i pár hraničních zákroků. Po jednom z nich v 55‘ viděl Blažek žlutou kartu. Z následného trestného kopu nás hosté neohrozili. V 62‘ (4:1) a 66‘ (4:2) jsme dostali dvě branky po samostatných akcích a situacích jeden na jednoho. Utkání jsme zvládli za tři body, ale ke spokojenosti máme daleko. V týdnu budeme opět pracovat na zlepšení, které chceme ukázat příští neděli borcům z Tempa.

Sestava: Dražil – Všetečka, Šírl, Blažek, Bouček – Kučera (K), Minařík, Kašpar, Laštůvka – Štric, Strupek

Střídali: Najman P., Zahálka

Góly (Asistence): 5’Strupek, 9‘ Strupek (Štric), 11‘ Kašpar (Štric), 25‘ Minařík (Strupek)


DK

 

Pojď s námi hrát fotbal!

Největší fotbalový klub v praze 6
nabírá nové hráče

Zobrazit více

  • Msmt Logo
  • Praque Logo
  • Praque 6 Logo
  • Facr Logo
  • Praque Football Logo
  • BBP STAVBY
  • Oc Estka 120
  • STRESKY