FC Háje Jižní Město – U15 2:3 (1:1)

HajeJižní Město - V pravé poledne jsme zahájili naše třetí vystoupení v Přeboru Prahy na umělé trávě na Hájích. Vzhledem k pozměněné sestavě (výpomoc tří hráčů ročník 2000) jsme začátek utkání hráli bezpečně zezadu se snahou přehrát soupeře v záložní řadě a pokusit se o co nejvíce zakončení.
Taktika nám vycházela a soupeř se k míči dostával málokdy. Pokud přeci, naši hráči se usilovně vraceli a čistě odebrali. První naši velkou šanci zahájil v 19‘ Kašpar, který proběhl na pravém kraji hřiště polovinu hřiště, sérií kliček se dostal do vápna a po zemi naservíroval Boučkovi na velké vápno, který, spíše než na bránu, mířil na nedaleko plachtící letadlo a vysoko přestřelil. Domácí se snažili hrát po zemi a kombinací se jim dařilo dostat se před naše vápno, avšak do něj už nikoli. V 25‘ jsme vyrobili zmatek v pokutovém území soupeře. Série centrů a soubojů nakonec vyústila v chladnokrevné přehození gólmana Vidnerem a naše nejtěsnější vedení (25‘ Vidner 0:1). O dvě minuty později jsme potvrdili naši nelichotivou tradici a po vstřeleném gólu jsme ihned inkasovali. Po hlavičkovém souboji dvou našich !!! hráčů míč propadl ke střednímu záložníkovi, který přesnou kolmicí do naší rozevřené obrany vysunul útočníka, který si se situací jeden na jednoho bez problémů poradil (27‘ 1:1).
Před druhým poločasem jsme chtěli zvýšit naši aktivitu směrem dopředu a zjednodušit naši přechodovou fázi. Obránce jsme ponoukali k větší spolupráci s, do té doby osamocenou, záložní řadou. Naše hra dopředu přesto nebyla dobrá. Hrozili jsme převážně samostatnými akcemi Kašpara, Müllera, nebo Minaříka. Soupeř se naopak osměloval a získával jak územní, tak střeleckou převahu. Přesto se nám podařilo vstřelit branku, a sice po jedné ze samostatných akcí Kašpara, který nadvakrát vybojoval míč, zatáhl do vápna a našel osamoceného Vidnera, který bezpečně propálil gólmana a opět nás poslal do vedení (42‘ Vidner 1:2). Po našem gólu nastala dlouhá pasáž, ve domácí drželi míč a neustále zvyšovali tlak před naší brankou. Dvakrát nás podržel gólman Dražil, dvakrát domácí zastavilo postavení mimo hru. V 47‘ už však Háje svůj tlak korunovali střelou za hranicí vápna, která skončila v naší síti a bylo opět srovnáno (47‘ 2:2). Domácí nepřestávali útočit a již za dvě minuty se na nás řítilo další nebezpečí. Po pěkné křídelní akci a centru pálil domácí útočník z voleje jen těsně vedle. Až tato šance naše hráče probudila a opět jsme začali hrát fotbal. V 58‘ zahájil akci brankář Dražil rozehrávkou na Boučka. Ten postupoval s balónem na půlku, narazil si s Jouglíčkem a přihrál agilnímu Kašparovi, který se dvěma kličkami dostal na hranici vápna, vystřelil do protipohybu gólmana a my jsme opět vedli (58‘ Kašpar 2:3). Po zbytek zápasu si domácí vypracovali už jedinou šanci, ovšem Dražila nepřekonali. Na naší straně mohl naopak přidat uklidňující trefu Müller, avšak přestřelil.

My jsme tak získali velice cenné a těžce vybojované tři body!

Sestava: Dražil – Kučera (K), Šírl, Minařík, Bouček – Müller, Kuivalainen, Kašpar, Jouglíček – Břínek, Vidner
Střídali: Novotný T., Ďubašík
Góly (asistence): 58‘ Kašpar (Bouček), 25‘ a 42‘ Vidner (Kašpar)
DK

Pojď s námi hrát fotbal!

Největší fotbalový klub v praze 6
nabírá nové hráče

Zobrazit více

  • Msmt Logo
  • Praque Logo
  • Praque 6 Logo
  • Facr Logo
  • Praque Football Logo
  • BBP STAVBY
  • Oc Estka 120
  • STRESKY