U14 - SK Viktoria Žižkov 2:2 (0:0)

zizkovStřešovice - První domácí utkání začalo herně podle našich představ. Míč jsme drželi na zemi,střídali jsme kombinační hru středem s křížnými přihrávkami za obranu a vyvíjeli jsme na soupeře tlak.
Postupem času jsme si vytvořili dobré šance ke střelbě  (Kemps,Ferstl,Fittl), která ale byla buď nepřesná nebo nedůrazná. Plynulou hru bortily zejména fauly hostů. Ke gólu nevedly ani naše standardní situace. První poločas orámovala střela Štrice z větší vzdálenosti mimo branku.
Do druhé části hry jsme  vstoupili v podobném stylu. Hráči plnili pokyny a výsledek se dostavil v podobě prvního gólu. Fittl vybojoval na pravé straně míč, obešel obránce hostí a posunul na nabíhajícího Ferstla, který se nemýlil. (1:0 43.min.)  Po této akci  nastal útlum a přestali jsme hrát svou hru. Žižkov držel míč na naší polovině. Obráncům se nedařilo přesunout těžiště hry na soupeřovu polovinu, a logickým vyústěním byl několikaminutový tlak hostí, z něhož vyplynul i vyrovnávací gól.(1:1 51.min.) Vyrovnávací branka naše hráče neztmelila, ba naopak ponořila do deky. Hostujícím stačila pouhá minuta, aby po zisku míče, nákopu a souboji před naším vápnem jednoduchým obstřelem zvýšili na 1:2 (52.min.)
S tímto stavem se kluci nechtěli smířit a zpřesnili hru.  V 54.minutě rozhodčí Šoltés  vpustil našeho útočníka do šance  jeden na jednoho – brankou však neskončila. V obdobné situaci s přehledem hrající obránce Minařík vyvezl míč, přihrál na Lukáše Timka, který po jedné kličce vybídl ke skórování útočníka Kempse. Stav vyrovnán na 2:2 v 56 min. Po této krásné akci mužstvu začaly zjevně docházet síly. Po přeskupení našich řad po vynuceném střídání Müllera se  již nepodařilo naklonit misku vah na naši stranu ani tvrdými souboji, ani střeleckými pokusy. Z našich útoků vyplynula i poslední výrazná šance. Po ose Roušal,Štric ,Dolínek se míče před vápnem chopil Ferstl, jehož střele chyběl důraz, takže brankář stihl reagovat vyražením na roh. Po jeho odehrání  s přehledem pískající Šoltés  utkání ukončil. Kapitánu Štricovi tak nezbývalo, než se pod ztracené dva body podepsat a se spoluhráči vyslechnout v kabině trenérovu kritiku.
Utkání jako je toto jsme zvládnout měli, evidentně nám chyběla vytrvalost a větší důraz v koncovce – to by mělo být i předmětem přípravy na příštího a silnějšího soupeře Zličín.  
DK

 

Pojď s námi hrát fotbal!

Největší fotbalový klub v praze 6
nabírá nové hráče

Zobrazit více

  • Msmt Logo
  • Praque Logo
  • Praque 6 Logo
  • Facr Logo
  • Praque Football Logo
  • BBP STAVBY
  • Oc Estka 120
  • STRESKY