Hodnocení podzimu 2021 - U12

Střešovice - My trenéři jsme po šesti letech měnili mužstvo a tento tým převzali v květnu tohoto roku po trenérské dvojici bratrů Doležalových, kterým patří velké díky za jejich práci nejen u tohoto ročníku.

Tým jsme přebrali v dobré technické kondici, což se nedalo říct o týmové morálce. Tým rozložen na dva - tři tábory, nekázeň! Součinnost v týmu je pro nás zásadní, bez komunikace a důvěry se nedá pracovat. Další problém byl v šířce kádru, 36 hráčů vypadá na první pohled výborně, ale absolutně se tento velký počet nedá kvalitně trénovat a tak muselo následovat radikální a velmi nepopulární zúžení kádru. Někteří hráči skončili vzhledem k vytížení ve škole, jiným byla doporučena o trochu nižší úroveň. Všehovšudy jsme tedy do sezóny 21/22 vstupovali s počtem třiadvaceti hráčů (z mladšího ročníku byl přeřazen Kubíček).

Novou sezónu jsme odstartovali 27.7. První týden jsme měli spíše seznamovací, jelikož jsme hned 2.srpna odjížděli na soustředění do Sušice, kterého se zúčastnilo dvacet hráčů.

Vzhledem k brzkému začátku ligové soutěže, přechodu na větší hřiště a navázání chemie v týmu jsme prakticky celý srpen trénovali dvoufázově a hráči tak absolvovali jednatřicet tréninkových jednotek!

A už 14.srpna poznali, že absolvovat kvalitní přípravu se vyplatí, když doma v prvním ostrém startu dokázali přehrát Jablonec i přesto, že prohrávali již o čtyři branky.

Co se ligové soutěže týče, tak jsme vystřídali vlažnější období s tím dobrým a to nás stálo ještě lepší konečný výsledek po podzimní části.

Prozatím držíme 7.pozici, ale na jaře si věříme zcela určitě do TOP 5, ne-li mezi tři nejlepší. Tým má rozhodně potenciál.

V pražské soutěži si také nepočínáme zle 5.místo a kontakt na duhou příčku je opět výzva pro jarní část. My trenéři jsme rádi, že jsme vždy sestavili konkurenceschopný tým, a zápasy měly ten správný náboj.

Když pomineme výsledky a tabulky, podařilo se týmu dát herní tvář. Kluci si brzy zvykli na taktické pokyny a snaží se je víceméně vždy plnit. Ani větší rozměry hřiště nám nedělaly takové problémy. Typologicky máme skvělé hráče, kteří na jednotlivé posty zapadli velmi dobře. Na většinu utkání se dalo koukat a místy se hrál opravdu skvělý fotbal. Jsme rádi, že se týmu celkem daří v ofenzivě. Neproměněných šancí je sice hodně, ale jsme rádi, že si je dokáží hráči vytvořit. Důkazem jsou dva naši hráči mezi šesticí nejlepších ligových střelců! (Hnilička 17, Pavlík 20)

V obranné fázi pevně a s nadhledem vládne Kalaš, který má za zády navíc ve skvělé formě chytajícího Setinského. 

Střed hřiště pak zcela jednoznačně ovládá Šimek, ten je vůbec nejplatnějším hráčem týmu (vynechal pouze jeden s celkových pětasedmdesáti tréninkových jednotek!).

I ostatní hráči jdou rychle nahoru a je jen škoda, že u některých není docházka znatelnější, jelikož by dokázali ještě více vyniknout i v těžké soutěži.

STATISTIKY:

Celkově jsme za 133 dní absolvovali:

75 tréninkových jednotek

26 utkání (19 mistrovských; 9-2-8 113:120 29 bodů)

3 Pohárové turnaje (Pohár mládeže); postup do třetího kola

Tabulka Střelců týmu:

39 Pavlík
23 Hnilička
12 Šimek
10 Bouzek
9 Martinka
8 Kopal
7 Kubíček, Vyhlíd
5 Borovec, Masopust
4 Brandejs, Markovič, Vlastní
3 Kalaš
2 Macourek, Vihan
1 Inggall, Polák, Stanečka

Na závěr musíme podotknout, že jsme (i přes těžší start u ročníku 2010) spokojeni s herním projevem. Přes zimu budeme trénovat čtyřfázově a věříme, že kluky bude fotbal i nadále bavit.

Cíle pro jarní část jsou jasné:

 • Kvalitní příprava
 • Zlepšení tréninkové docházky (na podzim 64,91%; cca 15 hráčů/ trénink)
 • Zkvalitnění hry, zejména přidávat na rychlosti
 • Ligové umístění TOP 5
 • Pražské umístění 2.Místo

Všem hráčům a rodičům děkujeme za ten půlrok práce, ochoty a podpory. Bez podpory týmu by to nešlo!

Všem přejeme krásné a klidné prožití svátků, a 3.ledna se vrhneme opět do práce.

Syra

Pojď s námi hrát fotbal!

Největší fotbalový klub v praze 6
nabírá nové hráče

Zobrazit více

 • Msmt Logo
 • Praque Logo
 • Praque 6 Logo
 • Facr Logo
 • Praque Football Logo
 • BBP STAVBY
 • Oc Estka 120
 • STRESKY