rukaviceStřešovice - K poslednímu domácímu utkání v soutěži ČLMŽ jsme nastoupili proti týmu FK Varnsdorf. Dal se čekat vyrovnaný boj. Úvod utkání nám hrubě nevyšel a hned v první minutě jsme po nedůrazu v souboji a špatném odhadu odskoku míče inkasovali.


Soupeř byl živější, agresivnější a důraznější. Nedařilo se nám udržet míč na útočné polovině a dostat soupeře pod tlak. Naše obrana byla neustále v pernamenci. Podařilo se nám vyrovnat po chybné rozehrávce hostí, kdy míč získal výborným napadáním Burger a předložil Yamaguchimu před prázdnou branku.

Druhá třetina byla asi nejhorší (po Dukle) co jsme v jarní části předvedli. Jednoznačně a zaslouženě jsme ji prohráli "jen" 0:2. Do třetí závěrečné třetiny jsme klukům řekli, že by bylo fakt škoda si zkazit jarní neporazitelnost na domácím hřišti a že je to jejich poslední půlhodina v této soutěži doma. Od začátku na nich byla vidět touha s utkáním něco udělat. Přidal jsme v důrazu, aktivitě a v pohybu. Tlačili se do šancí. Výsledkem bylo vyrovnání na 3:3 Ufff ¨:-) 

Závěrem: V utkání jsme nebyli lepším týmem. Štěstí, že soupeř neproměnil několik vyložených šamcí, které si vytvořil první dvě třetiny. Klukům patří pochvala za poslední třetinu, že zápas nezabalili a snažili se o vyrovnání i otočení. Za ocenění stojí jarní neporazitelnost na domácím hřišti. Bez ohledu na poslední kolo v této soutěži jsme jarní část odehráli důstojně a kromě utkání na Dukle jsme v žádném fotbalově nepropadli. Máme ale krizi v proměňování pokutových kopů. Ani v tomto utkání jsme neproměnili. To byla devátá penalta v řadě :-(
 
Branky: Yamaguchi, Burger, Navrátil

Sestava a hodnocení: Bareš 5 - Košata 4, Schürrer 6, De Korver 6, Krauz 5, Brož 5, Navrátil 6, Kožený 4, Burger 7, Maneval 5, Frývaldský 5, Vegner 6, Yamaguchi 5, Mužík 4.
Nejhorší - 1
Nejlepší - 10

Martin Pačanda