FK Dukla Jižní Město - U12 2:2

DuklaChodov - První mistrovské utkání jsme sehráli na hřišti FK Dukly Jižní Město. Již v šatně jsme si s klukama stanovili vysoký cíl, a to zde vyhrát. Hned od prvního výkopu na hřišti bylo vidět, že kluci chtějí bojovat a porvat se o vítězství.
Hráči Dukly sice v prvních minutách kombinačně převládali na hřišti, nicméně již v 8. min hry jsme si mohli poprvé zakřičet gól po pěkném průniku Maroše po pravém křídle, když jeho střela skoro z nulového úhlu překvapila nejen nás, ale zejména gólmana Dukly. Hráči Dukly dále kombinovali a pomalu si budovali tlak na naše hráče, jejich tlak jim pak v 11. min přinesl srovnání, kdy na hranici vápna došlo k dosti nepřehledné situaci a padl vyrovnávající gól. Kluci nepřestali hrát a hlavně bojovat, a nyní jsme to byli my, kdo si vytvořil tlak na soupeře, který v 16. min fauloval Jáchyma. Ze standardní situace nás Eliška střelou na zadní tyč posunula opět do vedení. Zbytek prvního poločasu se Dukla snažila kombinačně přecházet před naší branku, avšak nám se dařilo jejich průniky likvidovat. Z našich akcí prvního poločasu určitě stojí za zmínku akce Ondry, který ve 31. min po levé straně zatáhl míč do vápna a odtud přihrál Jáchymovi na střelu. Sice střela minula branku, ale rozhodně se jednalo o pěknou fotbalovou akci, kterou hned ve 33. min následovala další začínající u v obraně hrajícího Tomáše, který posunul po souboji míč na Jáchyma, a ten po potažení přihrál na pěknou střelu Marošovi. Střelu sice zkrotil gólman Dukly, ale bylo vidět, že i naši hoši umějí vyvinout tlak na branku soupeře.

Do druhého poločasu jsme nastoupili s předsevzetím pokračovat ve hře z prvního poločasu, avšak hned po zahajovací hvizdu bylo vidět, že kluci jsou myšlenkami někde jinde než na hřišti. Chvílemi to vypadalo, že kluci spí. Tohoto přístupu chlapců využil soupeř a i přes dobrou hru Elišky a skvěle chytajícího Vaška vyrovnal z rychlého protiútoku. Skóre bylo 2:2, našim hráčům začaly docházet síly, ale nepřestali bojovat. Ve 24. min se stalo něco, s čím jsme se v naší soutěži ještě nesetkali. Rozhodčí udělil žlutou kartu hráči Dukly za nesportovní chování, za řeči. Hned ve 25. min naši kluci ukázali, že jsou stále na hřišti nebezpeční. Tomáš šikovně vhodil aut na Kryštofa, který dále posunul míč na uvolněného Hynka, který svou střelou jen těsně minul branku soupeře. Závěrem jsme si vytvořili tlak, který vyústil ve střelení gólu po pěkné fotbalové akci, ovšem ten nám nebyl uznán pro postavení hráče v ofsaidu . Zápas tedy skončil remízou 2:2 a my víme na čem dále pracovat, a co zlepšovat.

Závěrem chci všem zúčastněným poděkovat za výkon ve hře, zejména za jejich bojovnost a rodičům za povzbuzování.
Trenér Milan Hrdlička

 

Pojď s námi hrát fotbal!

Největší fotbalový klub v praze 6
nabírá nové hráče

Zobrazit více

  • Msmt Logo
  • Praque Logo
  • Praque 6 Logo
  • Facr Logo
  • Praque Football Logo
  • BBP STAVBY
  • Oc Estka 120
  • STRESKY