SPŘ'A' - FK Admira Praha B 2:0 (1:0)

AdmiraStřešovice - Po studené sprše, kterou nám společně s počasím minulý týden připravil soupeř na hřišti SK  Újezd Praha 4, jsme v sobotu nastoupili proti vedoucímu týmu soutěže. ADMIRA Praha „B“ v dosavadním průběhu neztratila ani bod a k nám přijeli potvrdit svou dominanci v soutěži. Zápas byl urputným soubojem o ovládnutí středu hřiště.
Kluci poctivě plnili zadání trenérů – nenechat soupeři prostor.  Přesto to byl soupeř, kdo se častěji dostával do střeleckých šancí a neměl jich v prvním poločase málo.  Naši obránci však nedopřáli útočníkům klid a tak střeli většinou končili mimo branku nebo je bezpečně kryl brankař Tomáš Novotný. Největším nebezpečím tak byl velký počet přímých kopů, které byli důsledkem těsné obrany šikovných záložníků soupeře.   Naši útočníci se v prvním poločase  nedostávali díky důsledné obraně dvou obránců téměř do žádných šancí. Zahrozili jsme pouze z rohových kopů. A tak když   Štěpán Uhlík v samém závěru poločasu z jediného  trestného kopu, který jsme měli, nádherně pod břevno vstřelil náš vedoucí gól, mohli jsme mluvit o téměř 100% využití střeleckých šancí. Do druhé půlky jsme šli s tím , že když nadále nedáme soupeři prostor  můžeme dotáhnout zápas k vítězství.  Konečně se skutečně projevila naše fyzická převaha a více se hrálo na půlce soupeře. Kluci zrychlili, byli dříve u míčů a nekompromisně ukončovali útočné snahy soupeřů. Více jsme útočili, ale skutečná gólová šance neustále nepřicházela. Díky našemu důslednému obsazování soupeř v druhé části poločasu již většinou útočil pouze v  jednom hráči a tak dostal  útočník Štěpán Horáček, který měl v zápase za úkol zejména podporovat střed zálohy,  šanci více se zapojit v útoku. A tak když pár minut před koncem  zápasu získal Marek Immer zdánlivě ztracený míč u rohového praporku a podél vybíhající brankaře přihrál na zadní tyč, byl Štěpán tam, kde se v jiných zápasech většinou vyskytuje,  a nikým neobtěžován vstřelil náš druhý gól.  Jakoukoliv komplikaci již kluci nepřipustili a tak jsme vyhráli i ve druhém domácím zápase této sezony. Vyhráli jsme po kolektivním výkonu i když je třeba zejména zmínit výkon obrany a Štěpána Uhlíka v záloze, který podal výborný výkon,  konečně se zbavil zbytečné nedůvěry ve vlastní schopnosti a zápas odehrál jako správný kapitán.
Immer Jaroslav

Foto u utkání zde
  

 

Pojď s námi hrát fotbal!

Největší fotbalový klub v praze 6
nabírá nové hráče

Zobrazit více

  • Msmt Logo
  • Praque Logo
  • Praque 6 Logo
  • Facr Logo
  • Praque Football Logo
  • BBP STAVBY
  • Oc Estka 120
  • STRESKY