U11 – AFK Slavoj Podolí 8:18 (4:5, 4:13)

Střešovice - Do utkání jsme šli po dohodě obou stran na dvě hřiště z nich jedno se hrálo sytémem 7+1 na polovinu hřiště a druhé „malé“ systémem 5+1 dle standartních pravidel.

V utkání na velkém hřišti jsme měli jednoznačně herní převahu co do techniky a kombinace. V osobních soubojích jsme si počínali velmi dobře, byly jsme důrazní a soupeře jsme v těchto činnostech přehrávali. Ten přijel z taktikou nakopávaných míčů (což je škoda někteří kluci by si zasloužily pracovat více s míčem) a vysunutým pressinkem. Ten nám dělal asi největší potíže! Naše hráče nabádáme neustále k práci s míčem v rychlosti a s klidnou hlavou, bohužel v tomto zápase nám chyběl onen klid. V obranné činnosti jsme pod tíhou stresu blížícího se soupeře nechtěli hrát a většinou jsme se uchylovali k nesmyslnému odkopu! Po dobrém zisku míče jsme takřka spolehlivě našli první přihrávkou hráče v modrém dresu. Trochu klidu vnesl do naši hry ve středu pole Veselý, jeho levačka byla oproti ostatním přeci jen úspěšnější a hlavně presnější! Denis zásoboval naše krajní hráče dobrými časovanými pasy a některé z nich jsme přetavili i v branku.

Na „malém“ hřišti se nám nedařilo ještě víc. Chyběl pohyb, kluci, kteří na čtvrtečním tréninkovém utkání předvedli výborný výkon, jakoby nezvládli načerpat síly a v zápase neměli potřebný drive! Zejména díky slabému pohybu bez míče jsme soupeři nestačili.

Závěrem:

V utkání jsme měli „na velkém“ viditelně technickou převahu, ale na dobu, kdy bude vítězit technika nad destrukcí, si budeme muset ještě počkat. Nás těší, že se kluci snaží něco vymyslet a soupeře přehrávat kombinačně i individuálně. Musíme zapracovat na sebevědomí hráčů, toto jsou utkání, kde se ukazují charaktery některých z nich a je opravdu škoda, že v utkáních nejsou tak „drzí“, jako když hrají proti sobě na tréninku. Ještě bych se rád vrátil k pánovi  ze soupeřova tábora, který stál na čáře společně s trenérem a místy až nesmyslně se dožadoval odpískání rukou, faulů apod. Myslím, že je to škoda, rozhodně kluky nevedeme k nějakým hrubým zákrokům, ba naopak, směřujeme je k respektu k soupeři, ale v jejich věku sem tam míč stále odskočí na ruku, souboj v jejich podání vypadá jako hrůzostrašný a přitom jde pouze o přetahovanou. Chce to víc zaměřit se na své hráče a naopak koučovat je ke hře, nikoliv k odplatě.

I tak samozřejmně, děkujeme soupeři za možnost sehrát utkání tímto systémem a těšíme se na další společné měření sil.

Sestava:

7+1: Steinbauer – Drličiak, Vodrážka, Dušek, Frýdl, Škába, Veselý, Houdek, Řechtáček, Pálka, Ševčík, Grégr,

5+1: Ryba – Harustiak, Velinger, Víšek, Bernáš,  Starodubov, Syrový, Vihan

Jan Syrový

Pojď s námi hrát fotbal!

Největší fotbalový klub v praze 6
nabírá nové hráče

Zobrazit více

  • Msmt Logo
  • Praque Logo
  • Praque 6 Logo
  • Facr Logo
  • Praque Football Logo
  • BBP STAVBY
  • Oc Estka 120
  • STRESKY