U11 - FA Praha 7:2 (3:1, 3:0, 1:1)

Střešovice – První kolo, nádherné počasí, po domluvě obou týmů hráno na půlku hřiště systémem 7+1. Po zimní přípravě, kterou jsme absolvovali v hojném počtu (takřka žádný trénink nebyl počet hráčů pod 20) a navíc jsme ji korunovali druhým místem na domácí zimní lize hrané 7+1 jsme se těšily na úvodní match jara. Na naší UMT jsme přivítali tým FA Praha a po dohodě trnérů jsme sehráli tento zápas na „velkém“ hřišti.

Úvod patřil týmu hostí, který se prezentoval dvakrát hezkou kombinační akcí, ale nedokázal ani v jednom případě zakončit mezi tři tyče.

Hned v zápětí jsme dobrým pressingem donutily soupeře na vlastní polovině k chybě, míč vypíchl Drličiak, potáhl po pravé straně a naservíroval výbornou přihrávku před branku kde se Veselý nemýlil. 1:0

O dvě minuty později mohlo být srovnáno, před soupeřovým rohem uhnul Syneček a jen skvělí zákrok Steinbauera nás udržel ve vedení. Soupeř nevyužil ani další roh, jeho zakončení opět mířilo vedle.

Po dalším rohovém kopu FA vybídl Frýdl na zteč Duška ten po levé straně pláchl přes celé hřiště, ale na důslednější zakončení neměl již dostatek sil, o minutu později ten samí hráč vystihl rozehrávku soupeře ale v zakončení opět selhal.

Ve 12.minutě jsme zahrávali  rohový kop, který dobře kopnul Řechtáček ale ještě lépe si na něj naběhl Veselý, žel bohu mu chybělo pár čísel aby hlavou mohl usměrnit do sítě, za ním však dobře zavíral prostor Drličiak a jeho skromná střela za přispění obránce skončila již v brance. 2:0

Soupeř dokázal odpovědět takřka ihned, po nepřesné rozehře Vodrážky a nedůrazu Grégra se soupeř zmocnil míče na pravé straně a nasměroval krásnou křižnou přihrávku na nabíhajícího kolegu, u kterého zaspal Syrový a prakticky zakončoval sám. 2:1

O chvíli později jsme mohli opět odskočit o dvě branky kdy Řechtáček předal Syrovému a ten vybídl průnikovou přihrávkou Grégra, ten se dostal před dotírajícího obránce, ale v zakončení mu chyběl patřičný klid.

Těsně před koncem první čtvrtiny se nám podařilo přeci jen skórovat, Dušek po autu krasně otočil hru a poslal přihrávku do volné ho prostoru na Synečka ten rozkmital své rychlé nohy potáhl balón a přihrávkou za obranu hledal Syrového (nacházejícího se již v Offsidu) naneštěstí promáchl a míč skončil za zády hostujícího brankáře. 3:1

Začátek druhé části jsme opět přenechali hostím, kteří dvakrát nebezpečně pálili z poza vápna, ale žádná ze střel neskončila v síti.

Tu druhou střelu ukryl Steinbauer v náruči a z následného výkopu (přesně cíleného)  našel rozběhnutého Duška, k tomu se dostal odražený míč po jeho centru a chladnokrevně zakončení k tyči v jeho podání překvapilo i stálé diváky :D 4:1

  Ve 34.minutě vyslal na pravé straně Grégr Duška a ten se po krátkém sprintu rozhodl o samostatné zakončení na bližší tyč 5:1

O minutu později předskočil Vodrážka dobře soupeře posunul Řechtáčkovi ten si míč upravil a z hranice 15m vypálil projektil, který brankář vyrazil na tyč, bohužel pro hosty si míč srazil do vlastní branky jeden z dobíhajících obránců. 6:1

Tři minuty před koncem druhé části se po rychlém autovém vhazování Synečka řítil sám na brankáře Frýdl, ale v koncovce nedokázal předvést nic překvapivého a narazil do vyběhnuvšího strážce svatyně hostující branky.

V závěru třetiny se ke slovu dostali hosté, po rohovém kopu nás nepustili k odraženému balónu a Steinbauer se blýskl výborným zákrokem.

Ve 49.minutě se odměny za svou práci dočkal i benjamínek týmu Vodrážka, ten opět předskočil dobře  a v pravý čas soupeřova útočníka, spoluhráči chytře odtáhli soupeřovi obránce a Vodrážka postupoval sám středem pole, na hranici vápna napřáhl a jeho dělovka zapadla za vzdálenější tyč. 7:1

Deset minut před koncem utkání se podařilo skórovat i soupeři. Po rohovém a pěkné kombinaci (byť offsidové) hráč v černožlutém dresu nekompromisně uklidil pod Steinbauerovo břevno 7:2

V šanci se po pár minutách ocitl Drličiak. Toho našel přesně Steinbauer ale jeho pokus o přehození gólmana nevyšel a míč skončil nad brankou.

Další šanci promarnil Syrový a hned po něm z dorážky Synečka skvěle vychytal Brankář FA.

Soupeř mohl skóre ještě zkorigovat, když se před Steinbauerem zjevil nikým nekrytý protihráč, ale z otočky o pár centimetrů minul.

Závěrem: Úvodní zápas nám víceméně vyšel dobře, byly jsme aktivní a dobře napadali po celém hřišti, pokoušeli se o kombinaci a hlavně jsme se dostávali do spousty šancí. K našemu překvapení celkem fungovala i výměna pozic a to je dobré zjištění. Co nám dělá trošku problém je stále až naivní bránění, ale věříme že i to má svůj čas. Za dnešek si kluci zaslouží pochvalu ale nesmíme to přehánět :D

Záznam celého utkání: ZDE

Sestava: Steinbauer - Vodrážka, Drličiak, Veselý, Grégr, Syneček, Dušek, Syrový, Řechtáček, Frýdl

Branky SKS1911: Dušek 2, Veselý, Drličiak, Vodrážka, Řechtáček, Syneček

 Statistika SKS1911  FA Praha
 Branky  7 2
 Střely na branku 20 12
 Střely mimo  9 8
 Rohové kopy 7 9
 Autová vhazování 16 17

Jan Syrový

Pojď s námi hrát fotbal!

Největší fotbalový klub v praze 6
nabírá nové hráče

Zobrazit více

  • Msmt Logo
  • Praque Logo
  • Praque 6 Logo
  • Facr Logo
  • Praque Football Logo
  • BBP STAVBY
  • Oc Estka 120
  • STRESKY