• 01

  A-tým si proti Řeporyjím zastřílel, Hattrick dal Burýšek

  Celý článek

 • 01

  Rezerva veze z Miškovic výhru, a hlavně důležité záchranářské body

  Celý článek

 • MA

  slavný FC Liverpool ve spojení s naším klubem opět pořádá svůj fotbalový kemp

  Celý článek

Nejbližší utkání
MB - Radotín B Neděle 22.05. 17:00
Vlašim - U19 Sobota 21.05. 10:00
SKP Č. Budějovice - U15 Neděle 22.05. 10:00
U13 - Vlašim Sobota 21.05. 10:00
Kompletní rozpis ZDE
Aktuality

SKS O35 – SKS U19 2:2 (2:1)

nikeKlobouček dolů - Za slunečné březnové neděle se dohrával zápas Střešovického turnaje, v němž se střetly dvě rozdílné fotbalové generace. Chlouba střešovické mládeže – přeborový A dorost versus stará garda složena z bývalých hráčů A – týmu Střešovic z let 1998 – 2008. Průměrný věk dorostenců byl 18 let, průměr gardy 37 let. Měl to být souboj skvělé fyzické kondice, rychlosti a práce s míčem proti zkušenosti, disciplíně a pevné morálce.

 

Zápas začal dle očekávání. Dorost držel míč, skvěle se pohyboval, rychle posouval míč z jedné strany na druhou. Garda zahustila střed hřiště, nechávala volnější kraje a soustředila se na neprostupnost okolo velkého vápna. Sázela na vynikající přechod do útoku a efektivitu v zakončení. V 9´ se poprvé měnilo skóre. Dobře hrající dorost dostal dlouho přízemní přihrávku míč za obranu a rychlý náběh bezpečně proměnili ve vedení. (0:1)

 

Vzápětí však přišlo vyrovnání. Garda předvedla neskutečně precizní a hlavně rychlý přechod do útoku, který výjimečně nestíhali ani střešovičtí mladíci. Náběh na křídlo předvedl Kolja, perfektně nacentroval a plný náběh tentokrát využil Roman Martínek, který zblízka rezolutně srovnal. (1:1) Obraz hry se příliš neměnil. Garda zaparkovala ve svém vápně autobus. Dorost využíval křídelních prostorů k četným centrům do vápna, jenže tam bylo obtížné se prosadit. Navíc excelentně zachytal vypůjčený gólman Tomáš Mulač. Šok pro mladíky přinesla totální dělovka z kopačky Šulce. Jeho neopakovatelná pumelice nekompromisně zamířila pod břevno a touto střelou si rozhodně zajistil nominace na SKS gól roku. (2:1)

 

Hrál se velmi slušný zápas, byť hráči gardy logicky využívali každé volné chvíle k prodloužení doby na odpočinek. Přece jenom fyzická kondice značně převyšovala možnosti gardy, kde většina hráčů již netrénuje. Druhý poločas však mohla pro sebe definitivně rozhodnout garda. Dorost se snažil vyrovnat a garda v útočném přechodu působila velmi nebezpečně. Největší gólové příležitosti se paradoxně objevovaly před brankou dorostu. V 60´po uvolnění Melounkem se dostal do 100% šance Zizzé. Ten však ukázal velké milosrdenství s týmem dorostu, protože takové situace většinou chladnokrevně trestá. Žel svůj obstřel gólmana přehnal a míč se mezi tyče nevešel.

 

Výborná souhra po ose Šimberský – Zizzé – Kolja přinesla gólový centr pro Martínka, jenže ten o metr minul branku. A znovu Zizzé. Jeho náběh opět nezachytili hráči dorostu. Elegantní zasekávačkou nechal profrčet stopera a levačkou zmátl i brankáře, který čekal jeho střelu na druhou stranu. Jenže chyběla přesnost. Neujaly se ani dva přímé kopy Melounka a tak nakonec sílící tlak dorostu byl odměněn v 89´. Opět centr za obranu a rychlý náběh vyústil ve vyrovnání. (2:2). Přesto obrana gardy svým výkonem na hřišti excelovala.

 

Tip experta před utkáním hýřil optimismem v počtu branek. (tip 4:4) Remízu však trefil.

Dorost zaslouženě vyhrál Střešovický turnaj. Garda skončí na 4. místě a na turnaji velmi překvapila. Závěrem bych řekl: „Pánové a hoši, smekám! Klobouček dolů.“ Mlaďasům za předvedenou hru, kolektivní pojetí a fotbalovost, kterou se prezentují, gardě za obrovskou bojovnost, vůli po vítězství, týmovou morálku. Za to, že proti nám každý soupeř nastupuje jako favorit a po zápase odchází se sklopenou hlavou.

 

Branky SKS: 10´ Martínek, 40´Šulc

Sestava O35 - Mulač - Tymočko, Novák, Kašpar, Šulc, - Zizzé, Pačanda, Šimberský, Petr Musil, - Martínek, Melounek (Olda, Vojta, Věchťík, Barták)

(Zizzé)

FANSHOP

Snapback

ČEPICE - SNAPBACK

600 Kč

Zakoupit

Silikonový náramek

Silikonový náramek

50 Kč

Zakoupit

Dres

DRES

750 Kč

Zakoupit

Brýle

Brýle

120 Kč

Zakoupit

Pojď s námi hrát fotbal!

Největší fotbalový klub v praze 6
nabírá nové hráče

Zobrazit více

 • Msmt Logo
 • Praque Logo
 • Praque 6 Logo
 • Facr Logo
 • Praque Football Logo
 • BBP STAVBY
 • Oc Estka 120
 • STRESKY