MB - Prague Raptors FC 1:3 (0:1)

Střešovice - První jarní mistrovské utkání. 14 kolový souboj o zachování příslušnosti v 1.B třídě, boj o záchranu začíná. Klidný střed se na podzim totiž nepodařilo uhrát. A mezinárodní tým Prague Raptors si k nám určitě přijel pro tři body. Bohužel jsme mu je odevzdali. Po výhrách Řep, Písnice a bodovém zisku Čechie Smíchov jsou starosti o B tým zcela na místě.

Sestava SKS - Pospíchal - Askarov, Brantal, Smejtek V., Češka - Minařík, Papež, Rajniš, Chvalovský - Michalanský, Löwe (C). Do hry zasáhli Thor, Vejvoda. Připraven Seyri.

8´ Nezačali jsme špatně. Uzdravený kapitán B týmu Löwe se ocitl v dobré palebné pozici. 

11´ Nedokázali jsme pokrýt nejnebezpečnější prostor. Prostor před brankou. Nejdříve po zásahu Pospíchala se k dorážce do prázdné branky ocitl osamocený útočník. Jeho branka nebyla uznánan pro ofsajdové postavení. Vzápětí však po rohovém kopu se prosadil z malého vápna nehlídaný kapitán soupeře Chvojan. 0:1

14´ Musel předvést pohotový zákrok Pospíchal. Volný hráč na zadní tyči z voleje pálil přesně k tyči. Pospíchal si však svůj prostor pohlídal.

17´ Jsme si řekli o příležitost ohrozit branku. Jenže kolmice do vápna na Michalanského byla příliš dlouhá. Brankář Damen byl rychlejší. 

18´ Čerpáme kališek štěstí. Z levé strany přišel opět centr na zadní tyč, dorážku následně zastavilo BŘEVNO. 

40´ Nadějná pozice pro Rajniše. Střela však nezaskočila Damena v brance soupeře.

     Do druhé půle nastoupil místo Michalnského Vejvoda. Prvnímu poločasu chybělo větší nasazení. Větší touha prát se o body. Víc než snaha vyhrát byla znát jakási ochota to aspoň nějak odehrát. 

55´ Trestný kop z 18m vzal na sebe Vejvoda. A nevedl si špatně. Míč šel sice razantně, leč příliš na střed a brankář jeho střelu vyrazil do strany.

62´ Rozhodující minuta zápasu. Hned dvakrát jsme dovolili soupeři skórovat. A dvakrát naprosto zbytečně. Nejdříve jsme zblokovali útočnou snahu, míč směřující k našemu gólmanovi však ledabyle stínovali oba naši stopeři, zřejmě v domnění, že bezpečně směřuje do náruče Pospíchala. Rychlonohý Harris se však protáhl mezi Brantalem a Smejtkem a posunul míč podél vybíhajícího Pospíchala. 0:2

62´ Ve stejné minutě přišel další zbytečný gól. Po přízemním centru do našeho vápna se střetly nohy Minaříka a Pfavaye. Pfavayi svým důrazem přetlačil míč i s nohou Minaříka a dostal míč do naší sítě potřetí. 0:3

70´ Vejvoda si zopakoval trestný kop. Ze stejného místa. Stejný kop. Stejné trefené místo. Stejný zákrok brankáře Raptors. Škoda, že naše snaha rvát se o výsledek začala až dvacet minut před koncem. 

72´ Za naši obranu si naběhl opět rychlý Harris. Stíhat ho dokázal pouze Thor. Díky tomu mu nenechal klid na koncovku, jeho střelu tak mohl s dalším pohárkem štěstí zneškodnit Pospíchal.

74´ Jsme zápasu dali jakýsi nádech dramatu. Minařík poslal parádní míč do vápna. Tam si naskočil na míč kapitán Löwe, excelentně si zpracoval do protipohybu gólmana a do odkryté části branky bezpečně zasunul. GÓL. MARTIN LÖWE 1:3

75´ "Udělej tam bordel," znělo hecování od brankáře Pospíchala. A Raptors se mohli dostat do ožehavé situace. Chvalovský po dobré kombinace vymyslel ulici opět pro Löweho. Jeho tvrdá střela však pouze štípla brankáře do rukavic. Škoda, že se nepodařilo propálit. Mohla to být ještě velmi dramatická čtvrthodinka. 

86´ Rohový kop Löweho našel palici Thora, který si skvěle naskočil, jenže hlavičku nedokázal usměrnit mezi tyče.

91´ Po centru Chvalovského se snažil Löwe umístit svou střelu na přední tyč. Nevyšlo to. A víc času už nebylo. 

      70 minut nebylo z naší strany poznat, zda hrajeme mistrovské nebo přátelské utkání. A to nás stálo body. V posledních letech jsme se nikdy o ztrátu soutěže nemuseli bát. Většinou jsme hráli nahoře, nebo v nejhorším případě ve středu tabulky. Po prvním jarním kole začíná být zle. Jsme na 14. místě. Od posledního místa máme náskok jen 3 body. Příští týden hrajeme nesmírně důležitý zápas proti Sokol Řepy. V neděli 27. března od 15 hodin. 

 20.3. 2022 Zizzé

Pojď s námi hrát fotbal!

Největší fotbalový klub v praze 6
nabírá nové hráče

Zobrazit více

  • Msmt Logo
  • Praque Logo
  • Praque 6 Logo
  • Facr Logo
  • Praque Football Logo
  • BBP STAVBY
  • Oc Estka 120
  • STRESKY