MB - FC Zličín B 4:6 (3:2)

Střešovice - Poslední zápas na trávě. To chceš. Kloužeš, jak na ledě. To nechceš. Obrat už v prvním poločase. To chceš. Obrat ve druhé půli. To nechceš. Krásné góly. To chceš. Víc gólů v naší síti. To nechceš. Divočina. Westernový zápas. Když to koupíš, je vlastně trochu jedno, kolik skunků sestřelíš. (Nejedná se o projev rasismu, ani jiný neuctivý výraz k soupeři, pouze vyjadření pro protivníka z éry divokého západu, pozn. autora)

Viktor Smejtek se poprvé ocitl v brance. Brankáři chyběli. I na pozici stopera netradičně nastoupil Koudelka. Přesto sestava působila silným dojmem. Vstup do zápasu se však příliš nepovedl. O to víc nadchla následná pasáž prvního poločasu.

4´ V týdnu dorazily nové míče zn. Puma. Hned na začátku utkání jeden z nich putoval přes vysoké oplocení do zahrad, odkud se míče získávají velmi obtížně. 

7´ Přesto začátek mohl vypadat skvěle. Hned po prvním rohu se dostal k hlavičce Kašpar. Poté se míč doslova kutálel po horní části branky. BŘEVNO!

Opět Kašpar. Od začátku hrál s chutí a tak trochu si chtěl tento článek urvat pro sebe. Získal míč a tvrdou střelou napálil TYČ!

11´ Naopak první rohový kop pro soupeře ze Zličína. Na malém vápně, asi stehnem, srazil do naší sítě míč Fuksa. 0:1

15´ Jsme mohli vrátit úder. Šperl se protáhl po pravé straně, těsně před vápnem byl sestřelen. Překvapivě však nepřilétla žádná karta. Z následného trestného kopu se ve vápně dostal nejvýš Magendans. Jeho hlavička šla těsně mimo branku.

17´ A přišla další facka. Zbytečný faul Askarova u rohového praporku. Následný kop zahráli zličínští na zadní tyč, kde pohodlně nastavil nohu Vajdl. 0:2

22´ Ze šoku nás probral Kašpar. Kdo jiný. Vejvoda ho našel ostrou přihrávkou na vápně, Kašpar si připravil palebnou pozici a narval ostrou střelou míč do protilehlé šibenice. KAŠPAR JAN 1:2

25´ Bylo srovnáno. A opět v hlavní roli Kašpar. Po levé straně potáhl míč, navedl na střed a pravou nohou se pokusil vystřelit. Střela sice neměla takovou razanci ani přesnost, přesto brankáři Fraštíkovi nadělala obrovské problémy, míč proto pouze vyrazil a Ridzák pohotově dorazil. RIDZÁK JAKUB 2:2

35´ Aktivita byla výhradně na naší straně. Jeden útok za druhým. Šperl z dobré pozice pálil nad. Uhlík z voleje pálil nad. 

36´ Ridzák si navedl míč po pravé straně, narazil si se Šperlem, ten mu uličkou vrátil do vápna, Ridzák v tutové šanci střílel do protipohybu brankáře příliš slabě.

37´ Další obrovský závar. Vejvoda poslal míč do vápna, Uhlík z voleje napálil brankáře, Kašpar se snažil doklepnout míč, ten byl zablokován na brankové čáře. 

40´ Obrat dokonán ještě v prvním poločase. Vejvoda rozehrál s Ridzákem rohový kop na krátko. První jmenovaný poslal míč na zadní tyč, kde nekompromisním volejem opět skóroval KAŠPAR JAN 3:2

45´ A mohlo být ještě veseleji. Kašpar se proháčkoval přes tři hráče a pohotovou střelou opět překonal brankáře. Tentokrát však měl štěstí. BŘEVNO!

    První poločas i přes dva inkasované góly dopadl jednoznačně pro nás. A stačilo jen pokračovat v nastolené hře. Jenže. Druhý poločas jsme od všeho, co nám pomáhalo v první půli, upustili. Široké hřiště, pomalý návrat do obrany krajních hráčů, nedostoupený střed hřiště, mnoho prostoru pro zličínské hráče. Ani střídající hráči příliš nepomohli. A zrodil se katastrofický druhý poločas, jehož výsledkem byly čtyři inkasované góly. A nedá se ani svalovat vinu na Viktora Smejtka v brance.

48´ Dopředu to pořád docela šlapalo. Kašpar vyzval ke skórování Vejvodu. Tomu však střela nesedla, jak by si přál.

53´ Po rohovém kopu se míč dostal na vápno k Uhlíkovi. Jeho střele chyběl metr. 

54´ Laciná ztráta míče u střídaček, Thor šel do skluzu, avšak minul míč, zrodil se rychlý náběh za obranu, prudký centr do vápna a v plném náběhu nabral úspěšně míč Šlajchrt. 3:3

63´ Vejvoda opět nacentroval z pravé strany míč do vápna. Ten si našel Kašpar. Tentokrát však hlavičkoval o metr výš, než si přál. 

70´ V obranné činnosti se nám sesypala hra. Po centru do vápna, nedůraz při odkopu, neštastně odražený míč ke kapitánovi Zličína a Šindelář už snadno propálil Smejtka. 3:4

75´ Jak snadno a hloupě jsme se nechali obrat o tento zápas. Snaha zvrátit nepříznivý výsledek byla enormní. Vejvoda z rohového kopu opět trefil TYČ. 

76´ Michalanský z levé strany prostrčil míč do vápna na Kašpara. Jeho střela byla vytlačena brankářem na rohový kop. 

 79´ Dlouhý pas Koudelky na zabíhajícího Kašpara. Jeho koncovka zblokována a následnou hlavičku brankář Zličína vytlačil na roh.

80´ Jsme byli velmi blizoučko k vyrovnání. Michalanský přenesl hru zleva doprava na Ridzáka, jeho centr do vápna našel letícího Šperla střemhlav k brance. Z malého vápna jeho rybička skočila metr od levé tyče. 

90´ Otevřeli jsme obranu a hráli na obrovské riziko se dvěma bránícími hráči. A ti kapitulovali. Po ztrátě míče přišel centr do vápna. Po hlavičce předvedl Smejtek velmi dobrý zákrok a hlavičku vyškrábl na břevno, dobíhající Biersak však hlavou uklízel do prázdné branky. 3:5

91´ Zbytečně zbrklá rozehra přímo po obdržené brance. Než jsme se vzpamatovali z inkasované branky, po pár vteřinách přišla další rána. Tu nám uštědřil Fedor. 3:6

92´ Soupeř už věděl, že dnes urval tři body. Pár vteřin po rozehře se nechal zaskočit přesnou střelou k tyči z dálky z nohy Magendanse. MAGENDANS BENJAMIN 4:6

Být na straně poražených po takovém zápase? To nechceš. Sprcha a rychle domů? To chceš. Kouknout se po zápase do tabulky? To nechceš. Vyhrát příští zápas, který se hraje v neděli 24. října od 12:30 na Braníku? To chceš. Snad budou chtít naši hráči pro to udělat maximum.

Branky SKS:  22´ Kašpar Jan (as. Vejvoda), 25´ Ridzák Jakub (as. Kašpar), 40´ Kašpar Jan (as. Vejvoda) 92´ Magendans

Sestava SKS: Smejtek - Askarov, Magendans, Koudelka, Ridzák Jonáš - Uhlík, Vejvoda, Minařík, Ridzák Jakub - Kašpar, Šperl (Do hry zasáhl Thor, Michalanský, připraveni Seyri, Češka)

17. 10. 2021 (Zizzé)

Pojď s námi hrát fotbal!

Největší fotbalový klub v praze 6
nabírá nové hráče

Zobrazit více

  • Msmt Logo
  • Praque Logo
  • Praque 6 Logo
  • Facr Logo
  • Praque Football Logo
  • BBP STAVBY
  • Oc Estka 120
  • STRESKY