SC Olympia Radotín B - MB 1:7 (0:2)

Radotín - Podzimní lambáda. V opačném gardu. Při chuti. Zúčtování s Radotínem za poslední tři roky. Text střešovické hymny jsme ještě nezapomněli. 

      Naposledy jsme porazili Radotín 13. května 2018. Ve třech posledních zápasech jsme nezískali ani bod s hrozivým skóre 7:14, včetně památného zápasu, kdy jsme doma vedli v poločase 4:1 a prohráli 4:8. Dnes jsme si to konečně s Radotínem doúčtovali. Chutnalo nám. 

11´ Od začátku utkáí jsme měli navrch. Uhlík během úvodních dvou minut hned dvakrát nebezpečně pálil. Přesto nejblíž gólu byl hráč Radotína Hollý, jeho dobře trefená rána ze 20 metrů donutila mladého brankáře Müllera (U19) k bravurnímu zákroku. 

17´ Magendans si dělal ve středu hřiště, co chtěl. Měl čas zavítat i na kraj hřiště. Z pravé strany našel Koudelku na malém vápně. Ten se snažil trefit z voleje, podařilo se mu míč však pouze zastavit a sednout si na zadek. Pak vstal a propálil. KOUDELKA 0:1.

23´ Opět Magendans. Tentokrát zavítal zleva až na malé vápno. Z úhlu však trefil po zásahu brankáře pouze boční síť. 

24´ Získali jsme míč ve středu hřiště, Smejtek posunul na volného Magendanse, ten dal míč za obranu, kam seběhl Šperl, který přetlačil vybíhajícího brankáře domácích Veselého, a pohodlně do prázdné branky navýšil skóre. ŠPERL 0:2

31´ Mohlo být po zápase. Centr zleva brankář Veselý podskočil a Šperl měl na hlavě tutovku. 

43´ I v závěru prvního poločasu měl Šperl na noze tutovku. Brantal vyvezl míč, posunul na Šperla, ten rozehrál do kraje na Vyskočila, Vyskočil potáhl po levé straně a našel zpátky Šperla v gólové pozici. Šperlovo zakončení však bylo příliš slabé. 

     Hlavně nepodcenit druhý poločas. Vypadalo to, že máme zápas pod kontrolou. A vyjma 52 vteřin, měli. 

47´ A opět Magendans. Ten si dnešní zápas neskutečně užíval. Vyskočil rozehrál rohový kop nakrátko, Magendans si navedl míč do střelecké pozice a jeho technická střela olízla TYČ. 

49´ Přišel rohový kop Radotína. Ten první se nepovedl, jenže Radotín si mohl rohový kop zopakovat. Tentokrát míč doplachtil až na malé vápno na zadní tyči a tam chumel hráčů dotlačil míč nějakou částí těla do sítě. Možná i rukou. Za střelce byl označen HOLLÝ1:2

50´ 52 vteřin jsme byli v nejistotě, zda ze zápasu nebude náhodou drama. Koudelka podržel na útočící polovině míč, vyzval ke střele Vyskočila, jeho tvrdou střelu Veselý vyrazil, jenže k míči se dokázal dostat opět Koudelka, poslal napříč vápnem centr na zadní tyč, kde Šperl přesně umístil svou hlavičku za záda Veselého, který v ten moment moc vesele nepůsobil. A to ještě nevěděl, co přijde. ŠPERL 1:3

60´ Svůj důraz ukázal Koudelka. Sám si vybojoval míč a posléze pelášil sám na branku. Tentokrát ho však brankář Veselý vychytal. 

64´ Obrovský přehled prokázal právě Koudelka. Přenesl hru přes celou šířku zleva doprava, kam si seběhl Uhlík. Ten to vzal zkratkou k brance a přesnou střelou křížem po zemi trefil zařízení. UHLÍK 1:4

69´ Byl odměněn za svůj výkon opět Koudelka. Jeho trestný kop byl nešťastně ztečován na druhou stranu branky než mířil domácí brankář. KOUDELKA 1:5

73´ Magendans si udělal ze středu hřiště magistrálu. Sám toutou širokou ulicí prošel až do vápna a zakončil po zemi k tyči. MAGENDANS 1:6

76´ Minařík si také vystavěl široký francouzský boulevard. Po levé straně potáhl míč, u brankové čáry zalomil pohyb prudce doprava směrem k brance, vstoupil do velkého vápna, vstoupil do malého vápna a nasadil neveselému brankáři housle. MINAŘÍK V. 1:7

79´ Přišla další branka. Thor mohl málem dát do kasy zápisné, hned tři hráči se dostali za obranu soupeře. Nahrávka před prázdnou branku pro Thora však trochu nesmyslně byla posouzena jako ofsajd. Hádejte se, když vedete o šest branek. No nehádali jsme se. Kapitán domácích Moni Martin si však komentář neodpustil. A nebyl to slušný komentář. Proto uviděl červenou kartu. Na druhou stranu letos v říjnu oslaví či oslavil 49 let. To zase klobouček. 

85´ Závěrečnou tečku za tímto velmi povedeným utkáním dal trenér Radek Trhlík. 5 minut před koncem uvěřil tomu, že tento zápas už neztratíme. A pak zhmotnil svou myšlenku: "Zdá se mi, že jsme o něco lepším týmem."

V dosavadní sezóně bychom u výsledku 7:1 předpokládali spíše prohru. Je skvělé, že tentokrát můžeme tento předpoklad zcela vyvrátit. V kabině po zpase jsme navíc zjistili, že slova střešovické hymny jsme ještě nezapomněli. Opakování je matka moudrosti. Tak snad si za týden, doma ve Střešovicích, v neděli 17. října v 15:30 proti rezervě Zličína, slova hymny zase připomeneme. 

Branky SKS: 17´ +  69´ Koudelka (as. Magendans), 24´ + 50´ Šperl (as. Magendans, as. Koudelka), 64´ Uhlík (as. Koudelka), 73´ Magendans, 76´ Minařík V.

Sestava SKS: Müller - Thor, Brantal (C), Kučera, Vejvoda - Vyskočil, Magendans, Smejtek, Uhlík - Šperl, Koudelka (Do hry zasáhli Minařík V., Džunev)

10. 10. 2021 (Zizzé)

 

 

Pojď s námi hrát fotbal!

Největší fotbalový klub v praze 6
nabírá nové hráče

Zobrazit více

  • Msmt Logo
  • Praque Logo
  • Praque 6 Logo
  • Facr Logo
  • Praque Football Logo
  • BBP STAVBY
  • Oc Estka 120
  • STRESKY