Tj Avia Čakovice - MB 1:1 (0:1)

Čakovice -  Soupeř, který má dvojnásobek bodů, co my. Opět středočeští rozhodčí. Na pozici AR1 pohledná a sympatická Ložková Nicol. A předvedla lepší výkon než někteří mužští kolegové. I hlavní rozhodčí se však snažil zviditelnit. Nikoli však vzhledem. Z Čakovic obvykle body vozíme obtížně. Dnes jsme byli poměrně blízko odvézt body všechny. 

 Je konec září a dobří "holubi" se vracejí. Měli jsme 15 hráčů, nemuseli jsme si půjčovat hráče, snad tento trend bude pokračovat. 

5´ Hned po první rohovém kopu se do parádní pozice dostal hlavičkující kapitán Brantal. Jeho střela o vlas minula vingl. 

Hráli jsme trpělivě v bloku, čekali, co soupeř vymyslí. Ten však působil velmi bezradně. Hlavní rozhodčí Bubanec nastolil poměrně přísný metr posuzování přestupků, svůj metr však razil na obě strany stejně, takže jeho posuzování bylo velmi čitelné. Soupeř to však příliš nerozdýchaval, ve výsledku to byly 2 žluté karty. 

25´ Povedená souhra. Brantal otočil hru svým dlouhým křížem na Doležala. Ten skvěle zalepil a řítil se sám na gólmana. Situaci vyřešil fotbalově na jistotu, předložil před prázdnou branku Šperlovi a my mohli slavit. 0:1

26´ Hned po vstřeleném gólu mohl překvapit Vyskočil. Jeho dělovka šla těsně nad. 

34´ Smejtek inkasoval kuriózní žlutou kartu. Byl sražen dvěma protihráči. Jeho pád na zem působil, jako když stařík dělá kotrmelec. Rozhodčí to však vyhodnotil jako simulování. 

40´ Až v závěru 1. poločasu přišla první nebezpečná situace soupeře. Povedená pumelice ze 30 metrů.

      Velmi dobře takticky odehraná první půle nám dávala velkou naději k zisku tří bodů. Do druhého poločasu však změnil své posuzování rozhodčí Bubanec. Velmi tendenčním způsobem vstupoval do utkání. Našemu týmu pískal pouze zjevné věci, pro Čakovice však hledal jakoukoli záminku k odpískání. 

60´ Jeden z výrazným přehmatů rozhodčího byla bohužel nakonec gólová situace soupeře. Úspěšně jsme sebrali míč. Vejvoda mohl založit protiútok do otevřené obrany. Byl však zezadu zadržen jasným faulem, přesto stihl rozehrát. Jenže nahrávka již postrádala přesnost. Doležal se pro ni musel vracet, ztratil míč a rázem z toho byl brejk dva na dva, který nakonec Huptych akončil do prázdné branky. 1:1  Zákrok na půlce nešel ani do výhody, nejen že se měl dopísknout, měla být za něj i udělena žlutá karta. Kapitán Brantal tento moment reklamoval, ve výsledku však dostal žlutou kartu on. 

61´ + 71´ Unikátní moment. Střelec branky dostal žlutou kartu za bezohledné podražení (dle zápisu). O deset minut později ten samý hráč dostal druhou žlutou kartu, a tedy červenou kartu za bezohledné podražení (dle zápisu). Trenérský tým Střešovic však vůbec nezaznamenal, že byla červená karta udělena, ani fakt, že soupeř hrál v deseti. Navíc výraz "bezohledné podražení" je explicitní přestupek za červenou kartu. 

80´ Přestože rozhodčí soupeře zjevně tlačil,další šance opět patřila nám. Džunev dostal míč do vápna. Robert Minařík minul a Rajniš byl zablokován.

82´ Ztráta míče Čakovic a rychlý brejk Šperla. Byl výrazně rychlejší než domácí kapitán. Obhodil si ho a mohl jít sám na branku. Medunovi nezbylo nic jiného než si pomoc nedovoleným přestupkem, za který by tím pádem musela přijít červená karta. Rozhodčí Bubanec však vytahovat červenou kartu nechtěl, takže nepískal ani faul. 

84´ Jsme se museli obávat. Dva metry před vápnem hráč soupeře doslova zboural našeho hráče. K překvapení byl však tento zákrok posouzen jako obranný faul. Takže velmi nebezpečná standardka. Naštěstí byla zahrána otřesně. 

V závěru jsme se obávali ani tak soupeře, jako toho, že rozhodčí z něčeho vymyslí pokutový kop. Když v poslední minutě atakoval šlapákem útočník vykopávající z ruky našeho brankáře, rozhodčí místo udělení žluté karty raději ukončil zápas. Ztráta sice mrzí, na druhou stranu vzhledem k vývoji ve druhém poločase, je bod cenný. 

Příští zápas hrajeme doma v neděli 3. října od 16 hodin proti miškovické rezervě Meteoru. 

Sestava SKS: Hrdlička - Vejvoda, Brantal, Kučera, Češka - Vyskočil, Minařík V., Smejtek, Doležal - Michalanský, Šperl (Do hry zasáhl Rajniš, Minařík R., Džunev, při rozcvičení do hry nepustilo zranění Papeže.)

Branky SKS:  25´ Adam Šperl

25. 9. 2021 (Zizzé)

 

Pojď s námi hrát fotbal!

Největší fotbalový klub v praze 6
nabírá nové hráče

Zobrazit více

  • Msmt Logo
  • Praque Logo
  • Praque 6 Logo
  • Facr Logo
  • Praque Football Logo
  • BBP STAVBY
  • Oc Estka 120
  • STRESKY