MB - Slovan Bohnice 1:1 (0:0)

Střešovice - Den po slavnosti 110. výročí klubu. Zlatá písmena z balónků SK Střešovice 1911 nad brankou připomínalo již pouhé torzo. Nápis SK STREICE 911 jakoby byl předurčen k nedělnímu podvečernímu dění na hřišti. Konec léta při teplotě okolo 12°C zahřál podobně jako samotný fotbal.

Písnice o víkendu prohrála s MSM Academy 18:0. Díky tomu jsme se odlepili z posledního místa v počtu inkasovaných branek. I to byl jeden z důvodů, proč jsme opět nastoupili v defenzivním bloku. Dali jsme si jasný cíl, neinkasovat. Po dlouhé době nastoupil za rezervu opět Filip Koudelka. Po zranění se objevil v sestavě Adam Šperl. Poprvé nastoupili jmenovci Vojtěch a Robert Minaříci. Především pro Roberta to byla premiéra po velmi dlouhé době. 

14´ První velkou šanci si vypracoval svým náběhem za obranu Šperl. Pokusil se dloubnout brankáře Bohnic, jenže jeho lob byl příliš nízký a Ludvík Polášek na něj dosáhl. Brankář Bohnic, který ve Střešovicích trénuje mladé brankáře. Netradiční spojení. 

19´ Jsme zaspali dlouhý míč za obranu. Barták doháněl samostaný nájezd a na hranici rizika uhasil vznikající průšvih. 

40´ Utkání rozhodně nepatřilo do kategorie "pohledný fotbal" nebo do kategorie "fotbal nahoru, dolů". Měli jsme slibné náznaky Papeže nebo Šperla. Bohužel jsme však často ztráceli míče, v předfinální přihrávce jsme byli netrpěliví, v obraně takoví neslaní, nemastní. Soupeři jsme sice nic moc nedovolili, jenže sami jsme se taky k ničemu příliš nedostávali. Navíc musel pro zranění odstoupit Papež, místo něj naskočil Vyskočil. 

45´ Jeden z mála světlých momentů zápasu. Z poloviny hřiště rozehraná standardní situace. Barták poslal skvěle kopnutý míč do šestnáctky, Brantal skvěle načasoval svou teč. S velkou dávkou štěstí rpo gólmana a smůlou pro nás tento volej neskončil v síti. Poločas tedy bez branek.

      V druhé půli jsme plánovali více vylézt a soupeře dostat pod větší tlak. Z plánů se stala nezbytnost, protože cíl nedostat branku se nám splnit nepodařilo. 

52´ Nikterak nebezpečný do vápna jsme lehce odignorovali. Tomáš Nosek mohl tedy osamoceně hlavičkovat a popravdě to byla hlavička, za kterou by pochvalu rozhodně nedostal. Jenže teč k teči sedla a míč skončil v síti. A Bohnice se dostaly do vedení. 0:1

54´ Mohli jsme hned odpovědět. Koudelka se proháčkoval po lajně, ostrý centr do vápna jen o vlas minul Šperl. 

63´ Po střídání Štěpána Uhlíka za Roberta Minaříka přišlo bohužel další vynucené střídání. Zranil se Barták a do pole musel Michalanský. A my zase už lepili sestavy a jednotlivé posty. Občas je to jako když spojujeme dvě cihly žvýkačkou. 

66´ Skvělý zákrok Václava Hrdličky. Po rohovém kopu se na malém vápně ocitl osamělý hlavičkující hráč. Hrdlička však reagoval rychle a přesně, jeho pokus vykryl. 

88´ Další pasáž byla strašná. Možná hrozná. těžko najít výstižné slovo. Na malém vápně se až v samotném závěru zjevil Michalanský. Jenže svou šanci doslova zazdil.

91´ Přinesla nečekané vysvobození. Žádná šance. Filip Koudelka ze zoufalství, že nemá komu přihrát, vystřelil nepovedenou střelu, která však poveděně proklouzla jinak dobře chytajícímu  Poláškovi pod rukou. 1:1

No nebylo nad čím plesat. Podzim bude víc o záchraně než o klidném středu. Příští sobotu, tedy 25. září hrajeme v 10:30 v Čakovicích, odkud v poslední době body nevozíme. Třeba se nám povede něco málo změnit. 

Sestava SKS: Hrdlička - Thor, Brantal, Barták, Češka - Minařík V., Minařík R., Smejtek, Šperl - Papež - Koudelka (Do hry zasáhli Vyskočil, Uhlík, Michalanský)

Branky SKS:  91´ Filip Koudelka

20. 9. 2021 (Zizzé)

Pojď s námi hrát fotbal!

Největší fotbalový klub v praze 6
nabírá nové hráče

Zobrazit více

  • Msmt Logo
  • Praque Logo
  • Praque 6 Logo
  • Facr Logo
  • Praque Football Logo
  • BBP STAVBY
  • Oc Estka 120
  • STRESKY